![]() |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
La mertzan, mecanismul ceasului de la A-Class se foloseste si la S-Class. Difera doar suportul de fixare de plastic si masca cu gradatiile. |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
dar totusi de la 207 la 260 e ceva....am prieteni care au dat "tot bordul" si in talon este diferenta mare.
E acum , pe mine nici nu ma intereseaza viteza maxima din talon.Eu ii dau cat poate si cum poate |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Sa fim seriosi, astea cu "e trecut mai putin sa nu forteze motoru prostii" sunt cam lipsite de noima. Daca era asa, ii punea limitare in ture la 4000 RPM, pentru ca mai rau se duce motoru la turat in gol la 7000 decat mers constant la 5500 in a 6-a.
In acelasi timp, nu stiu cine sta sa citeasca talonu in momentul in care e cu masina in blana, ho frana, ca am depasit viteza din talon :)). De asemenea, modelele entry-level de la un anumit producator, cu motor de 1.4-1.6, chiar daca au 260 pe bord, nu au nicio legatura cu o astfel de cifra astronomica. Ci pur si simplu e un singur bord, care se foloseste si pe variantele mai bine motorizate. |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
Toate cele bune! |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
Sper ca cealalta sa nu mai aiba erori din astea si daca are sa nu mai fie asa de mari. Īn vine. Exemplul este dat pt. a arata ca nu te poti lua nici dupa ce scrie īn talon si nivi dupa ce-ti arata vitezometrul. Īn talon scrie ce e dat de fabrica iar vitezometrul bate erori de te satura iar īn ceea ce priveste "veioza" aia de la Bugati, ala fuge cu 500 eventual numai agatat de un TGV la fraceji pe un traseu de test :D :D :D :D |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
lasa mai ca e hyundai. nu vrei sa stii ce erori au la vitezometru. un tucson cu acelasi motor ia pe bord 210. am luat un gps (Garmin) si sa oprit pe gps la 170-171.
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Imi place ca acel Hyundai, la 240 pe ora, la viteza lui maxima "reala", are doar 5km/h eroare ( de la 240-245 pe bord, la 235-240 "real" ).Radar de politie e bordul ala.
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
golf IV 2.0i 115CP.viteza maxima atinsa pe GPS (Garmin) 195 km/h.in talon 195 km/h.nu stiu sigur cat aveam la bord.cred ca in jur de 200-205 km/h.poate mai mergea putin mai tare dar eram deja la 5600 rpm
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
nu mai mergea. atat e viteza masinii pt puterea aia. din cate vezi inginerii de la vw au calculat bine cutia. daca nu ma insel acolo e puterea maxima.
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Hai ca ma bag si eu ca taranu in discutie:))
Eu dacia ... un 1.9d motor ... pe autostrada cu inca 2 pers in masina ... in talon imi zice 155 km/h max ... accelerez, acu de la turometru se duce la 4500 turatii .. din care poate 5000 adica sub culoarea rosie .. ating viteza de 190 km/h, aproape .. de 190 si voi imi ziceti ca e eroare de 35 km ? ca in talon imi zice doar 155 ?!?!?! Tot timpul asta am fost fericit degeaba :)) ?? |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
da . asta e eroarea. mai mult de 160 nu puteai sa prinzi (real). o metoda sa afli viteza de croaziera e sa crnometrzi in cat timp mergi 1 km si inmultesti cu 60 procentul obtinut din minut. pt 100 kmph e de 34 de secunde . adica 0.533 minute.
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
motorul de 2.0l are puterea maxima la 5200 rpm.oricum nu e nevoie de asa viteza in romania.testata a fost pe autostrada in germania.nu stiu cand o sa mai mearga masinuta cu asa viteza :)
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
In cazul in care ne-am inselat, si vitezele afisate de bord (cu 30 km mai mult ca in talon) sunt reale, atunci sa ne bata obrazul, in caz contrar, nu e nevoie sa zica nimic, insa sa bage la cap :) PS: pun pariu ca o sa apara discutii cum ca bornele de pe autostrada sunt puse "romaneste", adica din ochi, sau ca exista eroare de 1 metru intre ele. |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
bornele pe autostrada surprinzator sunt foart exacte si mai e chestia ca odometrul indica foarte bine 1km (in conditiile in care nu sunt cauciucurile de alt diametru), chiar daca vitezometrul indica prost. si chiar daca nu indica bine, este doar un 1 km. marja de eroare e in 5 km/h
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
eu am un opel vectra din 96,benzina 2.0,136cp....pe tolon pune 215 km construciva iar eu am atins 240 si mai cere ...ceasul la bord il am pana la 260 original asa ca.....
