![]() |
KTM X-Bow by MTM
1 Attachment(s)
KTM X-Bow by MTM
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...baf1b5de18.jpg Dupa ce Motoren Technik Mayer (MTM) a tunat aproape orice model din ograda concernului VAG, faptul ca acesta s-a apucat acum sa modifice motorul 2.0 TFSI de pe KTM X-Bow nu ar trebui sa mai mire pe nimeni. Proiectul germanilor nu a fost inca finalizat, insa tunerul a anuntat ca va mari puterea propulsorului 2.0 TFSI de la 237 la 380 cai putere. Cuplul motor ar trebui sa creasca si el, iar acceleratia de la 0 la 60 mph, care acum dureaza 3.9 secunde, ar trebui sa scada considerabil. Desigur, ne asteptam si la noi jante, o noua suspensie si frane imbunatatite. |
Re: KTM X-Bow by MTM
masina de senzatie...dar de ocazie ! adica daca nu ai destui bani sa mai ai si o masina de zi cu zi nu-i vad rostu sa iesi doar vara cu ea
|
Re: KTM X-Bow by MTM
La pretul de 85000 de euroi cat costa modelul full carbon (asta ca sa nu zic full option) nu prea merita investitia asa doar ca sa ai cu ce mere vara !
Doar daca nu ai ce face cu banii ? |
Re: KTM X-Bow by MTM
Modelul stock are un sound de toata jena sa speram ca asta o sa sune mai bine, in rest masina e misto, totusi parca imi place mai mult Atom-ul...
Pe langa asta, masinile astea sunt doar pentru distractie duminica pe pista nu de circulat pe strada, chair daca pot fi inmatriculate, e ca si cum ai umbla pe strada cu un caterham. |
Re: KTM X-Bow by MTM
cu toate k e simpatik masina nu prea ii vad rostul.... asta sa o iei doar sa te dai cu ea... k altfell... lasa de dorit
|
Re: KTM X-Bow by MTM
asta e buna sa o folosesti pe circuit undeva:D
|
Re: KTM X-Bow by MTM
au stors motoru' ala, nu gluma
|
Re: KTM X-Bow by MTM
cat poate sa fie de superba :)
|
Re: KTM X-Bow by MTM
am vazuto si la tv :???: dar cum mai zicea cineva...nu merita banii :)
|
Re: KTM X-Bow by MTM
I Love kTm ... Masina Mai reusita nu ma asteptam sa scoata ceva mai frumos
|
Re: KTM X-Bow by MTM
Beton, astept sa vad ce va da modelul definitiv :D
|
Re: KTM X-Bow by MTM
KTM- mare renume, 2.0 TFSI - unul din cele mai reusite motoare din categorie daca nu chiar "cel mai" -problema este cum ziceau multi ca astea- jucarii obiect de cult care ar si trebui sa coste ca jucariile-in jur de 20 de mii acolo, max, sa te poti bucura de ele, cred ac intr-un pret din asta ar amortiza mai repede si ei costurile de productie si ale proiectului ... Macar asta are o scoca in care sa stai nu "gardul" din ariel atom (la fel de frumos). Pe cand un versus intre KTM X-BOW by MTM - ARIEL ATOM (cu ceva upgrade) - LOTUS 2 ELEVEN?
Din cate stiu eu pana cuma ariel rupe pe amandoua mai ales din cauza ca intr-un test ce am vazut recent acceleratia declarata a KTM-ului ar fi de fapt de 4,4 sec., nu 3,9 :( |
Re: KTM X-Bow by MTM
masinuta aia iti zice : " I got the need for speed !!!" gas me ... !
|
Re: KTM X-Bow by MTM
asta va concura cu ariel atom! :lol:
|
Re: KTM X-Bow by MTM
e prea belea masinuta a fost dimineata la promotor ... la anu o puteti inmatricula si in romania ... sa speram ca o putem vedea si pe dorobanti .. ca va avea un pret de 80.000 E ..
|
Re: KTM X-Bow by MTM
din filme direct in realitate
|
Re: KTM X-Bow by MTM
de cat sa dau 80.000 E iau un motor de 1.4 turbo ii fac nijte tabla si fac si io caricatura dinasta
|
Re: KTM X-Bow by MTM
Caterham R500 pare o alternativa mult mai buna chiar daca nu arata la fel de "cool". Sa speram ca le vom vedea pe cele doua la linia de start a unui circuit.
|
Re: KTM X-Bow by MTM
4 Attachment(s)
MTM modifică KTM X-Bow
KTM X-Bow nu are nevoie de ajutor pentru a fi extrem. Pentru că aşa "s-a născut" el... Extrem.. Īnsă "nemulţumiţii" de la MTM nu sunt de acord nici de aceasta dată... Dacă īn versiunea standard dezvoltă "doar" 240 cai putere, īn versiunea MTM KTM X-Bow dezvoltă mai puţin cu 7.. kw, adică 318 cai putere. De asemenea, şi cuplul maxim a crescut pānă la valoarea de 420 Nm. Astfel, viteza maximă este de 251 km/h. Probabil ca să nu mai ziceţi că 250 km/h este puţin.. Īnsă să revenim. Pe lāngă această creştere de putere, īn pachetul MTM vom mai găsi şi frāne Brembo, jante pe 18 inci şi pneuri Nokian Hakkapelliitta-4 245/40 ZR 18. Şi odată ajunşi la final, să specificăm şi preţurile: 56.953 euro pentru versiunea standard şi 64.263 euro pentru versiunea MTM. |
Re: KTM X-Bow by MTM
arata super bine si cred ac si merge bine:P
|
Re: KTM X-Bow by MTM
Ce nu as da sa am si eu o jucarie dinasta :XX:X oara sa imi fac eu ceva asemanator o fii scump ????
|
Re: KTM X-Bow by MTM
this is a real monster on wheels :)
|
Re: KTM X-Bow by MTM
Daca ai prea multi bani, merge si asa ceva de distractie.
|
Re: KTM X-Bow by MTM
|
Re: KTM X-Bow by MTM
7310 euro pentru 78 de cai, 0,2 sec in minus(0-100), si + 31km/h(top speed) hmmmm ... NU. Hai ca 7300 mai inteleg.
Unde-i versiunea de 380 de cai? :???: |
Re: KTM X-Bow by MTM
Mi se pare o jucarie foarte exclusivista, bravo lor pentru ce au facut
|
Re: KTM X-Bow by MTM
Taree... cred ca isi ia zborul pana la urma
|
Re: KTM X-Bow by MTM
ce m-as mai da cu ea ! imi place cum se vede evacuarea si galeriile alea
|
Re: KTM X-Bow by MTM
WTF?...asta-i masina fratilor?pfff
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:08. |
- Copyright 2026 4Tuning