![]() |
Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......
Ce dureri fizice/psihice ati trait pana acum ??
Eu cel putin am cazut in cap de pe bicicleta,am cazut si in dinti(retezandu-mi unul,prin clasa a 3-a) si nu e foarte placut sa stai curentat tot circa vreo juma de ora,mai ales cand vrei sa mananci ceva si te atingi(asta la inceput)......aoleoooo :tears: Si multe,multe altele,daca e le dezvaluim pe parcurs. :) |
cre' ca la mine a fost prin clasa a patra cand era sa raman fara juma de limba ca mi-o sectionasem la fo'bal...
2 zile de chin cu supe, ceaiuri si numa de baut... eniuei : dupa 2 zile limba mea era ca noua ;) |
dureri fizice nu pot spune ca am avut pt ca nu am fost tinut in lanturi sau cine stie ce chestii :twisted: ( nu suport cand mai dau cate un sut in fotoliu sau usa.... :D :D ) ...durere sentimentala am avut pt prima data acum ceva timp cand am plans pt prima data pt o fata...dar a fost ceva de 10sec ca nu-mi sta in fire sa plang! durerea din suflet e cea mai naspa si nu scapi repede de ea :(
|
fuck :) mi a facut o punctie la genunchiul stang ma lovism la meci:( de atunci am terminato cu fotbalu :( si eram de perspectiva :) nu ma laud
am avut rotula fisurata si a trebuit sa imi scoata lichidu tot:( doctoru era prieten cu tata de multi ani la grigore alexandrescu omu era sefu ortopediei si m a tratat mai cu atentie si mi a bagat un ac fff gros ca cel de mingie (eh nici chiar aasa) si a zgarmat cu el pe acolo:( simteam ca imi sar ochi si mi a scos 1 seringa mare plina si inca vreo nush cam inca 1 seringa ca lasa sa curga intrun vas de inox dinala ,aia a fost cea mai dureroasa a si am stat 2 lunni cu picoru in ghips:) eh asta e noi sa fim sanatosi:) |
cand eram mic m-am urcat intr-un cires , am cazut si mi-am agatat genunchiul intr-o creanga,ciot ce o fi fost
am avut un noroc chior ca nu mi-a atins rotula ca ala eram m-au dus la spital, m-au operat am stat o sapt in spital apoi inca una pana mi-a scos toate firele si inca vre-o doua ca sa ma refac total |
cand am avut mana rupta si m-am dus la urgenta ...mi-a indreptat-o pe viu....si cand a fost sa imi scoata bandaju ...am crezut ca ma fac manechin ...
a fost :? indescriptibil .....aveam numai flashuri in cap :roll: |
Dureri fizice cāt cuprinde şi... nu, nu sunt sado-masochist :)
Sticlă de bere spartă-n cap (2 copci), lovitură primită īn plină faţă, sub ochiul stāng (2 copci, cusute pe viu), cuţit īn māna stāngă (2 copci, cusute pe viu), 12 copci pe burtă (da' astea nu prea se pun, că sunt urmările unei operaţii) şi lista poate continua :) |
Re:
Quote:
cu siguranta asta a fost ''furia strazii '' :roll: |
Au fost separate \"accidentele\", nu toate cu aceeaşi ocazie :) Sticla mi-am \"īnsuşit-o\", fără să vreau, la o discotecă din Craiova, copcile la ochi īntr-un scandal īn cartier şi cuţitu' īntr-un liceu :)
|
Nu prea am avut yo neplaceri dastea asa sa ..cad in cap sau sa imi rup mainile picioarele...da am patit ceva si mai rau
Acu cateva luni mam operat la buc la ureche ..si toate bune si frumoase pana dupa operatie ..cand am aflat ca am un bandaj in ureche...si cand mia scos pandaju ala .....am zis ca fac pe mine de durere..in 5 zile mi la scos :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: si altceva ...mam tait o data la mana da nu a fost mare durere da am o cicatrice de zile mari :roll: Si atat |
Cornet sub ochiu stang (dezorientat 5 sec.), pitricica aruncata cu prastia in umar (cicatrice pe viata), bila de plastic trasa din pistol de plastic in abdomen (20 sec. de blesteme si vaicareli), polidin in buca stanga (luat familia doctoritei de la un cap la altu + picior stang amortit 20 min.), sut in outze (5 min de tavalit pe jos, cred ca avea talpa lata ca le-a ochit pe amandoua)..... :wink:
|
fizice..nu prea,sunt o fire mai potolita,iar in accidente am scapat usor.psihice..1:pierderea unui prieten f apropiat in accident de masina 2:pierderea cainelui care mi-a fost alaturi 10 ani.. :cry:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
tu eshti copil .. hai k ma duk sa manank si iti povestesc aventurile mele cu rotula ... |
yo odata ma luasem la cearta cu unu,clasa a 6-a parca eram.....asa in fine.....si nush cum ne dam noi pm ca se intoarce ala si-mi f*** un cot in gura de era sa raman fara jumate din buza de jos :cry:
pan la urma m-am dus la grigore alecsandrescu si mi-a cusut-o pe viu.......incepusem sa plang ca prostu ca mah doare alea alea pana mi-a dat cu un spray si mi-a amortit dar totusi,senzatia aia ca-ti baga doctora acu prin buza si cosea acolo.......eeeewwwww :cry: NASPA RAU |
in clasa a 7a m-a scos unul din sarite(sunt tare calm de fire, e ceva tare serios daca ma scoate cineva din sarite)...si l-am luat de guler...si l-am trecut prin dulapul cu machetele corpurilor geometrice...si m-am taiat la mana...mi-au ramas cioburi in maini.
prin clasa a 8a...am picat cu o semicursa....si am gustat capatul asfaltului si vreo 30metri de pietris, nisip, pietre si gunoaie. 6luni am fost tot pansat...mi-au ramas cicatrici pe genunchi(un fel de bube din alea pline cu apa, doar ca in astea nu e nimic, si totusi nu dispar), 1bucata pietricica(cred ca asta e) undeva langa nas, pe partea dreapta(damn...e mai alb...si nu imi place cum arata, e aproape triunghiulara), si vreoo 8luni am avut ceva sub ochi, nu stiu ce...dar cred ca tot pietricica, care pana la urma a iessit. Faza cu picatul cu bicicleta...a fost fix cu 2saptamani inaintea nuntii matusii mele, deci va dati seama cum aratam in poze...tot belit si pansat :lol: (am o gramada de poze...pfoaj...) prin clasa a 10a m-am sprijinit de o bucata de sticla de bere... :lol: care era prin iarba...eu la padure.... :lol: si am sangerat vreo 3ore, sticla a ramas in podul palmei, care a fost extrasa ulterior la spital. durere sufleteasca...acum 2saptamani am omorat un caine:( nu am apucat nici sa apas pe frana....si totul s-a intamplat in oras...cu 55km/h...l-am vazut zburand din spatele masinii...nu nr. de inmatriculare cu tot:( (interesant a fost ca masina nu a patit nimic, doar numarul l-am pierdut, dar cel mai nasol a fost ca am omorat cainele) |
eu de cand am fost mic nu am fost cuminte .. eram tare de cap .. drept dovada am avut capu` spart de zeci de ori ...
imi aduk aminte in generala parca sau la liceu k ma dadeam utza pe banci si mi`au alunecat mainile si am venit in cap ... sunt multe de povestit .. usi in cap ce`mi luam .. dadeam cu capu` de coltzu de la scaun .. cea mai periculoasa aventura a fost acum 2 - 3 ani apropos de rotula .. eram in tabacarie si am dadeam pe gheatza .. si am ales cel mai mare deal si m`am dat .. pana jos .. toate bune viteza .. toti cadeau eu stateam in picioare .. siii ... vrrrrrrrrrruuuummm ... si POC intr`un perete ... si am cazut jos .. ma duk acasa cu chiu cu vai ma dure genunghcui .. atucni cand m`am izit in perete am auzit ceva cum a crapat ... in noaptea aia .. era 25 decembrie nu am putut sa dorm .. s`a umflat genunchiu meu si s`a facut imens .. cat o minge de volei ...nu puteam sa stau in pat am luat 3 algocalmin si nimik .. stateam cu prosopu`n gura de durere sa nu`mi sparg dintzii .. dimineatza la urgentza .. imi fac ashtia radiografie .. o \" mica \" fractura de rotula .. sa ma interneze .. acum urcam cu liftu p targa .. la ortopedie ... si ii arata o asistenta .. radiografia la o doctoritza la care aia face ... : A .. cam nasol .. se opereaza nu cred k ami poate fii salvata ! ... in momentul ala am bufnit in plans .. ciudata imaginea .. un om de 90 de kg , 1 metru 80 plangea k un copil mic ... si acum imi aduc aminte .. cred k nu mai plansesem de 10 ani ... in fine ma interneaza baga in mine calmante .. a 2`a zii pe 26 - 27 mi se pare operatzie .. aici alta distractie .. ptr k faceam sport si aveam o masa destul de mare nu`si facea efectu` anestezicu` .. baga ashtia rahie .. tot ridicam din picioare .. k cica atunci cand iti face rahie nu pot sa te mai mishti de la brau in jos ... si nu nimik .. pana la urma mi`au bagat 2 seringi in bidonu` ala cu glucoza si apa nush de care si am dormit DUS .... acum dupa operatie doctoru imi zicea k atunci cand a bagat bisturiu in genunchi a murdarit sala de operatzie de sange pe toti peretzii a tzāshnit de acolo cam 2 litri de sange .. si se punea problema de transplant .. de la ai mei .. eu avand grupa 0 era mai greu de gasit in fine .. mi`am revenit .. dar acum ... omu a reushit sa`mi faca rotula ... era sparta in 7 BUCATZI :) ( ce v`am povestit mai sus e PRIMA operatie din viatza mea ... mie si de injectzii mi`e frica :oops: ) in fine au urmat luni cu ghips de la buca pana in glezna .. inca o operatzie pentru scos fiarele din genunchi ... si acum e ok cat de cat .. dar .. nu pot indoi piciorul la max ... deci ... aia cu puntzia alex si scos apa e copilarie pe langa rotula mea .. treaba era nasoala k daca nu putea sa mi`o faca la loc .. imi facea transplant de la un mort ( cu riscu de a nu tolera organismu` ) .. sau imi puna una artificiala ( 3 mii de coco ) .. dar si acolo nu se shtia daca pot sa merg :) .. PS .. De atunci ma dar FOARTE RAR pe gheatza |
