![]() |
Re: Cielo-ul meu...
Pai ce sa zic de ele? Eu am luat de pe eBay niste H&R, care cica erau - 35mm, dar surpriza... erau spre -60mm si nu-mi lucra suspensia pe fata. Asa ca le-am schimbat cu FK-urile lui serban_pc, de care sunt multumit acum.
|
Re: Cielo-ul meu...
Sal'
Dar faptul ca-mi balanseaza mashina stanga dreapta shi spatele diferit de la ce sa fie? Nu are parca sigurantza! Mai ales la hopuri! Se clatina shi nu shtiu de la ce! Am luat cateva damburi, nu gropi , la viteza mare shi din balans mi-am spart toba mica! Ashtept un sfat! Bafta multa! |
Re: Cielo-ul meu...
Ori amortizoare duse, ori arc(uri) rupt(e). Verifică şi tu arcurile să nu fie rupte şi vezi dacă ai urme de ulei pe amortizoare. Dacă ai, inseamnă că sunt duse de tot.
|
Re: Cielo-ul meu...
Sal'
Cum imi dau seama daca sunt rupte arcurile? Se vede cu ochiu' liber sau tre sa dau roata jos? Shi pe amortizoare tre sa fie ulei? Sau unde? Ashtept un sfat!!! Bafta multa! |
Re: Cielo-ul meu...
Sal'
E nishte pahmant un pic vascos! Asta sa fie , amortizoarele? Arcurile par sa fie ok! Pe amortizoarele fatza tzi-am zis ce e! Deci sa fie amortizoarele? Bafta multa! |
Re: Cielo-ul meu...
pamantul vascos de care zici cred k e praf depus pe uleiul hidraulic de la pistonul amortizorului.
|
Re: Cielo-ul meu...
Iexact. Adică sunt duse, ţi-a ieşit uleiul din ele şi s-a depus pământ pe ele. Schimbă-le.
Ca să te uiti la arcuri nu trebuie să dai jos roţile, doar să te uiţi un pic sub maşină şi să vezi dacă e vreo spiră ruptă. ;) |
Re: Cielo-ul meu...
Lao zi-mi si mie te rog de la ce kadett se potriveste bara stabilizatoare ? D sau E ? (pt 16v).
|
Re: Cielo-ul meu...
lao...km cat m-ar ajunge o bara anti-rului k a ta? m-ar interesa sa imi cumpar si yo una.
|
Re: Cielo-ul meu...
Felicitari pentru masina, arata f. bine, se vede ca tii la ea. Imi plac modificarile aduse..In legatura cu bordul, am vazut la turometru o diagrama a turatiei cu amplitudinea maxima la 5500 de ture..sa inteleg ca pentru GSI acolo e punctul optim de schimbare a vitezelor sau ce? Si daca da, pt Cielo care ar fi acel punct? In fine, dupa cum vezi sunt din Craiova..As vrea sa ne cunoastem sa putem sta la un pahar de vorba despre masini si nu numai.Spune-mi si mie de unde sa-mi procur (sau ajuta-ma) o bara anti-rul de Nexia?
PS: Daca nu te deranjaza, lasa-mi nr de telefon |
Re: Cielo-ul meu...
Axel, să fim īnţeleşi: intrebi de bara stabilizatoare montată īntre amortizoare, da? Aia se potriveşte de Kadett E.
Snapy: 70 ron, īţi trimit cānd vrei tu, dar numai după plata in avans, pe cardul meu. Nu eşti primul cu care procedez aşa, deci nu ai de ce să te temi. Bara vine cu bucşile de montare. Eisman: īţi fac rost de bară cānd vrei, acelaşi preţ ca mai sus. Nr de telefon: 0744.552.750 Problema e că stau mai mult in Bucureşti, nu in Craiova. Cānd te hotărăşti imi spui. ;) Sucul tre să mai aştepte din păcate. :D |
Re: Cielo-ul meu...
sal baietzii...care ar putea sa ma ajunga cu o schema de evacuare la cielo??stiu ca sunt of topic dar...pls
|
Re: Cielo-ul meu...
2 Attachment(s)
Ce inseamna schema de evacuare??? Dimensiuni ale tobelor???
Ai atasat mai jos 2 poze pt tobe Borla. p.s: diametrul tevii din poza este de 45, dar se poate face si pe 50mm, pt varianta "sportiva". |
Re: Cielo-ul meu...
Dilemă: să le fac sau nu mijlocul negru?!
Maşina este acum la vopsitor pentru repararea aripilor spate, aşa că m-am gāndit la această modificare. Păreri? https://img130.imageshack.us/img130/7...1833cx8.th.jpg SAU: https://img130.imageshack.us/img130/4...4033iv8.th.jpg |
Re: Cielo-ul meu...
DA ! categoric ! arata grav de tot !
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:11. |
- Copyright 2026 4Tuning