![]() |
Preview: Ford Ka
1 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...0fefb06e54.jpg
Preview: Ford Ka Productia lui Ka este gata sa inceapa in Polonia-uzina Tychy, "cot la cot" cu cea a colegului Fiat 500. Ambele modele sunt bazate pe platforma Fiatului Panda cu cinci usi, dar micul Ford are o varianta sport disponibila, 1.4L de 150 CP. Ka va avea un interior nou si se spune ca va fi mai ieftin decat "buburuza" 500. |
Re: Preview: Ford Ka
in sfarsut are su fordul ka o forma mai placuta mai bine desenata .... Arata mult mai bine ! :D
|
Re: Preview: Ford Ka
150 cp la marimile ei, e ceva
|
Re: Preview: Ford Ka
eh acum chiar mi-as lua un ford ka!
|
Re: Preview: Ford Ka
e masina perfecta pentru un tanar
|
Re: Preview: Ford Ka
in sfarsit un ka dragut si agresiv.. kiar imi place cum arata !
|
Re: Preview: Ford Ka
Au facut si cei de la Ford o masina cat de cat frumoasa...chiar draguta rau...e foarte buna pentru un incepator...sau si pentru cei care nu vor sa dea "talpa" mereu la ea...frumos
|
Re: Preview: Ford Ka
e frumoasa....si motrizarea e super pt ea si caluti aia.....:D
|
Re: Preview: Ford Ka
din fata la forme seamana cu fiat 500 .... oricum designul per- total e f reusit la modelul asta fata de modelele anterioare
|
Re: Preview: Ford Ka
as fi curios totusi cum arata un model normal, cu jante de tabla si acoperis normal..
s-ar putea sa nu mai impresioneze... oricum e un salt imens de la gaoacea de ka dinainte... |
Re: Preview: Ford Ka
arata mult mai bine decat ce a fost pana acum....imi place ....
|
Re: Preview: Ford Ka
superba buburuza asta...si 150 de cp...pt ea e ceva...:D
|
Re: Preview: Ford Ka
acelasi stil kinetic caracteristic FORD, insa pe noul KA este interpretat foarte bine, un salt urias de la modelul anterior .... care in ciuda unui aspect nu tocmai placut, tehnic si din punct de vedere al exploatarii a fost foarte bun, asadar daca noul KA va arata ca in poze FORD va interveni puternic pe piata autoturismelor mici.
|
Re: Preview: Ford Ka
Asa arata destul de bine.. ,dar nu stiu stok cum arata.. cred ca nu prea bine
|
Re: Preview: Ford Ka
Masina are foarte multe influente dupa parerea mea din Fiat 500, Peugeot, Citroen...mie imi pare ca are cat eun pic din fiecare :D...dar arata foarte bine, e foarte bine dotata si e faina rau daca o comparam cu competitia (aspect si pret). Fata de vechiul Ka...nu au puncte comune...e total alta masina. Acum si eu as vrea un Ford KA.
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:28. |
- Copyright 2026 4Tuning