ce-am patzit eu, am patzit cand eram mic, si am ramas marcat pe viatza...pana fac operatie esetica :lol:
am intrat cu fatza intr-un cablu care lega un gard de un stalp, si am zburat pe spate exact ca in \"Home Alone\" (1, 2, 3, 4, 5, 6...) si mi-am sectionat buza de sus, la scurt timp dupa, un \"tovaras bun\" mi-a spart un dinte din \"joaca\"....ca sa vezi ghinion :lol: asta la durere fizica, cat despre durere psihica: a trebuit sa imi parasesc prietena pe care o iubeam atat de mult, pt ca ne vedeam prea rar(ea era cu serviciu, facultate etc.)... inca ma doare... :cry: |
Durerea Fizik
hmmm.in leg q durerea fizik...mi-am pus un cercel aqm vreo 4 luni si am zis k ma opresc..d qrand mi-am faqt un piercing.si nu am d gand s ma opresc aici..mentionez k piercul a fost faqt intr-o zona intima..dar nu va speriati k nu doare..va recomand si voua..:))
|
bad psyho :) daca esti \"diliu\" eh pentru mine a fost destul de dureros :) na la fizicu meu 1.80 si 60 de kile om firav:) na si nebun am zis nu yo nu las fotbalu cum am scos picioru din ghips la 2 zile am plecat in cantonament:) cica program special m a alergat ala de mi au sarit capacele:) oricum mai usor ca la derbedei aaia:)
ps NOI SA FIM SANATOSI |
a_ombladon care facultate ma=)) :lol: :lol: :lol: :lol: :D :) :lol:
|
mi-am adus aminte acuma......in urma cu cativa ani buni,pe la vreo 6 ani asa,eram yo disperat de jucarii,masinutze,motociclete chestii si pusesem ochii pe un set de motociclete la un magazin aproape de mine......
in sfarsit vine si ziua in care primesc de la o vecina banii pt acel set......cum vad banii in mana,incep yo si dansez alea alea,ma invart ce ma invart si poc,ma dezechilibrez si cad cu urechea in coltul la mobila.....1 cm mai la dreapta unpic si dadeam de timpan sigur ma rog,din nou povestea cu grigore alecsandrecu,ORL si alte chestii :oops: Ce sa mai zic de durerile provocate de mobile,paturi,scaune etc. cand le lovim cu degetele mici de la picioare :cry: :cry: :cry: |
Re:
Quote:
io eram copil cuminte .. cand aveam 7 ani .. au venit ai mei bunici din rusia cu sapmanie roz .. si m`am imbatat si am cantat sanie cu zurgalai tot drumu pana acasa si a mers maica`mea cu mine pe jos k ii era rushine cu mine beat la 7 ani in troleu :) |
Re:
Quote:
:lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
zici cas baba dinaia barfitoare :) dupa ce am citit din nou am vaz ca zicea de ea ca e la facultate :) eram grabit |
Cazutul din balansor???/fratilor am vazut qm in clasa a 8 -a park un tov de-al meu si-a rupt gura cand a sarit dintr-unul..in plina viteza..saraql d el a pierdut si teza la franceza<park>si a stat qsut mai multe sat si in pansamente.Mentionez k il cheama Silviu...asta pt qnoscatori :))
|
pe mine ma doare in.... incepe cu p si rimeaza cu bascula :D ... de multe chestii :)
dar nu e o durere...e o stare..se pune?! :D |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Am trecut prin multe dureri dar cel mai nasol a fost cand m-am operat de hernie...nu doresc nici celui mai mare dusman al meu sa treaca prin ce am trecut eu atunci :headache:
|
lol.....eu credeam ca eu am avut dureri mari...dar pana acum am vazut ca voi ati fost torturati in ultimul hal.... :?
