Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   CAUT DE MUNCA IN IASI!!! (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/129206-caut-munca-iasi.html)

danielddd 17-06-09 14:38

CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Exact cum spune si titlul,caut de munca in Iasi,orice,nu conteaza tipul sau programul,numai sa stiu ca iau nsite bani la sfarsitul lunii.Stiu sa repar masini,modele mai clasice(pana in anul 2000),electromotoare,alternatoare,alarme,inchideri centralizate,senzori de parcare,schimbat placute de frana,ulei,asta in domeniul auto,sau ca sofer in orice domeniu.Daca este careva care are servici si stie din intamplare ca mai au nevoie de oameni pe la firma,dati un tel la 0745099352 la orice ora sau pe mail sau mess la [email protected]e pare ciudat ca am postat aici dar caut de mult timp si nu am gasit nimic.

METEORSHOP 19-06-09 07:25

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by danielddd (Post 2414923)
Exact cum spune si titlul,caut de munca in Iasi,orice,nu conteaza tipul sau programul,numai sa stiu ca iau nsite bani la sfarsitul lunii.Stiu sa repar masini,modele mai clasice(pana in anul 2000),electromotoare,alternatoare,alarme,inchideri centralizate,senzori de parcare,schimbat placute de frana,ulei,asta in domeniul auto,sau ca sofer in orice domeniu.Daca este careva care are servici si stie din intamplare ca mai au nevoie de oameni pe la firma,dati un tel la 0745099352 la orice ora sau pe mail sau mess la [email protected]e pare ciudat ca am postat aici dar caut de mult timp si nu am gasit nimic.

Daca crezi ca esti serios si ai chef de treba,hai la noi.0232/235222

danielddd 19-06-09 07:52

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Luni la ora 8 am sa fiu acolo.Maine am ultimul examen la facultate pe anul asta si e de dimineata la 7-30.Multumesc

MnezO 19-06-09 10:14

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Dute la meteor ca se merita ;) acolo aveu in vechi vremuri un mecaniiiiiiicc fffffffffffffff buna si respectat LULU ii zicea facea si face treaba f buna ! Sper sa ii calci pe urme

danielddd 19-06-09 10:17

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Si eu as vrea sa multumesc pe toata lumea si sa vina clientii.Am avut de la cine sa invat cate ceva,tatal meu fiind mecanic de 30 de ani,si nu am calcat prag de service vreodata cu masinile mele.Ma bucuram cand faceam ceva la cate un prieten si era multumit si de aceea doresc sa muncesc in domeniul asta si sa mentin in stare cat mai buna masinile tarii :) .Sunt student la fac de Mecanica ,fiind si asta un impul destul de bun.Multumesc pentru incurajare.

skimpy 19-06-09 11:35

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
bafta mare daniel.
meteor, sa ai grija de baiat !

svz-19 21-06-09 15:33

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by METEORSHOP (Post 2419734)
Daca crezi ca esti serios si ai chef de treba,hai la noi.0232/235222

Salut!! nu te supara la meteor este si pentru sofer? :) as vrea si eu daca este un loc...

METEORSHOP 22-06-09 06:44

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 2425548)
Salut!! nu te supara la meteor este si pentru sofer? :) as vrea si eu daca este un loc...

SORRY!

MnezO 22-06-09 18:13

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Cum se descurca daniel ca-s tare curios :P !????????????????????????????????????????????????? ??

D3m0N 22-06-09 18:21

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
daca era de sofer voiam si eu :workout:

danielddd 22-06-09 20:10

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Astazi pe seara m-au sunat si de la Autocenter si m-au chamat la interviu,am fost si acolo si acu is foaret nehotarat,indecis,voi la cine spuneti sa merg?nu vreau sa ma ascund dupa deget sa bag cine stie ce motive...de asta am ales sa spun chiar pe forum care-i treaba.Astept raspunsuri in seara asta..sa pot lua o decizie.

ocaruntu 22-06-09 20:50

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
dl Mihai Lazar, directorul de la A.C.(Metchim SA) e un om f de treaba, dar nu stiu cum e cu angajatii :)

danielddd 22-06-09 21:00

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Dar nu cred ca are el treaba pe la service-uri,cred ca are le oamenii lui care se ocupa de asta.

ocaruntu 22-06-09 21:25

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
si asta e adevarat.

