Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - cabrio mod E46 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/150407-e36-cabrio-e46.html)

OldtimerPrinzinger 28-10-09 17:25

E36 - cabrio mod E46
 
4 Attachment(s)
BMW modificat
Aripi fata ,capota ,farurii bara de la E46

SAX1987 28-10-09 18:49

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Foarte foarte interesant, e facuta in romania?

Cataaa_ 28-10-09 18:54

Re: E36 - cabrio mod E46
 
n`am inteles niciodata ideea asta ... omule daca masina s`a nascut E36 ... de ce sa o facem noi E46 ? daca iti place E46 de ce nu ti`ai luat E46 ????? ... in fine , bafta cu proiectul tau !!!!

quick_silver2 28-10-09 18:54

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Vad ca esti din satu mare, masina e facuta in satu mare?
Multa bafta cu proiectul.

turb0 28-10-09 21:59

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Quote:

Originally Posted by Cataaa_ (Post 2759750)
n`am inteles niciodata ideea asta ... omule daca masina s`a nascut E36 ... de ce sa o facem noi E46 ? daca iti place E46 de ce nu ti`ai luat E46 ????? ... in fine , bafta cu proiectul tau !!!!

Poate asa ii place lui, fata de E46, pe caroserie de E36.
Unora le place E30 cu stopuri de E36 , portbagaj stil ' CSL ' si wide bodykit, gen M3 E30. De ce sa isi fi luat omul E46 si sa isi puna spatele de pe E36. Stii ... gusturile nu se discuta.:rolleyes2

cRbL 29-10-09 01:23

Re: E36 - cabrio mod E46
 
e 36 46 56 66 whatever.
jantele si farurile sunt CRIMA!

OldtimerPrinzinger 29-10-09 08:00

Re: E36 - cabrio mod E46
 
4 Attachment(s)
Masin am facuto inca in Germania unde am locuit 18 ani .
Ma ocup de tuning si resaurarii de 12 ani.
Referitor la tine Cataaa avem idei si gusturii diferite clientul a vrut eu am facut.
Aici am alt priect si mai mare ,un IMZ pus pe un Pajero inclusiv podeaua de la Pajero.
Citeva poze de la alte proiecte.
Golf 3 in stil DTM latit cu 60mm pe roata Aaxa din spate are 120mm!
Haionul e incrucisat cu un Corado
Masina are 220cp
Totul e facut din tabla si nu fibra!!!!

IonutzMFF 29-10-09 13:02

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Felicitari , astept sa fie gata masina sa o vedem

OldtimerPrinzinger 29-10-09 13:20

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Masina e gata .
Eu am facut numai caroseria si nam poze cu finalul.
Masina a fost facut de mine in Garmania dupa intoarcerea mea in tara nam nici un contact cu clientul sa vad cum a iesit vopsitul.

e36adigolan 29-10-09 13:43

Re: E36 - cabrio mod E46
 
foarte buna treaba.. pote ne mai ti la curent si pe noii cu modificari.. in special e36.. bafta in continuare..

MARI_NSL 29-10-09 14:33

Re: E36 - cabrio mod E46
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by OldtimerPrinzinger (Post 2761830)
Masina e gata .
Eu am facut numai caroseria si nam poze cu finalul.
Masina a fost facut de mine in Garmania dupa intoarcerea mea in tara nam nici un contact cu clientul sa vad cum a iesit vopsitul.

pai si atunci dc ai mai deschis topicul ? :rolleyes2

uite aici una facuta in romania :-)

OldtimerPrinzinger 29-10-09 15:12

Re: E36 - cabrio mod E46
 
E o lucrare frumoasa.
Dar nu stiu ce legatura are unde o faci?
Tot eu am facuto.
Si acum lucrez mai mult pentru extern.
Sau lucrarile astea nu conteaza?:D

kox_24 05-11-09 08:27

Re: E36 - cabrio mod E46
 
spune-mi te rog si mie cand pui fata de e 46 pe e36 trebuie schimbat si tregaru unde vin prinse farurile?sau ce anume trebuie schimbat sub capota?
si cam cat ajunge tinichigeria dac ai spus ca faci asa ceva?mersi

OldtimerPrinzinger 06-11-09 07:39

Re: E36 - cabrio mod E46
 
1 Attachment(s)
Salut
Tregaru nu trebuie .
Suportii de far trebuie prelungit in proportie cu capota din fata de la E46,
la fel si suportul de la bara din fata.

kox_24 06-11-09 07:46

Re: E36 - cabrio mod E46
 
la ce suport te referi cele din lateral sau armatura de alu pe care sta bara?iar la bara ramane armatura de la e36 sau trebuie cea de la e 46? mersi

OldtimerPrinzinger 06-11-09 08:02

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Cele din lateral.

Tweety_rzw 06-11-09 15:21

Re: E36 - cabrio mod E46
 
7 Attachment(s)
Interesant proiectul , dar primul şi primul care îl ştiu de are e36 coupe cu facelift de e46 este DSD,urc acum nişte poze cu el!

OldtimerPrinzinger 06-11-09 16:15

Re: E36 - cabrio mod E46
 
E super .

Eu am facuto in 2005.

OldtimerPrinzinger 06-11-09 17:48

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Nu e interesant unde si cind ai facut .
Interesant este ca sa facut as ceva .
Sintem un grup de oameni excentricii care creaza astfel de masini si aceasta ne face sa iesim din comun .
Fiecare masina e frumoasa indiferent de model,inportant este sa fie dupa placul fiecaruia .:D

puyabv 18-01-10 14:54

Re: E36 - cabrio mod E46
 
am si eu o intrebare unde se merita mai mult sa faci o asemenea modificare...aici in tara..sau in germania....ma refer la bani....

OldtimerPrinzinger 18-01-10 15:07

Re: E36 - cabrio mod E46
 
La noi in tara .
Piese se gasesc .
Manopera e mai ieftin.

puyabv 18-01-10 15:46

Re: E36 - cabrio mod E46
 
ms....crek o sa o fac aici:)

OldtimerPrinzinger 18-01-10 15:50

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Da dar depinde si unde o faci.
Ma refer la firma .

puyabv 18-01-10 15:52

Re: E36 - cabrio mod E46
 
stiu cativa tinichigi buni....dar nu ma arunk din prima sa vedem...tu cat iei pe lucrare?

OldtimerPrinzinger 18-01-10 15:55

Re: E36 - cabrio mod E46
 
Eu pe anul acesta sint deja programat.

puyabv 18-01-10 15:56

Re: E36 - cabrio mod E46
 
aha...ok...ms ptr informatii....bafta


All times are GMT +2. The time now is 04:01.

- Copyright 2026 4Tuning