![]() |
Cel mai real joc
Care vi se pare cel mai real joc, in sensul ca se apropie cel mai mult prin actiunile personajului din joc, de realitate ( conduce masina, se joaca etc. ). Mie unul, cel mai real joc de pana acum , mi s-a parut sims 3 . Parerea mea. :D
|
Re: Cel mai real joc
Nu prea inteleg ce vrei sa zici... La ce genuri de jocuri de referi? Ce criterii de clasificare ai?
|
Re: Cel mai real joc
Ma refer la un joc, care sa semene cu viata de zi cu zi. Sa conduci masina sa te plimbi, sa iti faci gagic(a), sa te duci la cumparaturi etc.
|
Re: Cel mai real joc
Pai din cate stiu eu de genul asta e doar SIMS. Ar mai fi si seria gta dar inclin sa o bag in alta categorie.
|
Re: Cel mai real joc
Am mai auzit de un joc online, numit Second Life. Se zice ca este chiar foarte real.
|
Re: Cel mai real joc
Quote:
|
Re: Cel mai real joc
Nu imi permit :D Am 14 ani... Oricum, eu doar am auzit ca este foarte tare jocul.
|
Re: Cel mai real joc
ca sa iit faci o idee, a cumparat un nenea din america un apartament in second life cu 1 mil de $. bani reali. se tin concerte live in joc cu intrare si toate cele.
eu l-am incercat o zi sau doua dar fara " viata sociala" nu faci nimic acolo. e interesant ca poti crea un personaj care sa iti semene aproape perfect si sa interactionezi cu lumea in timp real. dar totusi sims e mai tare :D |
Re: Cel mai real joc
Quote:
apartament nu... exista o casa...ce`a mai scumpa locuinta care sa vandut in Second Life a fost o casa ( INCREDIBILA ) cu 10.000 $ bani reali ... iar ce`a mai mare suma castigata in joc a fost de 2 milioane de $ bani reali ... o tipa care a vandut terenurile unde e cartieru ala de vile ... e criminal jocu...dar are ceva cerinte.. si iti trebuie ceva banuti sa investesti la inceput... dup`aia e ok ! |
Re: Cel mai real joc
Uite de aici poti sa downloadezi Second Life http://secondlife.com/ Da mai fain este GTA 4 Recomand :D:D
|
Re: Cel mai real joc
mie mi s-a parut un joc bun Mafia, faptul ca mergi pe strada, se ia politia de tine, masina iti franeaza ca p*** daca o calci nitel, un joc unde ai semafoare, pietoni, si tot ce vrei, plm inveti sa conduci cu jocul ala! :D
|
Re: Cel mai real joc
Si eu am vrut sa imi dwl Second Life dar din pacate nu mi-a mers ...nu stiu de ce .
Sims 3 mi se pare un joc frumos , interesant , care te lasa cu gura cascata cateva ore bune cand ii dai start . Chestiile pe care le tot vezi in joc , ca sunt reale ca sunt aproape de realitate si ceea ce este in joc facem si noi , ne determina sa il jucam , sa fim curiosi ... Imi place mult sims 3 dar m-am cam lasat deocamdata de el , ca stiu cum am facut cand aveam SIms 2 si Sims Pets , stateam cu orele la PC si nimeni si nimic nu ma lua de acolo ...asa ca la Sims 3 mi-am facut frumos casuta mi-am aranjat totul dar ...mai dureaza pana cand o sa continui ... |
Re: Cel mai real joc
NFS Undercover si GTA4....cele mai reale si faine;))
|
Re: Cel mai real joc
Dupa parerea mea va fi Carrier Transporter, care va aparea in 2010.
Uite aici trailerul, sunt sigur ca iti va place: <object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/zcsveC6ENb8&hl=it&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/zcsveC6ENb8&hl=it&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object> Numai bine. |
Re: Cel mai real joc
Quote:
Interesant , o sa-l iau si eu cand apare :D dar oare este asemanator cu GTa sau este doar cu masini ? Adica pot sa fac cumparaturi crime etc ( la asta ma refer ) ai mai multe detalii sau stii doar ceea ce arata in trailer-ul asta ...?! |
Re: Cel mai real joc
Sincer sa fiu nu stiu daca poti sa faci crime, cumparaturi, etc. Stiu doar ca la inceput ai un jaf de masina si ai f. multe misiuni: trebuie sa duci la destinatie orice colet,obiect,persoana/e,etc. Cu bani luati poti sa-ti cumperi masini din ce in ce mai bune. Gama de autovehicule este f. variata: SUV-uri,camioane,autobuze,etc. Este f. realistic jocul, iar actiunea se petrece in Rusia.
Uitasem, se pot modifica masinile la exterior cat si la interior. Cam atat am inteles eu de pe pagina oficiala, am sa mai intreb un prieten care stie f. bine rusa daca mai intelege el ceva ca eu nu sunt chiar maximum :D O sa va tin la curent. Numai bine. |
Re: Cel mai real joc
O aparut demo si daca da dami si mie te rog un link de unde il pot lua :D
|
Re: Cel mai real joc
Din pacate inca nu a aparut varianta Demo. Cand va aparea va anunt.
Numai bine. |
Re: Cel mai real joc
Baietii rusi deja au facut rost de el, il caut intr-una dar nu gasesc nici macar varianta demo.
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/Pr6dwHV4FOg&hl=it&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/Pr6dwHV4FOg&hl=it&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object> |
Re: Cel mai real joc
whaa si cand il gasim si noi makar Demo ? :D
|
Re: Cel mai real joc
Deocamdata numai promisiuni, dar nimic concret. Cum am spus si mai sus, cand gasesc macar demo o sa va anunt cu placere.
Numai bine. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:40. |
- Copyright 2026 4Tuning