![]() |
Mitsubishi Eclipse Spyder GT
1 Attachment(s)
Mitsubishi Eclipse Spyder GT prezentat la NAIAS
Motor: - 3,8 litri V6 - putere: 260 hp - cuplu: 355 Nm Anvelope: 235/45 R18 Greutate:1665kg Pret de pornire: $26.000 |
e misto masina...
260 HP stock...e perfect... arata si bine modificata... si nu e nici pretul piperat |
daca de la 26.000 se incepe pe la cat draq se poate termina?!? :))) mai frumos coupeul , dar totusi arata bine si asa
|
Posibil sa se termine pe la 30 - 35.000 dar asta daca nu vrei sa te apuci de tuning ca atunci... fara numar :drunk:
|
9 Attachment(s)
Engine
Type: V6 Displacement cu in (cc): 234 (3828) Power bhp (kW) at RPM: 260(194) / 5750 Torque lb-ft (Nm) at RPM: 258(355) / 4500 Redline at RPM: 6500 Brakes & Tires Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc Tires F-R: 235/45 R18 Driveline: Front Wheel Drive Exterior Dimensions & Weight Length × Width × Height in: 179.7 × 72.2 × 54.4 Weight lb (kg): 3671 (1665) Performance Acceleration 0-60 mph s: ~ 7 Top Speed mph (km/h): n.a. Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a. |
mai mergeau cativa caluti! oricum mai poti trage de motor ceva!
|
Asta categoric mai ales ca e motor aspirat si \"este loc\" de turbo
|
Super tare masina...mi-a placut intotdeauna eclipse ..mai mult coupeu dar in cazul de fata e bestial si cabrioletu...motor are ...cai are .....design are...pret mic la fel....ce mai....masina de masina....un sg lucru nu prea imi place ...se misca cam incet pana la suta..in circa 7 s la 3.8 cmc si 280cp cam slabutz......daca ma gandesc ca Citroen c2 VTS are 7.5 pana la suta......dar nu mai conteaza......I love it!!
|
Re:
Quote:
|
dak se apuk baietzii de kit-uri....sa vezi atunci ce :shock:
|
Si in mod sigur or sa se apuce... doar seria Fast & Furious trebuie sa continue ;)
|
arata super bine masina e reusita abia astept sa vad ce kituri o sa fie disponibile pt ea cred ca iasa super bine tunata
|
Re:
Quote:
|
Nush dar in NFS Most Wanted sigur... :lol:
|
acolo si eu am tunat-o , dar nu spyder-u ci coupe-u :D 8)
|
Arata super!
Dar parca nu e prea departe de modelul normal :? . |
Oare de ce au renuntat Mitsubishi la clasica tractiune pe spate? Puteau scoate si mai putin la 0-100 km/h.
|
bai da in orice caz e dementiala .. cat la faza cu tractiunea se rezolva te duci la un tuner mai smeker si te rezolva
|
Frumoasa rau masina ... si parca aduce cu TT din spate...
|
Re: Mitsubishi Eclipse Spyder GT
cu tot cu taxe in romania ajunge pe la 40 mii euro ... cred ;)
imi place mult masina poate prin faptu ca e cabrio ... ar mai fi incaput ceva caluti sub capota...dar si asa ii bine :D |
| All times are GMT +2. The time now is 17:53. |
- Copyright 2026 4Tuning