Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Mitsubishi Eclipse Spyder GT (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/11621-mitsubishi-eclipse-spyder-gt.html)

RoSonic 09-01-06 21:54

Mitsubishi Eclipse Spyder GT
 
1 Attachment(s)
Mitsubishi Eclipse Spyder GT prezentat la NAIAS

Motor:
- 3,8 litri V6
- putere: 260 hp
- cuplu: 355 Nm

Anvelope: 235/45 R18
Greutate:1665kg

Pret de pornire: $26.000

Mustang 10-01-06 06:58

e misto masina...
260 HP stock...e perfect...

arata si bine modificata...
si nu e nici pretul piperat

Eugen_TL 10-01-06 17:47

daca de la 26.000 se incepe pe la cat draq se poate termina?!? :))) mai frumos coupeul , dar totusi arata bine si asa

NOS 11-01-06 03:08

Posibil sa se termine pe la 30 - 35.000 dar asta daca nu vrei sa te apuci de tuning ca atunci... fara numar :drunk:

sil4tuning 11-01-06 06:18

9 Attachment(s)
Engine
Type: V6
Displacement cu in (cc): 234 (3828)
Power bhp (kW) at RPM: 260(194) / 5750
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 258(355) / 4500
Redline at RPM: 6500
Brakes & Tires
Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
Tires F-R: 235/45 R18
Driveline: Front Wheel Drive
Exterior Dimensions & Weight
Length × Width × Height in: 179.7 × 72.2 × 54.4
Weight lb (kg): 3671 (1665)
Performance
Acceleration 0-60 mph s: ~ 7
Top Speed mph (km/h): n.a.
Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

Venom 11-01-06 10:50

mai mergeau cativa caluti! oricum mai poti trage de motor ceva!

NOS 11-01-06 11:26

Asta categoric mai ales ca e motor aspirat si \"este loc\" de turbo

DjRainManFast 11-01-06 13:16

Super tare masina...mi-a placut intotdeauna eclipse ..mai mult coupeu dar in cazul de fata e bestial si cabrioletu...motor are ...cai are .....design are...pret mic la fel....ce mai....masina de masina....un sg lucru nu prea imi place ...se misca cam incet pana la suta..in circa 7 s la 3.8 cmc si 280cp cam slabutz......daca ma gandesc ca Citroen c2 VTS are 7.5 pana la suta......dar nu mai conteaza......I love it!!

Mustang 11-01-06 13:52

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NOS\"
Posibil sa se termine pe la 30 - 35.000 dar asta daca nu vrei sa te apuci de tuning ca atunci... fara numar :drunk:

la componente exterioare...nu ii trebuie decat un eleron pe spate...si arata beton ;)

claudiu lucian 11-01-06 15:55

dak se apuk baietzii de kit-uri....sa vezi atunci ce :shock:

NOS 11-01-06 23:09

Si in mod sigur or sa se apuce... doar seria Fast & Furious trebuie sa continue ;)

ICE-M@N 12-01-06 10:49

arata super bine masina e reusita abia astept sa vad ce kituri o sa fie disponibile pt ea cred ca iasa super bine tunata

dexter_20 26-01-06 10:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ICE-M@N\"
arata super bine masina e reusita abia astept sa vad ce kituri o sa fie disponibile pt ea cred ca iasa super bine tunata

da chiar nu s-a apucat nimeni s-o tuneze?

NOS 26-01-06 13:35

Nush dar in NFS Most Wanted sigur... :lol:

ICE-M@N 28-01-06 10:14

acolo si eu am tunat-o , dar nu spyder-u ci coupe-u :D 8)

SHOGUN-A8 28-01-06 10:54

Arata super!
Dar parca nu e prea departe de modelul normal :? .

neXus 28-01-06 14:17

Oare de ce au renuntat Mitsubishi la clasica tractiune pe spate? Puteau scoate si mai putin la 0-100 km/h.

wlady 31-01-06 07:05

bai da in orice caz e dementiala .. cat la faza cu tractiunea se rezolva te duci la un tuner mai smeker si te rezolva

Cosmin255 31-01-06 22:20

Frumoasa rau masina ... si parca aduce cu TT din spate...

PauL.LFS 05-08-06 15:04

Re: Mitsubishi Eclipse Spyder GT
 
cu tot cu taxe in romania ajunge pe la 40 mii euro ... cred ;)
imi place mult masina poate prin faptu ca e cabrio ... ar mai fi incaput ceva caluti sub capota...dar si asa ii bine :D


All times are GMT +2. The time now is 17:53.

- Copyright 2026 4Tuning