Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   sollenzza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/150862-sollenzza.html)

MaUlIcA 31-10-09 00:19

2 Attachment(s)
De solenza nu ziceti nimik sau nu are nimeni? Am eu si sunt foarte multimit cel putin din gama "DACIA".

Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2766409)
[IMG]forum.4tuning.ro/member.php?u=63363[/IMG]


Ja_Rule 31-10-09 13:44

Re: sollenzza
 
Ceva detalii ne spui despre ea? Ai planuri serioase cu masina ta?

ynp_46 31-10-09 17:36

Re: sollenzza
 
sunt masini bune solnitele astea, in alt post ziceai k are motor de fuego

MaUlIcA 31-10-09 17:39

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
sincer cred ca ma confunzi nu cred ca am zis eu asa ceva .:peace:

mafiozzo 02-11-09 02:08

Re: sollenzza
 
motor de fuego ? asta inca nu am auzit o :)) tot de la super nova in sus, au aceleasi motorizare pe benzina.. de pe renault clio... ceva detalii despre solenza asta? ai xenoane?

andi_cimpean 02-11-09 02:30

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by mafiozzo (Post 2771724)
motor de fuego ? asta inca nu am auzit o :)) tot de la super nova in sus, au aceleasi motorizare pe benzina.. de pe renault clio... ceva detalii despre solenza asta? ai xenoane?

Nu cred ca se referea la faptul ca ar fi fost montat din fabrica;), ci, ca ar fi fost schimbat ulterior. Poza 2 sigur este modificata. Pe timp de zi niciun Xenon nu se vede asa.

ON:

ne poti spunea mai multe despre masina, si sa ne arati si noua niste poze mai "detaliate"?

MaUlIcA 02-11-09 12:16

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2771730)
Nu cred ca se referea la faptul ca ar fi fost montat din fabrica;), ci, ca ar fi fost schimbat ulterior. Poza 2 sigur este modificata. Pe timp de zi niciun Xenon nu se vede asa.

ON:

ne poti spunea mai multe despre masina, si sa ne arati si noua niste poze mai "detaliate"?

poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul :lol:

MaUlIcA 02-11-09 12:19

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
:poke:acum urmeaza sa-i pun si pe proectoare dar mai intai vreau sa-i pun niste jante cu buza mai lata 8) :twisted:

andi_cimpean 02-11-09 13:13

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2772414)
poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul :lol:

Foarte tare atunci, daca iti lumineaza astfel farurile.

Crezi ca ne poti arata mai multe poze cu masina, si sa ne spui cate ceva despre ea?

ynp_46 02-11-09 15:32

Re: sollenzza
 
Alte poze cu masina?

MaUlIcA 02-11-09 15:37

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
8)o sa pun si alte poze zilele astea:arrow: si daca te uiti atent se vede ca este si soare afara

KingDesign 02-11-09 16:06

Re: sollenzza
 
Sunt foarte bune. Cred ca sunt cele mai bine realizate Dacii. Eu am de 4 ani masina si nu am avut probleme majore cu ea. Are 55000KM la bord, a fost folosit mare majoritaie in oras, m-a scos de foarte multe ori din belele care putea sa aiba consecinte grave, ma refer la accident. In afara de serviceul regulat nu am schimbat nimic pe ea. Deci dupa parerea mea e cea mai buna dacie.

MaUlIcA 02-11-09 16:12

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
caut sa cumpar pleoape de solenza .am gasit la cativa baieti dar niste preturi astronomice ptr 2 plastice . :help: si niste jante cu buza mai lata :help:

Dany.bilan628 02-11-09 16:19

Re: sollenzza
 
am o grila pentru tine ,daca te intereseaza (fara logo-ul dacia)
as putea sa-ti fac pleoape la 30 ron dar momentan sunt ocupat.daca te intereseaza peste 1-2 sapt ma poti contacta

MaUlIcA 02-11-09 16:50

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Dany.bilan628 (Post 2773160)
am o grila pentru tine ,daca te intereseaza (fara logo-ul dacia)
as putea sa-ti fac pleoape la 30 ron dar momentan sunt ocupat.daca te intereseaza peste 1-2 sapt ma poti contacta

si grila la ce pret este ?? :lol:

Dany.bilan628 02-11-09 17:22

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2773263)
si grila la ce pret este ?? :lol:

grila este 50 ron (este nevopsita, are plasa de tip fagure )
daca vrei alte detalii intra pe id dany.bilan628

MaUlIcA 03-11-09 20:33

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
cumpar jante pe 14 sau 15 si cu putina buza :headfones

MaUlIcA 02-02-10 22:43

Re: sollenzza
 
6 Attachment(s)
:D poze noi :rolleyes2

alex.p7m 04-02-10 21:24

Re: sollenzza
 
frumoasa foc dar mai bine cauta niste jante de solenza scala da mult mai bine ... acelea in 8 spite

nelutz69 04-02-10 21:30

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3044226)
:D poze noi :rolleyes2

Faina masina, imi plac mult jantele.... Sa ai grija de ea, e o masina buna Solenza... Te salut!....

MaUlIcA 04-02-10 21:39

Re: sollenzza
 
[QUOTE=alex.p7m;3051556]frumoasa foc dar mai bine cauta niste jante de s olenza scala da mult mai bine ... acelea in 8 spite[/QU crezi tu ca se compara cu astea ,alea originale :peace:

MaUlIcA 04-02-10 21:41

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by nelutz69 (Post 3051589)
Faina masina, imi plac mult jantele.... Sa ai grija de ea, e o masina buna Solenza... Te salut!....

ms mult dar mai am de lucru la ea mai ales in exterior dar incet si bn :peace: nu gasesc pleoape :-?? :tetter:

nelutz69 04-02-10 22:41

Re: sollenzza
 
E interesant modelul de spoiler in poza de avatar pe care o ai, ar fi ineresant sa incerci asa ceva.... :idea:

GJ 64 GAB 05-02-10 19:11

Re: sollenzza
 
Frumoasa masinuta, imi plac si jantele!...
Am o intrebare: Esti membru Midnight Racers?...

