Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Preview: Ford Ka (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/66830-preview-ford-ka.html)

Ed_Crane_1983 12-02-08 03:08

Preview: Ford Ka
 
1 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...0fefb06e54.jpg
Preview: Ford Ka

Productia lui Ka este gata sa inceapa in Polonia-uzina Tychy, "cot la cot" cu cea a colegului Fiat 500. Ambele modele sunt bazate pe platforma Fiatului Panda cu cinci usi, dar micul Ford are o varianta sport disponibila, 1.4L de 150 CP. Ka va avea un interior nou si se spune ca va fi mai ieftin decat "buburuza" 500.

xtrim 12-02-08 03:19

Re: Preview: Ford Ka
 
in sfarsut are su fordul ka o forma mai placuta mai bine desenata .... Arata mult mai bine ! :D

cheet 12-02-08 08:19

Re: Preview: Ford Ka
 
150 cp la marimile ei, e ceva

eminescu0 12-02-08 09:02

Re: Preview: Ford Ka
 
eh acum chiar mi-as lua un ford ka!

canon 12-02-08 09:32

Re: Preview: Ford Ka
 
e masina perfecta pentru un tanar

Fixius 12-02-08 09:40

Re: Preview: Ford Ka
 
in sfarsit un ka dragut si agresiv.. kiar imi place cum arata !

ArCaDa 12-02-08 09:49

Re: Preview: Ford Ka
 
Au facut si cei de la Ford o masina cat de cat frumoasa...chiar draguta rau...e foarte buna pentru un incepator...sau si pentru cei care nu vor sa dea "talpa" mereu la ea...frumos

Chucky bmw 12-02-08 10:15

Re: Preview: Ford Ka
 
e frumoasa....si motrizarea e super pt ea si caluti aia.....:D

no limits design 12-02-08 10:21

Re: Preview: Ford Ka
 
din fata la forme seamana cu fiat 500 .... oricum designul per- total e f reusit la modelul asta fata de modelele anterioare

aleks 12-02-08 11:09

Re: Preview: Ford Ka
 
as fi curios totusi cum arata un model normal, cu jante de tabla si acoperis normal..
s-ar putea sa nu mai impresioneze...
oricum e un salt imens de la gaoacea de ka dinainte...

Marius_mym89 12-02-08 16:11

Re: Preview: Ford Ka
 
arata mult mai bine decat ce a fost pana acum....imi place ....

mareo 12-02-08 18:02

Re: Preview: Ford Ka
 
superba buburuza asta...si 150 de cp...pt ea e ceva...:D

NWZeu 12-02-08 18:23

Re: Preview: Ford Ka
 
acelasi stil kinetic caracteristic FORD, insa pe noul KA este interpretat foarte bine, un salt urias de la modelul anterior .... care in ciuda unui aspect nu tocmai placut, tehnic si din punct de vedere al exploatarii a fost foarte bun, asadar daca noul KA va arata ca in poze FORD va interveni puternic pe piata autoturismelor mici.

Bogdan_ozzy 12-02-08 18:39

Re: Preview: Ford Ka
 
Asa arata destul de bine.. ,dar nu stiu stok cum arata.. cred ca nu prea bine

morpheusmaster 12-02-08 21:24

Re: Preview: Ford Ka
 
Masina are foarte multe influente dupa parerea mea din Fiat 500, Peugeot, Citroen...mie imi pare ca are cat eun pic din fiecare :D...dar arata foarte bine, e foarte bine dotata si e faina rau daca o comparam cu competitia (aspect si pret). Fata de vechiul Ka...nu au puncte comune...e total alta masina. Acum si eu as vrea un Ford KA.


All times are GMT +2. The time now is 00:28.

- Copyright 2026 4Tuning