Totusi...am avut si eu capul spart de 14 ori....si cea mai mare durere am avut-o atunci cand am fost la stomatolog si mi-a bagat o retardata o porcarie de aia cu care foreaza direct in nerv... :shock: :zombie: ..durere mai mare ca aia nu am mai simtit niciodata... :) |
ma frate da voi putetzi sa facetzi filme de groaza cu patzeniile voatre.. eu in afara de cap sparrt de multe ori :) si julituri si belituri nu`mi aduc aminte sa fi avut ceva .
|
cred ca cea mai dureroasa.. a fost cand m`a calcat masina p mana :(
si ma mai si uitam la mana :( ma rog nu mi`am rupt/fracutrat/luxat mana... da ma durut.... a si cand... ma tragea unu cu bicla noaptea si nu am vazut o groapa... cu nisip si am intrat cu rolele in ea... si acolo au ramas rolel.... eu am cazut... pe roata de la bicla... si nu avea aparatoare... si mi`am facut ditamai dunga pe piept.... si eram... plin de julituri in caote genunghi... pe burta.. picior... pe umar.. pe gat :P si vine o baba... si ma ia de cot ( aici ma julisem cel mai rau.. mi se lause pielea... putin din carnea yeah ) si fix de acolo ma apuca si zice... asa va jucati voi copii si imi vnean sa ma ridic sa o bat :D cam astea sunt cele mai naspa... |
Re:
Quote:
eram clasa a 7a...si bunicu ne-a spus sa schimbam roata la Fiat(mie si lu` frate'meu), caci era pe pana. Zis si facut...totul a decurs normal...pana cand a sosit momentul sa punem roata pe cele 5prezoane(ce ne-am mai chinuit). Frate-meu a apucat de roata in partea de sus si in lateral, si incerca sa o potriveasca la gaura. Dintr-o data cricul aluneca de sub masina, roata era bagata in 3prezoane...si masina pica pe frate-meu(2tone). Ii prinde mana intre aripa fata si cauciuc umflat la 2,2atmosfere. Eu nu prea stiam ce sa fac, am incercat sa ridic de masina dar degeaba(la varsta aia nici nu am miscat masina), si a venit un vecin care m-a auzit strigand...si a ridicat masina. Frate-meu in afara de o sperietura si o durere cumplita...nu a avut nimic, nici macar nu i s-a umflat mana:) |
hahahaha cele mai penale faze le-am citit aici, in special ale lui golfuletz :lol:
eu ma pot \"lauda\" k la 2-3 ani am dat cu barba de bordura si am o dunga de nu-mi creste niciodata p-acolo par pe barba.. in rest, glezna luxata la fotbal, degetul mijlocul la baschet (zici k e virgula, nu imi mai sta drept). a si era sa uit. acum vreo 10 ani, eram la minibaschet in Galati, la masa se juca un tampit cu sticla de apa minerala si a scapat-o pe jos si s-a facut aia tzandari si m-am ales cu un ditamai ciob in tibie, a intrat pan-la os. cam atat, peace |
Re:
Quote:
|
cel mai nasol a fost pe la vreo 8-9 ani cand ma tras un prieten cu bicicleta si am picat fix pe fatza m-am tarat vreo 1 m plin de sange :cry: :cry: si 1 sap am luat supa cu paiu de durere aaaa vreo 3 dinti au picat :lol:
|
:cry: :cry: :cry: :cry: am uitat operatie de hidrocel :cry: asta era bonus :lol:
|
:cry: :cry: :cry: :cry: am uitat operatie de hidrocel :cry: asta era bonus :lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:25. |
- Copyright 2026 4Tuning