MaUlIcA 19-02-10 14:44

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
caut inele de ghidaj pentru solentza nr 60\1 . sau as vrea sa le fac eu la strung se poate ?? :?::punch:

andi_cimpean 19-02-10 17:54

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3102847)
caut inele de ghidaj pentru solentza nr 60\1 . sau as vrea sa le fac eu la strung se poate ?? :?::punch:

Incearca in magazinele de piese auto. Pune rezerva in locul unei jante de aliaj si poart-o in portabagaj, ca sa ai pe ce proba.

Inelele de centrare sunt din plastic.

MaUlIcA 21-02-10 10:28

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3103427)
Incearca in magazinele de piese auto. Pune rezerva in locul unei jante de aliaj si poart-o in portabagaj, ca sa ai pe ce proba.

Inelele de centrare sunt din plastic.

jantele mele sunt pe 15 si rezerva e pe 13 :-P am inteles ca sunt si din aluminiu o sa fac rost de unu si il fac la strung oricum ms :peace:

graty 17 21-02-10 10:54

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 2772414)
poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul :lol:



Acel "ornament de fier" are rolul de a nu lasa lumina in tot faru numai in partea de sus! acum ca l-ai dat jos mergi cu faza scurta faza lunga in permanenta!

MaUlIcA 21-02-10 11:06

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by graty 17 (Post 3108166)
Acel "ornament de fier" are rolul de a nu lasa lumina in tot faru numai in partea de sus! acum ca l-ai dat jos mergi cu faza scurta faza lunga in permanenta!

asta ar insemna sa nu mai mearga faza lunga si la mine credema ca merge 100% deci nu poti sa mergi si faza scurta si faza lunga in acelsi timp si plus de asta se vede altfel fara acel ornament :-P

RideTheRiddle 21-02-10 11:14

Re: sollenzza
 
cred ca sunt deranjante rau farurile astea!
ai putea sa incerci sa le pui lupe ar fi mai bine si pentru tine ca o sa vezi mai bine si o sa arate mai bine dar mai ales pentru restu:D , e cineva aici pe forum care monteaza, poti sa vorbesti cu el.

MaUlIcA 21-02-10 11:34

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 3108261)
cred ca sunt deranjante rau farurile astea!
ai putea sa incerci sa le pui lupe ar fi mai bine si pentru tine ca o sa vezi mai bine si o sa arate mai bine dar mai ales pentru restu:D , e cineva aici pe forum care monteaza, poti sa vorbesti cu el.

da sunt cam deranjante :-) chiar nu stiu daca se pot monta lupe pe solenta :D de montat nici atat :peace:

RideTheRiddle 21-02-10 15:54

Re: sollenzza
 
sunt cativa baieti aici pe forum care si-au montat lupe pe farurile originale la golf 3. principiul e acelasi, daca vrei intreaba-i pe ei. sau vorbeste cu baiatul care le monteaza el

MaUlIcA 23-02-10 08:07

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
nu mai merge geamul electric pe staga.. dar daca apas pe buton se misca dar foarte putin nu cred ca sa dus motorasul aveti idee ce are sau trebui sa-l schimb ?? cat costa unul ?? :D a ramas si geamul intredeschis :shock:

MaUlIcA 26-02-10 22:31

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2

alin_snowman 27-02-10 20:26

Re: sollenzza
 
salut. am si eu o solenza si nu stiu cum sa scot bordul; doar partea cu ceasurile cum este in poza de mai sus. am incercat dar cred ca se desface cu totul, toata partea de sus. ai idee cum iese?

MaUlIcA 27-02-10 21:21

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alin_snowman (Post 3129741)
salut. am si eu o solenza si nu stiu cum sa scot bordul; doar partea cu ceasurile cum este in poza de mai sus. am incercat dar cred ca se desface cu totul, toata partea de sus. ai idee cum iese?

desfaci cele 2 suruburi de sub volan si scoti capacele de la volan apoi mai ai inca 2 in bord deasupra ceasurilor si scoti geamul de la ceasuri

alin_snowman 27-02-10 21:23

Re: sollenzza
 
multumesc. o sa incerc zilele astea

MaUlIcA 27-02-10 21:25

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alin_snowman (Post 3129905)
multumesc. o sa incerc zilele astea

npc bafta in continuare :D

Tweety_rzw 28-02-10 00:34

Re: sollenzza
 
Foarte ingrijită maşinuţa,la 18 ani şi eu mă gāndesc serios la una,şi părerea mea este că jantele de Scala nu se compară cu acestea actuale de le ai pus tu pe maşină,sunt mult mai ok astea cu buză e altceva ;) !Multă baftă cu Dăciuţa!

MaUlIcA 01-03-10 11:53

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Tweety_rzw (Post 3130435)
Foarte ingrijită maşinuţa,la 18 ani şi eu mă gāndesc serios la una,şi părerea mea este că jantele de Scala nu se compară cu acestea actuale de le ai pus tu pe maşină,sunt mult mai ok astea cu buză e altceva ;) !Multă baftă cu Dăciuţa!

:D ms oricum abia astept sa vina caldurica sa ma apuc de trb bn :peace:


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2026 4Tuning