Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - mareo (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/101009-machete-lucru-mareo.html)

mareo 13-12-08 21:53

Machete in lucru - mareo
 
6 Attachment(s)
Buna,sunt mareo:-) si m-am hotarat sa imi prezint si eu machetele la care lucrez sau voi lucra.

Prima la care 'mesteresc' este un Mercedes SL500 1/24 de la Welly, am astupat prizele de aer de pe laterale,de pe capota,locul numarului spate,bandouriile din bara fata/spate si manerele usilor:???:...revin cu noutati.

mnc.risty 13-12-08 21:57

Re: Machete in lucru - mareo
 
hmm..imteresant:D...sa vedem ce urmeaza:D..spor;)

andrew 46 14-12-08 09:06

Re: Machete in lucru - mareo
 
pana acum e bine
mai asteptam poze

quick_silver2 14-12-08 17:11

Re: Machete in lucru - mareo
 
ai mai,te-ai apucat si tu de tuning ? :-P
ce culoare il faci ? :D

mareo 14-12-08 17:18

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
mnc.risty - Mersi,urmeaza ceva 'greu'.

andrew 46 - Multumesc.

quick_silver2 - inca nu stiu culoarea, s-ar putea un verde...

Am matuit o alfa romeo pentru revopsire.

mareo 16-12-08 16:43

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
Intre timp am vopsit`o...

coman razvan 16-12-08 16:45

Re: Machete in lucru - mareo
 
A iesit foarte bine! Felicitari! :)

alynex 16-12-08 16:45

Re: Machete in lucru - mareo
 
Frumos realizat,dar ce ii cu gaurile din acoperis??

coman razvan 16-12-08 16:48

Re: Machete in lucru - mareo
 
A fost masina de politie! Poze aici!

mnc.risty 16-12-08 16:51

Re: Machete in lucru - mareo
 
asa e..:D..
mareo ..a iesit frumos:D..bravo:D

mareo 16-12-08 17:07

Re: Machete in lucru - mareo
 
4 Attachment(s)
Multumesc razvan prentru pareri si completari... nu am astupat gauriile pentru ca,am de gand sa pun folie cum a fost si inainte, si cred ca ar arata bine cu folie neagra mat pe plafon... o sa fac poze dupa ce o asamblez.

Duminica am fost prin piata de vechituri si am cumparat o macheta,este din metal, la scara 1/24, FORD F350 Super Duty 1999 de la MATCHBOX, a fost un chilipir dar tot nu pot sa realizez cum pot unii omameni sa isi bata joc de machete in halul acesta...important este ca are toate piesele,numai evacuare este rupta,o sa fac alta la fel sau poate cu doua iesiri... Sper sa o pot readuce la viata... si daca ma puteti ajuta cu niste pareri avand in vedere ce culoare sa o fac?ma gandeam la un negru mat,nu cred ca ar da rau...mai ales ca in bena am de gand sa asez o motocicleta...

coman razvan 16-12-08 17:11

Re: Machete in lucru - mareo
 
Imi plac cauciucurile duble pe spate! :) Ia zi...cat ai dat pe ea?:)

mareo 16-12-08 17:14

Re: Machete in lucru - mareo
 
Banala suma de .... 5 lei :lol:
Ce ziceti, merita?

mnc.risty 16-12-08 17:15

Re: Machete in lucru - mareo
 
fain fordu:D...imi plac si ideile...

ce pot sa zic...bafta:D...

alynex 16-12-08 17:27

Re: Machete in lucru - mareo
 
Frumoasa achizitie!La pretu ala ii perfecta:D.
De culoare, cel mai bine ar sta two tone:P, ceva violet si portocaliu, despartite de o linie alba sau rosie.
Sau cu negru mat, sus si jos o culoare mai saltareata, potcaliu, verde deschis, albastru...bafta!

eddycdk 17-12-08 07:01

Re: Machete in lucru - mareo
 
vad ca te-ai apucat de treaba serios!
a iesit bine vopsita alfa, dar era fain sa acoperi cu chit gaurile de la girofaruri
e bine ca ai targul ala...te mai pricopsesti cu un chilipir vad...

mareo 17-12-08 12:44

Re: Machete in lucru - mareo
 
Multumesc..
Da ai dreptate,trebuia sa acopar gauriile acelea,dupa ce am pus folie mi-am dat seama ca nu arata prea bine,si nici nu prea imi place....V-a urma.

mareo 18-12-08 18:54

Re: Machete in lucru - mareo
 
1 Attachment(s)
:?::???:

Darius DMS 18-12-08 19:00

Re: Machete in lucru - mareo
 
ce bine ii sta.....spor la lucrat...bravooo

mnc.risty 18-12-08 19:15

Re: Machete in lucru - mareo
 
culoare e superba..:D...sa vedem cum e si montata:D..

fordul ce face?..in ce stare e?:D

laurentiu_tim 20-12-08 20:57

Re: Machete in lucru - mareo
 
Quote:

Originally Posted by mareo (Post 1929222)
:?::???:

ce ma pricep la ales culori,maine aduc mercedesu daca vi si tu i facem niste poze ca mie iar nu-mi mere usb-u,e in filler acum hai ca te ajung din urma si hai ca iese bine si mercedesu tau :twisted:

Speedball_tm 21-12-08 21:05

Re: Machete in lucru - mareo
 
sooper tare culoarea;)

spark88 23-12-08 08:27

Re: Machete in lucru - mareo
 
Mai tu chiar la toate te pricepi?:lol:
Frumos frumos......a iesit frumos culoarea 8)

mareo 01-01-09 18:32

Re: Machete in lucru - mareo
 
2 Attachment(s)
Multumesc tuturor:-)

Noutati - vopseaua,:???: mai am multe de facut la ea...

mnc.risty 01-01-09 22:14

Re: Machete in lucru - mareo
 
arata frumos:D..asteptam si viitoarele modficari..:D

Darius DMS 03-01-09 12:24

Re: Machete in lucru - mareo
 
frumos....arat bine cu negru....mult succes in continuare;)

laurentiu_tim 03-01-09 13:27

Re: Machete in lucru - mareo
 
Quote:

Originally Posted by mareo (Post 1952031)
Multumesc tuturor:-)

Noutati - vopseaua,:???: mai am multe de facut la ea...

sterge parbrizu cu alcool ca e murdar si nu vede soferu :-)

mnc.risty 04-01-09 14:02

Re: Machete in lucru - mareo
 
Quote:

Originally Posted by mareo (Post 1952031)
Multumesc tuturor:-)

Noutati - vopseaua,:???: mai am multe de facut la ea...


ce mai ai de facut?:eyebrow:

mareo 04-01-09 14:14

Re: Machete in lucru - mareo
 
Quote:

Originally Posted by mnc.risty (Post 1956333)
ce mai ai de facut?:eyebrow:

De vopsit bara fata,spate + alte mici detalii....de construit o evacuare,si poate si un rollbar pentru bena,dar nu prea stiu cum sa fac.....idei?

mnc.risty 04-01-09 14:21

Re: Machete in lucru - mareo
 
pai pentru evacuare ar fii buna o antena telescopica...

mareo 04-01-09 14:26

Re: Machete in lucru - mareo
 
Quote:

Originally Posted by mnc.risty (Post 1956367)
pai pentru evacuare ar fii buna o antena telescopica...

Aia caut, si poate as reusi sa fac si rollbar`ul din aceea...

mareo 05-02-11 10:47

Re: Machete in lucru - mareo
 
Se poate inchide. Multumesc.


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2026 4Tuning