![]() |
Honda Civic Type R
1 Attachment(s)
Masina e campioana la clasa ei la cursele de acceleratie. Dupa UNICHIP urmeaza sa-i punem nitro. Cresterea de 7 % la fabricantul celor mai puternice aspirate de serie poate fi considerata un succes. O sa revin in cateva zile cu varianta supraalimentata chimic.
|
Re: Honda Civic Type R
Gata cu joaca!
Ati cam belit ****! Fiind fata tractiunea, pleaca putin mai greu, dar pusa in miscare, e o bomba cu efect putin intarziat. Minuni face gazul asta mai ales unde are teren propice. |
Re: Honda Civic Type R
la 6000 intra V-TEC-ul?
|
Re: Honda Civic Type R
da... si ala e momentul in care poti sa incepi sa te uiti in oglinzi :))
sunt foarte curios cat te ajuta un Unichip :D |
Re: Honda Civic Type R
oh cum o fi sa conduci un avion cu rectie si sa schimbi vitezele pe la 8200rpm :twisted:
nitro :?: danger ! |
Re: Honda Civic Type R
1 Attachment(s)
PAZEA!!! Ca am montat butelia.
|
Re: Honda Civic Type R
omfg :shock: :shock: :shock:
bravo! |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
un dyno ceva?:D |
Re: Honda Civic Type R
hmm... something's fishy... eu nu ma uitasem la poza mare si am luat-o de buna prima oara... dar... :help:
|
Re: Honda Civic Type R
voi credeti ca am luat-o razna ? sa pun nitro pe o masina care bate tot !? pt ce?
|
Re: Honda Civic Type R
pai si atunci explicane si noua ce e cu "GPL" ala in portbagaj... eu unul chiar nu inteleg!
Oricum felicitari Andrei si pentru Bijuteria asta! |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
Te roade marketingul!:lol: |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
nu am ce sa va explic pt ca nici eu nu stiu ce se intampla.
mastertuner are masina mea de 4 zile si sunt inchisi inauntru cu ea. nu-mi dau voie sa intru nu-mi raspund la telefoane. sunt putin speriat. |
Re: Honda Civic Type R
cam nasol sa ai masina sechestrata :)
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
suna frumos ce faceti din ctr ... felicitari
avedi cumva sau estimati ceva performante ?? :) |
Re: Honda Civic Type R
CE VREI DINTR-UN MOTOR ASPIRAT DE 2000?
ARE LIMITELE LUI MAI ALES CAND E DE SERIE. |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
:) prea adeavrat ctr`u + modificari = atomic bomb :D bafta in continuare la modificari ;)
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
chiar pui NOS ??? sunt mirat ca se poate si in Romania... sa ne tii la curent cum evolueaza treburile (am auzit tot felul de povesti gen ED engine damage).
PS: poate dam una mica dupa ce te-nvetzi cu NOSu... :D |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
sunt nou pe aici... https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/14109-bmw-seria-3-a.html
ma gandeam ca cu ajutorul NOS treci la divizia A... ;) |
Re: Honda Civic Type R
1 Attachment(s)
Andrei, vezi ca n-a vrut vrut sa scoata mai mult de 300 de cp cu nitro, asa ca o sa-ti punem si kompresor. Si daca n-ai banii acum nu-i problema, o tinem noi pentru teste...
|
Re: Honda Civic Type R
:shock: sa ne atasezi si un dynotest cand o terminati :twisted:
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
o sa fie cea mai tare la 2000cc????
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
eh da:) nici chiar ... vdm la sfarsit ce iese :D cu sigurantza ceva rau
|
Re: Honda Civic Type R
:) eh nici chiar mai are pana la subaru lui ... oricum o sa fie rea masina
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
Oricum, rezultat frumos. :) |
Re: Honda Civic Type R
pragul de activare al iVtec se poate modifica, avand in vedere ca este controlat electronic, cu siguranta cu ajutorul Hondata si posibil cu Unichip.
|
Re: Honda Civic Type R
2 Attachment(s)
Da, am auzit pareri foarte bune despre Hondata. Este un dealer in Polonia, care face CTR's ...
Uite aici, un Civic stock cu Hondata si un Civic cu intake, exhaust si Hondata, facute in Polonia. Au Vtec putin mai jos. Mai sunt si alte. Este si unu cu 244 CP, dar are mai multe modificari. Avem si unu cu Turbo si 600 CP :) Oricum, bafta la modificari, sunt foarte curious cum va merge cu NX si cati CP o sa aiba. |
Re: Honda Civic Type R
1 Attachment(s)
Asa arata puterea si cuplu cu nitro cu jeturi de 75 cp.
|
Re: Honda Civic Type R
foarte frumos graficul...si frumos, si curat
andrei, sa o stapanesti sanatos ;) |
Re: Honda Civic Type R
:giggle: :hug: :eyebrow:
|
Re: Honda Civic Type R
am si eu o itnrebare pentru posesorul type r-ului facut de zbuciumus.
si sper sa nu fie luata mai mult decat este , adica o intrebare. cum se face ca o asemenea masina cu modificarile suferite are dificultati in a bate un urs 325 ( w/a nos ) mie mi se pare ilogica treaba. ar trebui sa te urci peste el fara drept de apel. |
Re: Honda Civic Type R
Si cam ce urs e acela, te referi la NHT!? daca da, ia intreaba-l pe Emil ce s-a intamplat in treapta a treia cand Andrei a dat NOS ;) si mai intreaba-l si de un TypeR negru, mai stock el asa
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning