![]() |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
logan 150mii 1injector dus-reparat cu 300RON+filtru -taxi logan 170mii 2injectoare duse-reparate 600RON+filtru -taxi E adevarat ca si : logan 30mii 4 injectoare duse - reparat garantie-masina firma |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
@zorro6299 sunt o multime de copii cre(s)tini care au masina de la mamica si rup copacii in doua. Nu este valabil numai pt bmw; o mare parte din posesorii de bmw sunt de o anumita etnie nu tocmai crestina si din aceasta cauza a fost catalogata aceasta marca
golf 5 R32 DSG 15k km picat cutia |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Acum urmeaza moda Duster , cel mai ieftin SUV :chainsaw::censored: |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Inca ceva,nu m-am referit neaparat la Logan ca are tendinta de a se strica ,dar mai multe loganuri am intalnit... P.S: Ar mai fi un ambreiaj la un astra g, dar era masina de scoala :D |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Sa stii ca aproape toti soferii tineri de logan se cred dumnezei pe sosea si forteaza masina peste posibilitati. Sau vrei sa zici ca Loganul nu face accident ? E cumva indistructibil si eu nu stiu? ================================================== === Voi cei acre aveti 17 -18 ani de ce "va deranjati " sa scrieti pe acest topic?? |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Eu am dat un exemplu BMW puteam sa spun si Mercedes Opel Ford etc dar vad ca voi va certati:| Orcium nu conteaza
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Ce aberatii baieteeeeee ! Invata sa cataloghezi oamenii dupa cum vorbesc si cat gandesc,nu dupa ce haine poarta ! Iti pun motor (pe masina bineinteles) de 800cm^3 in brate si tot mori . Inconstienta ucide flacau! |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
La logan bubele nu le gasiti la motoare (cel putin la cele pe benzina) mai aiurea e acel repartitor de frana,care 1 milion sa-l schimbi si din 70 de mii in 70 de mii trebuie schimbat. SAX1987 - pai e cel mai mic/ieftin/submotorizat "suv" dar e un cross-over bunicel si se bate cu Skoda Yeti,care mi se pare mai urata ca si Dusterul. RIcKO si ce te faci daca n-ai bani ? Crezi ca asa usor is banii ? Ii strange lumea de pe garduri ? :) Apropo e foarte nesimtita reclama cand taie dealerii un passat break in 2 bucati,atat ai,atati iti oferim,si face referire la spatiu. :lol: SAX1987 - nu,dar unii cand au Bmw,parca iar impinge masina de la spate sa o coxeze,crezand ca pot si vazand ca masina totusi poate. In schimb cei care alearga cu loganuri,nu prea ii inteleg,e totusi masina de familie,nu e masina de coxat in nici un caz. nicholas - un argument solid,de ce a-ti da doar 1000 pe lighean ? Atunci pe modele super dotate,solide,prestigioase cu cateva pagini mai in spate in acelasi "camp" de pret ca si loganul,cat a-ti da ? Sau aia gata,nu e lucru romanesc,e "the best" nu ? |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
ce sa spun.....uite eu am plecat de la 18 ani de acasa ca sa muncesc pe la mama dracului ca sa pot sa imi cumpar masina mult visata .....am tras destul crede-ma stiu cum este sa nu ai bani .....si la urma urmei fiecare isi cumpara masina dupa cum ii permite bugetul ..insa nu sunt deacord sa dau 10 mii pe un logan fie el nou ....si la fel nu sunt deacord sa dau 1000 pe un bmw ...clar este praf la banii aia ...
si inca ceva ...nu te mai lua dupa reclame :P |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Dar gandeste-te,reclama vinde produsul. Eu faceam o comparatie intre Passat Break nou,de ce nu ofera VW o masina ieftina si spatioasa ? Sau sa scoata un model low-cost si spatios ? Chiar nu inteleg,ei pun pret mare pe spatiu,la majoritatea marciilor straine ,modele spatioase is cele mai scumpe. :) Baga tu 3 oameni intr-un Polo si bagai intr-un Logan,vezi unde au spatiu mai mare,sau incearca sa bagi aceleasi bagaje ce le bagi in Logan si incearca sa le bagi in Polo ? De ce nu se sinchisesc sa faca o masina spatioasa,sau ce is prea "presitigiosi" snobi ca si firma sa ofere o masina spatioasa si ieftina ? Nu zice nimeni sa puna climatronic,tiptronic,tsi,si toate tehnologiile noi pe ea,sa faca un spartana,ca si ligheanul,si aia ar fii o piata unde cred eu ca s-ar vinde,pentru ca Vw e o marca fiabila. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
deeaia ca vw au o traditie , un nume . un brand ....care in decursul a nu stiu cati ani ( de la infiintare ) au reusit sa isi formeze un tipar ...adica toata lumea stie ca vw inseamna confort,fiabilitate ,design....acum ei nu mai pot iesi din tiparul asta , deja ei au un segment de piata , o patura sociala la care se adreseaza ..producand un lighean ieftin ar fi ca si cand si-ar da cu firma-n cap
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Defapt stai ca gresesc eu,au Skoda si Seat,imparte fostele platforme la cele doua marci. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
skoda incet incet .....ajunge sa fie o masina de luat in seama ,iar seat la fel....dealtfel si preturile sunt pe masura in ultmii ani
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Masini 2008, inca in garantie, pana in 60 k de km, diesel, peste 101 CP, geamuri electrice, ESP, > 9000 EUR, 2 chiar din Romania.
Opel Astra H 1,7DCI ENJOY 54286KM-GARANTIE /1HAND 2009 http://cautare.mobile.ro/vehicule/de...=1&tabNumber=2 Škoda OCTAVIA TDI BERLINA 2008 http://cautare.mobile.ro/vehicule/de...=1&tabNumber=2 Nu BMW-uri de 15 ani, nu masini cu sute de mii de km, masini normale de familie mult peste un Logan, fiabile, confortabile, economice, mai dotate si mai performante. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Sa stii ca m-am cam saturat sa ma faca toti:censored::censored: ca cel mai sus , cocalar si toate cele doar pentru ca am BMW . Pentru care bineinteles ca am muncit eu , nu l-am primit cadou. Unii generalizeaza foarte usor. Sunt plin de "raceri" cu logan , deja ma dispera cand sunt in tara. Cand vad BMW sau o masina mai buna se pun ca fraierii sa depaseasca si sa faca figuri. |
| All times are GMT +2. The time now is 04:52. |
- Copyright 2026 4Tuning