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
asa ca merge pe la 270 daca supra-soliciti ceasul
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
Ce posturi triste pe topicul asta :( |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Neo in concluzie, arunca turbina , N/A is the way :))
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Cum iti mai cere ? Scrie pe display "Give me MOAR ?" :lol:.
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
stai jos.......................3. |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
sau cand stai pe loc asa de defazat ti-i ceasul de arata 40kmph :))) |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
sa vina vremea frumoasa si o sa merg eu cu puma (am mai mers si eu cu el, cu solenza lui, cu 170 kmh) sa ii testez viteza cu gps-ul. mio si nokia e destul de bun pentru voi?
|
Re: Viteza Maxima Reala VS Viteza Maxima Constructiva
Quote:
ceasul la bord daca desfaci si cu marker scrii acolo 350 eu cred ca poti sa te bagi si pe pista de F1 sau chiar langa MIG uri la aeroport :lol: scuze daca am suparat pe cineva .... "Give me MOAR " |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
Quote:
Ma rog daca nu e adevarat asta e sunt multumit de solenza mea si punct :lol::lol: toate cele bune b:lol: bafta.... PS: Bine spus Grizzy iei gsp-u si o camera video :D sa le aratam noi ce inseamna DIESEL POWER :lol: |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Daca tu chiar crezi ca atingi cu o SLZ 1.9d 190 km/h...ai o perceptie total gresita asupra performantelor reale ale masinii tale. Colegul forumist a ales masini premium, destul de noi (2007+) tocmai pentru a avea o eroare cat mai mica la kilometraj, asa te-ai convinge ca cei 190 km/h sunt fictivi. Sau cu un GPS.
Mai mult de 160 km/h masina aia nu prinde decat in picaj sau in conditii speciale (vant puternic din spate, sa cobori o panta si asa mai departe). PS - ca sa prinzi cu adevarat 190 km/h probabil ti-ar trebui putere ~ dubla decat are un 1.9d de la Dacia, de pe vremea lu' burebista. |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
Unii oameni nu percep realitatea la fel ca restul, la fel cum unii colegi de-ai mei din generala aveau probleme in a intelege geometria in spatiu. Pe deasupra mai si vin cu expresii de genu " sa le aratam noi ce inseamna DIESEL POWER" . Care diesel power? ala de 63CP. Pai daca loganul de 85CP sau alte masini de generatie noua, turbo diesel de pana in 100Cp abia ating 170-175/h cum crede el ca o masina ca solenza D atinge 190?:shock: |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Eu am vw de 1.9 , avea 90 cp , in carte / talon 180km/h scrie vit maxima . Eu am mers cu 200km/h ce e drept a urcat foarte greu dupa 170 cam asa . Acum am 101 cp dar nu i-am mai dat blana cum se spune sa vad daca e vreo diferenta , ceea ce cred ca e dar mica .
Am impresia ca masina e intr-un fel limitata cand iese pe usile fabricii , sau performantele ei sunt limitate sau ajustate intr-un mod in care sa ii permita motorului o durata de viata mai lunga . Sunt multe masini care depasesc cu 10-20km/h viteza maxima specificata in talon / cartea masinii ... acum na fiecare cu oala lui ... Sunt pareri pro si contra ! Numai bine ! |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
Daca are cineva pareri contra il rog sa le scrie ! Imi cer scuze daca am facut OffTopic . Numai bine ! |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Misto. Deci o masina de 63cp te duce la 190km/h. Plus ca viteza maxima declarata e de 155km/h. A dracu' eroare de vitezometru, e de 35km/h?
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Maxima asta cu solenza 1.9d la 190 km/h :) Probabil cu tuNNing atinge 220. Hai faceti o poza la un gps intr-o solenza 1.9d stock ce arata peste 160 km/h , atunci poate va cred ;)
|
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
Quote:
ontopic:am avut un prieten care a detinut o solenza 1.9 D,acum ceva ani am fost cu el spre Ovidiu si in vale(cei din ct cunosc zona) d-abia a prins 160 si cva la ora pe bord si gafaia saraca din toate incheieturile. Salutari ! |
Re: Viteza maxima reala vs. viteza maxima constructiva
pai la golf mkv 1.4 80cp 168km/h in talon , dar am scos 190-195km/h pe drum drept si 210-215 in panta
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:11. |
- Copyright 2026 4Tuning