![]() |
ce tip de subwoofer e asta?
2 Attachment(s)
sal...am si eu o intrebare....subwooferu asta e..bass reflex...sau de care..ca vreau sal pun in masina...
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
din cate imi dau seama din poze pare bassreflex.
vezi si tu daca are port pt reflex. |
Re: ce tip de subwoofer e asta?
gaura aia de jos ..pacolo iese aeru...
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
pai daca iese aeru pe acolo e bass reflex. Sau poate o mai avea vreo 3 difuzoare pe dinauntru sa fie nu stiu ce izobarica :)
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
are 30w ..si as vrea sal pun pe masina...sincer numi trebe sami bubuie creierii de bass..imi place cum se aude...da nustyu dak gasesc amplificator auto la puterea asta..sau merge direct la casetofon si i mai trebe niste filtre ceva... ?
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
am vaga impresie ca e mult prea mare cutia pt el mai ales ca ai zis ca are doar 30w. difuzorul este de 16cm ??
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
e de 15.25 '' ..12 cm si ceva cam asa...cutia are 33 cm lungime...17,5 latime,,,26 cm inaltime...intrebarea...ce tre sai pun sa mearga in masina?
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
mda la 13 cm io zic sa nu te mai chinui ca nici nu o sa ii simti prezenta. La marimea asta nici nu se numeste subwoofer ... de la 20 de cm in sus mai vorbim.
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
ce treaba are dak e mai mic...conteaza puterea...si in casa se simte destul..in masina crek se aude mai tare..cai spatiu mai mic...si in tocmia ca nu vreau sami bubuie masina..oleak de bass acolo ...deci tre sa ii pun pt. a fi montat in masina?
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
In masina se aude mai "incet"....
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
2 Attachment(s)
vreu sai fac o incinta inchisa...am citi pe forumuri ca ar fi mai buna...asai ?
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
tare ciudat difuzorul ala al tau.
vezi cum se numeste si cauta un model si specificatiile lui pe gugle :) |
Re: ce tip de subwoofer e asta?
e de la un sistem microlab 2.1 http://www.torent.ro/articol/216/327...ofer_lemn.html se aude bn..la puterea lui da dak dau prea tare nu mai scoate bass klumea ..si intro incinta inchisa cica se pierd oleak distorsiunile...
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
Eu zic ca nu are rost , ori ce ai face tu eu nu cred ca o sa il auzii in masina!
|
Re: ce tip de subwoofer e asta?
da caty watti trebe in masina sai simty?.......
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:34. |
- Copyright 2026 4Tuning