Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-08, 15:29   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default KTM X-Bow by MTM

KTM X-Bow by MTM



Dupa ce Motoren Technik Mayer (MTM) a tunat aproape orice model din ograda concernului VAG, faptul ca acesta s-a apucat acum sa modifice motorul 2.0 TFSI de pe KTM X-Bow nu ar trebui sa mai mire pe nimeni.

Proiectul germanilor nu a fost inca finalizat, insa tunerul a anuntat ca va mari puterea propulsorului 2.0 TFSI de la 237 la 380 cai putere. Cuplul motor ar trebui sa creasca si el, iar acceleratia de la 0 la 60 mph, care acum dureaza 3.9 secunde, ar trebui sa scada considerabil. Desigur, ne asteptam si la noi jante, o noua suspensie si frane imbunatatite.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ktm_press_15.jpg
Views:	2921
Size:	176.7 KB
ID:	731297  
__________________

Last edited by boy_wonder; 19-12-08 at 15:32.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 15:44   #2
spiri14

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 340
Default Re: KTM X-Bow by MTM

masina de senzatie...dar de ocazie ! adica daca nu ai destui bani sa mai ai si o masina de zi cu zi nu-i vad rostu sa iesi doar vara cu ea
spiri14 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:04   #3
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,124
Member of:
[VW]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

La pretul de 85000 de euroi cat costa modelul full carbon (asta ca sa nu zic full option) nu prea merita investitia asa doar ca sa ai cu ce mere vara !
Doar daca nu ai ce face cu banii ?
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
[email protected] respectiv [email protected]
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:05   #4
Popescu Victor

Stage 2
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 60
Member of:
[SUBARU]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

Modelul stock are un sound de toata jena sa speram ca asta o sa sune mai bine, in rest masina e misto, totusi parca imi place mai mult Atom-ul...
Pe langa asta, masinile astea sunt doar pentru distractie duminica pe pista nu de circulat pe strada, chair daca pot fi inmatriculate, e ca si cum ai umbla pe strada cu un caterham.
__________________
...hop si io ca vaca
Popescu Victor is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:11   #5
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

cu toate k e simpatik masina nu prea ii vad rostul.... asta sa o iei doar sa te dai cu ea... k altfell... lasa de dorit
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:27   #6
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

asta e buna sa o folosesti pe circuit undeva
steffan is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:35   #7
massacre88

Stage 3
 
massacre88's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Default Re: KTM X-Bow by MTM

au stors motoru' ala, nu gluma
massacre88 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 18:51   #8
IonutNFS

Stage 4
 
IonutNFS's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 180
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

cat poate sa fie de superba
IonutNFS is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 19:54   #9
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: KTM X-Bow by MTM

am vazuto si la tv dar cum mai zicea cineva...nu merita banii
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 20:00   #10
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

I Love kTm ... Masina Mai reusita nu ma asteptam sa scoata ceva mai frumos
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 21:20   #11
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

Beton, astept sa vad ce va da modelul definitiv
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 08:34   #12
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: KTM X-Bow by MTM

KTM- mare renume, 2.0 TFSI - unul din cele mai reusite motoare din categorie daca nu chiar "cel mai" -problema este cum ziceau multi ca astea- jucarii obiect de cult care ar si trebui sa coste ca jucariile-in jur de 20 de mii acolo, max, sa te poti bucura de ele, cred ac intr-un pret din asta ar amortiza mai repede si ei costurile de productie si ale proiectului ... Macar asta are o scoca in care sa stai nu "gardul" din ariel atom (la fel de frumos). Pe cand un versus intre KTM X-BOW by MTM - ARIEL ATOM (cu ceva upgrade) - LOTUS 2 ELEVEN?
Din cate stiu eu pana cuma ariel rupe pe amandoua mai ales din cauza ca intr-un test ce am vazut recent acceleratia declarata a KTM-ului ar fi de fapt de 4,4 sec., nu 3,9
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 10:11   #13
FreShhhy

Stage 3
 
FreShhhy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 85
Default Re: KTM X-Bow by MTM

masinuta aia iti zice : " I got the need for speed !!!" gas me ... !
FreShhhy is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 10:15   #14
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: KTM X-Bow by MTM

asta va concura cu ariel atom!
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 23:43   #15
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: KTM X-Bow by MTM

e prea belea masinuta a fost dimineata la promotor ... la anu o puteti inmatricula si in romania ... sa speram ca o putem vedea si pe dorobanti .. ca va avea un pret de 80.000 E ..
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -