KTM- mare renume, 2.0 TFSI - unul din cele mai reusite motoare din categorie daca nu chiar "cel mai" -problema este cum ziceau multi ca astea- jucarii obiect de cult care ar si trebui sa coste ca jucariile-in jur de 20 de mii acolo, max, sa te poti bucura de ele, cred ac intr-un pret din asta ar amortiza mai repede si ei costurile de productie si ale proiectului ... Macar asta are o scoca in care sa stai nu "gardul" din ariel atom (la fel de frumos). Pe cand un versus intre KTM X-BOW by MTM - ARIEL ATOM (cu ceva upgrade) - LOTUS 2 ELEVEN?
Din cate stiu eu pana cuma ariel rupe pe amandoua mai ales din cauza ca intr-un test ce am vazut recent acceleratia declarata a KTM-ului ar fi de fapt de 4,4 sec., nu 3,9