METEORSHOP 23-06-09 07:36

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by danielddd (Post 2429137)
Astazi pe seara m-au sunat si de la Autocenter si m-au chamat la interviu,am fost si acolo si acu is foaret nehotarat,indecis,voi la cine spuneti sa merg?nu vreau sa ma ascund dupa deget sa bag cine stie ce motive...de asta am ales sa spun chiar pe forum care-i treaba.Astept raspunsuri in seara asta..sa pot lua o decizie.

Nu ai chef de treaba Daniel!"Nehotarat si indecis" erai de ieri dimineata cand,asa cum promisesei,ar fi trebuit sa te prezinti la treaba.In loc de asta ce-ai FACUT?:?:Ai venit cu nu stiu ce motive(again)cum c-ai mai avea treaba pe nu stiu unde.Am stiut de ieri ca nu esti serios.Du-te unde vrei.Noi avem nevoie de oameni HOTARATI.BAFTA MULTA!!!

danielddd 23-06-09 15:04

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Pai..sa va spun la ce concluzie am ajuns...am fost azi la AUTOCENTER....ditamai service-ul,si nu mi-au dat nici un fel de echipament,nu ma baga nimeni in seama,nici macar salopete nu aveau..nimic.In fine,m-am decis sa lucrez cu hainele mele bune.Nu au fost clienti,poate pentru ca eram si la ultimu elevator,si oamenii intrau la primele cand le vedeau libere...asa se intamplase,am stat pana pe la miaza degeaba,nu m-a intrebat nimeni nici cat e ceasu,de parca nici nu eram acolo,dupa ce m-am plictisit am zis ca sa ma duc la celelalte elevatoare cu ceilait mecanici,locul unde am ramas s i`` dezgustat,scarbit `` chiar de modul de lucru si de mecanica din Iasi.Nu stau sa enumar problemele care se puteau rezolva usor zic eu la masinile care au venit pentru ca ar dura prea mult,insa asa in mare ,cam asta era ce le spuneau mecanicii la oameni: cumpara piesa nou si vii sa o montam``.. ce fel de `` reparatie la service `` e astaq? asta se numeste inlocuire(Asta ma refer la problemele cu care venisera oamenii``.)...a venit unu ca nu-i mergea claxonu,l-au pus sa cumpere comutatorul de la volan,fara ca macar sa verifice poate era vre-un papuc slabit sau oxidat,altul pierdea lichid de frana,la pus pe om sa faca pedale ,sa uitat in spate la roata si ia zs: curge pe la holender,la furtunas,cumparati alutl si veniti sal schimbam`` nici macar nu sa ostenit sa desfaca surubu ala si furtunasul,sa puna o saiba si sa stranaga la loc,ca altceva nu avea ce sa-i faca.In schimb i-a zis: cumparati furtunasul nou si veniti sa-l schimbam.Dar daca era ceva fisurat,sau a prins un pic de mizeri atunci cand a fost strans ?poate de aia curgea lichid...nu avea sa cumpere omu degeaba furtunas si sa curga lichid iar???.. nu stau sa va plictisesc cu povesti de astea..am ramas cu un gust tare amar de mecanicii de pe aici....ceo sa fie de facut la mana mea..eu am sa fac si o sa fie bun facut.drept urmare,cat voi mai petrece timpul prin Iasi,nu am sa mai merg la service-uri.,E mult mai utila parerea unui coleg de pe forum decat sa merg la mecanici.Numai bine tuturor,si...aveti grija unde va reparati masinile...

METEORSHOP 23-06-09 16:58

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Doua chestii vreau sa-ti spun:1.nici-un service n-o sa-ti dea salopete din prima zi!!!Faptul ca exista instabilitatea asta,fluctuatia asta de personal face ca echipamentul sa trebuiasca "meritat";2.intradevar multi "mecanici" prefera sa nu-si bata capul,pe principiul ca oricum "timpul trece,leafa merge".Ai fi avut ocazia sa vezi un alt mod de lucru...
Imi permit sa-ti dau un sfat:fii mai decis in ceea ce faci!!!VREI,CREZI ca poti sa faci treaba intr-un domeniu???!!!Atunci abordeaz-o cu toata seriozitatea,fa-o ca pentru tine fara a baga de seama ce face X,Y!!!!
BAFTA MULTA!!!

danielddd 23-06-09 19:24

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Da,asa as face,dar acolo nu ma bagau in sema si nu imi dadeau nimic de facut...si fiind ziua de proba,cum aveam eu sa-i demonstrez la responsabilu de service ca stiu ceva,cand de fiecare data cand venea acolo eu stateam cu mainile la spate ca nu aveam nimic de facut.I-am spus mecanicului care cica raspundea de mine ep acolo ca am avut de ales intre meteor si autocenter..si mi-a zis: si de ce nu ai mers la meteor? aici au pelcat multi,crezi ca de bine au plecat?``.. deja stiam ca facusem un pas gresit,apoi cand am mai vazut si cum lucreaza mi s-a taiat tot chefu.Eu am fost invatat sa fac cu rabdare(nu cu lene) treaba,sa iasa bine, nu sa vina omu a2a zi iar la service,pentru ca ma pun eu in situatia lui cu tmpul pierdut si mai ales banii.Conteaza ffff mult sa iti vorbeasca frumos un angajat,sa mai dea sfaturi si gratis,nu ca robotu: e stricat asta,adu nou-inlocuim``:| . Eu am vrut sa-i spun la un client ca are probleme la frana de mana,(era varza mecanismu de la frana de mana )si aia au pus bot ca nu trebuia.Nu se poate,cel putin eu nu pot.Cand sunt kestii minore nici eu nu spun,ca sa nu-mi caut de munca aiurea la masina ,dar cand e vb de siguranta?In fine,oricum vb degeaba,putini or sa citeasca pe forum....un lucru vreau sa mai spun,si apoi rog sa se inchida topicul: nu fac treaba de mantuiala sau buleala si nu lucrez cu oamenii care fac treburile aiurea.

donbaxter 23-06-09 21:56

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
nu ma bag in seama aiurea si sper sa nu deranjez...dar pe la noi prin oltenia e o vorba "nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard" acum la tine vrabia era Meteor si cioara ea autocenter sau cum ii zice la service....
o parere personala si prin care am si trecut este sa nu eviti nik....fii mai serios si incearca sa iei un ziar si sa dai telefoane...asa ca...ce pot sa iti spun si eu am lucra in service in Craiova la service BMC si nu mi-a fost usor,la pregatitor-vopsitor si mai aruncam un ochi pe la tinichigii si notiuni de mecanica aveam dar le-am mai perfectionat,ceea ce inseamn ca nu tre sa te bage cineva in seama .. tre sa te bagi u in seama...sa pui intrebari si sa fii ACTIV in ceea ce priveste activitatea care se desfasoara in jurul tau.Daca te-am deranjat imi cer scuze dar sper sa privesti partea buna din tot.Numai bine

danielddd 23-06-09 22:03

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Nu m-ai deranjat delokc, e oricand binevenita o parere sau o critica,dar la mine probleme era ca nici nu-mi raspundea nimeni la vreo inrebare pe acolo,si 2. nici nu aveam ce sa-i intreb pentru ca stiam c fac ei acolo si nu avea nici un rost.Adevarul e ca imi pare rau ca nu am fost la meteor,m-am luat duap gura la unu si la altu ca autocenter e de renume...dar.. :|...macar la meteor vorbeam direct cu deful,nu cu de astia care vroiau numa sa se dea mari..era o diferenta oricum,dar deacu asta e.Am sa-mi petrec vacanta pe acasa..si..prin excursie...la munte sau la mare.Nu era la mne problema numaidecat de bani,dar mi-ar fi placut sa repar cat mai multe masini,sa vad si eu satisfactia aia...cand pleaca omu multumit de ce i-am facut. :) NB

donbaxter 23-06-09 22:09

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
mai incearca....iasul e mare (cred :D )

MnezO 24-06-09 00:29

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Daniel sa inteleg ca nu Te-au angajat la Meteor? Inca tanjesc multi baieti din iasi Dupa fostul lor mecanic renumit "LULU"

METEORSHOP 24-06-09 06:36

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 2432585)
Daniel sa inteleg ca nu Te-au angajat la Meteor? Inca tanjesc multi baieti din iasi Dupa fostul lor mecanic renumit "LULU"

LULU era un mecanic serios care,din pacate,a trebuit sa plece dupa sotia lui care lucra in Italia.Acum avem unul dintre mecanici venit de la Skoda si pot spune ca-i daca nu mai bun,atunci la fel cu Lulu.WEELCOME!!!:tetter:

METEORSHOP 24-06-09 06:46

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by danielddd (Post 2432162)
Nu m-ai deranjat delokc, e oricand binevenita o parere sau o critica,dar la mine probleme era ca nici nu-mi raspundea nimeni la vreo inrebare pe acolo,si 2. nici nu aveam ce sa-i intreb pentru ca stiam c fac ei acolo si nu avea nici un rost.Adevarul e ca imi pare rau ca nu am fost la meteor,m-am luat duap gura la unu si la altu ca autocenter e de renume...dar.. :|...macar la meteor vorbeam direct cu deful,nu cu de astia care vroiau numa sa se dea mari..era o diferenta oricum,dar deacu asta e.Am sa-mi petrec vacanta pe acasa..si..prin excursie...la munte sau la mare.Nu era la mne problema numaidecat de bani,dar mi-ar fi placut sa repar cat mai multe masini,sa vad si eu satisfactia aia...cand pleaca omu multumit de ce i-am facut. :) NB

Nu esti din IASI si nu aveai cum sa stii ca METEOR SHOP&SERVICE e un brand ca si AUTOCENTER in ciuda faptului ca nu e de anvergura acestuia.Oricine are dreptul la o a doua sansa.Crezi ca de data asta stii ce vrei si esti gata sa iei viata de mecanic in piept?!TE ASTEPTAM.

donbaxter 24-06-09 06:49

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by METEORSHOP (Post 2432759)
Nu esti din IASI si nu aveai cum sa stii ca METEOR SHOP&SERVICE e un brand ca si AUTOCENTER in ciuda faptului ca nu e de anvergura acestuia.Oricine are dreptul la o a doua sansa.Crezi ca de data asta stii ce vrei si esti gata sa iei viata de mecanic in piept?!TE ASTEPTAM.

asta ar putea spune multe despre voi,ca echipa , si ca seriozitate ,eu personal rar am intalnit pe cineva sa acorde o a doua sansa dupa o faza ca asta ( am patit-o cu oamenii mei din echipa ) nu pot decat sa va urez multa bafta si sper sa colaborati cu succes impreuna.
Cine stie poate va asteptam pe 11-12 iulie la Vtm din Craiova .
https://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr/124770-11-12-iulie-2009-viteza-coasta-craiova-bucovat/page-4.html

skimpy 24-06-09 08:09

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
mie mecanicul cu care am vorbit mi-a lasat o impresie destul de buna. acuma sa vedem ce se intampla mai departe ;)

danielddd 24-06-09 09:34

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
La autocenter au vreut sa raman,pentru ca din 30 selectati dupa cv-uri..sa vina la munca doar eu mam prezentat...dar v-am spus mai sus de ce am plecat..

METEORSHOP 24-06-09 11:29

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by danielddd (Post 2432983)
La autocenter au vreut sa raman,pentru ca din 30 selectati dupa cv-uri..sa vina la munca doar eu mam prezentat...dar v-am spus mai sus de ce am plecat..

Bun,si...?!

donbaxter 24-06-09 14:50

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
pai parca ramasese stabilit pt a 2-a oara sa te duci la meteor....iar te-ai sucit?

danielddd 24-06-09 15:18

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Nu m-am sucit si nici nu am spus ca ma duc la meteor iar.Eu vreau servici pe vara doar,3 luni maxim,nu as vrea sa incurc pe careva numia de dragu de a lucra eu.Am mai cerut pareri si multi au spus ca nu angajeaza nimeni `` sezonieri``..

skimpy 24-06-09 21:37

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
din primul tau post si urmatoarele se intelege ca iti cauti pe perioada lunga.
ai zis ca termini si facultatea...
acuma na, pare ca o intorci ca la ploiesti. si ploua acolo........

danielddd 24-06-09 21:41

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
nu am specificat nici o perioada...doar ca mam gandit mai bine ca daca merg la o firma o sa incurc daca lucrez doar 2-3 luni..plus ca o sa mai fie nevoie sa si lipsesc ...din cauza scolii..in fine.. nu mai conteaza...maine plec acasa si vin pe la toamna..Vacanta placuta tuturor :). topic closed

Gincsi 25-06-09 21:03

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by METEORSHOP (Post 2432752)
LULU era un mecanic serios care,din pacate,a trebuit sa plece dupa sotia lui care lucra in Italia.Acum avem unul dintre mecanici venit de la Skoda si pot spune ca-i daca nu mai bun,atunci la fel cu Lulu.WEELCOME!!!:tetter:

nu prea cred ca e ca el ..fiecare om are trasaturile lui, stilul lui de a fi de a munci, caracterul lui .. si asta ne face unici .. :-) .. stiu de ce spun asta deoarece il cunosc foarte bine pe acest om

78KLM 25-06-09 21:21

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Quote:

Originally Posted by METEORSHOP (Post 2432759)
Nu esti din IASI si nu aveai cum sa stii ca METEOR SHOP&SERVICE e un brand ca si AUTOCENTER in ciuda faptului ca nu e de anvergura acestuia.Oricine are dreptul la o a doua sansa.Crezi ca de data asta stii ce vrei si esti gata sa iei viata de mecanic in piept?!TE ASTEPTAM.



Cu o asemenea mentalitate doar lucruri bune vi se pot intampla.

Un mare ``UP`` de la mine pentru METEOR SHOP&SERVICE

Scuze de offtopic

bmwh548 28-06-09 12:33

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Ok...dupa ce m-am saturat sa caut locuri de munca si sa vad ca se angajeaza doar directori, manageri blabla mi-am zis sa intreb si pe aici. Ceva sanse de angajare pentru un student la Litere pasionat de masini, calculatoare, electronica si cam tot ce inseamna tehnologie? Experienta de munca...zecile de nopti nedormite cu montaje in brate, calculatoare facute bucati si lunile de zile petrecute demontand si remontand batranele Dacii. Exista vreo sansa?:)

krafmar 02-07-09 17:18

Re: CAUT DE MUNCA IN IASI!!!
 
Incerca cu un

VENIT SUPLIMENTAR cu METABOND

PRODUSE:
- TRATAMENTE MOTOARE
- TRATAMENTE CUTII de VITEZA si DIFERENTIALE
- TRATAMENTE RULMENTI si PLANETARE
- TRATAMENTE REDUCTOARE
- TRATAMENTE SISTEME si INSTALATII HIDRAULICE
- ADITIVI CARBURANTI
- PRODUSE de POLISAT si de LUSTRUIT
- TRATAMENTE PARBRIZE
- PRODUSE TUNING si RACING
- SPRAY-URI si TRATAMENTE SUPRAFETE METALICE
- VASELINE
- LUBRIFIANTI
- si mai mult...

AVANTAJE:
- REDUC FRECAREA si UZURA
- MARESC DURATA DE VIATA
- REDUC CONSUMUL DE ENERGIE si DE CARBURANTI
- SCAD TEMPERATURA DE FUNCTIONARE
- REDUC TREPIDATIILE si NIVELUL DE ZGOMOT
- REDUC COSTURILE DE INTRETINERE
- REDUC TIMPUL DE OPRIRE A PRODUCTIEI
- MARESC PUTEREA si RANDAMENTUL MOTOARELOR
- MARESC INTERVALUL DE SCHIMB AL ULEIULUI

CAUT PARTENER IN IASI


All times are GMT +2. The time now is 23:08.

- Copyright 2026 4Tuning