Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti.html)
-   -   dacia mea proprie si personala (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti/36787-dacia-mea-proprie-personala.html)

TwentyOne 05-06-08 22:49

Re: dacia mea proprie si personala
 
frumos....

PH 33 RNR 19-07-08 21:24

Re: dacia mea proprie si personala
 
ce frumos a facut burnoutul...

AG 80 BBI 04-08-08 12:51

Re: dacia mea proprie si personala
 
caut 2 cauciucuri 155-165/70 sau 80/ R13 pt mici burn-out-uri!!!merg si cele usor ovalizate. le primesc doar donatie si doar pt distractie....
cine are sa tzipe...

aborigenu 10-08-08 23:08

Re: dacia mea proprie si personala
 
12 Attachment(s)
ceva probleme la bibiloaica :)))) ce s-ar face bibi fara prieteni pe cine ar mai oropsi :rolleyes2

AG 80 BBI 11-08-08 09:26

Re: dacia mea proprie si personala
 
mda....some little problem's
sunt fericit ca sunt intreg si ca nu am avut parte de vre-un accident grav! aveam 100 de Km/ora cand mi-s-a parut ceva suspect si am inceput sa franez....dupa aia am gasit roata la 10 m mai incolo de masina intr-un santz....

aborigenu 12-08-08 17:25

Re: dacia mea proprie si personala
 
2 Attachment(s)
va prezint un mare babuin

bolidu' 13-08-08 14:39

Re: dacia mea proprie si personala
 
cand se striga ABG-u merge BBI-u!cand se strica una merge cealalta!:P...tot e bine!:D

AG 80 BBI 10-01-09 20:19

Re: dacia mea proprie si personala
 
8 Attachment(s)
si uite si cateva modificari, poate bune poate rele...sunt facute deja
cam asa am vrut eu sa imi fac masina si fix de atat am avut bani!8)

o mica lista cu (de)tuning:
- eliminat rugina de pe toata masina;
- antifonat bine;
- modificat capota (cica bad boy look);
- eliminat manerele de la usi (in afara de cea a soferului!), si portbagaj
(deschidere electrica);
- taiat din arcuri(o spira si juma tesita);
- schimbat amortizoare fatza;
- toata mecanica fatza noua;
- cauciucuri mai late fatza (175/65/13);
- vopsit total inclusiv bari si praguri (gri carbon);
- montat bord cn (fara aeroterma aia imensa);
- montata bari de rigidizare fatza-spate;
- toba POWERFUL (curand o sa stea ca la logan asa drept dar acu nu am mai
avut chef!);
- garnitura chiulasa si cea de galerie noi, reglat tachetzi!
- atat deocamdata ca nu imi mai amintesc!
Astept o parere de orice fel numa nu injuratzi prea rau! 8)

p.s: pozele sunt de claritate deosebita ca sa putetzi critica orice detaliu nereusit(si sunt o gramada! :x )

barbut88 10-01-09 20:41

Re: dacia mea proprie si personala
 
nu si-a dat deloc silinta nici tinichigiul si nici vopsitorul.fa ceva cu grila aia.
cam atat ca sa nu intru in detalii si sa fiu aspru.
ai incercat ceva frumos,care daca ar fi fost facut bine ar fi placut tuturor.

CocoT 28 10-01-09 20:49

Re: dacia mea proprie si personala
 
E ceva!... :)

TwentyOne 10-01-09 20:53

Re: dacia mea proprie si personala
 
mi s-a parut mie ceva schimbat la ea :), dar incearca sa faci ceva cu grila aia

AG 80 BBI 10-01-09 21:51

Re: dacia mea proprie si personala
 
nu o sa mai acord aproape deloc timp pt modificarea masinii pt ca anu asta sper sa dau licentza la facultate deci sunt si multe alte lucruri importante de facut!
iportant e ca a costat foarte putin, un singur om a facut tot ce e acolo(si cu ajutor de la mine) si cam atat!

vorba unuia: altu moare si asa n-are!(sau altu moare si nici macar asa ceva nu face!)

bobby_gsi2 11-01-09 08:46

Re: dacia mea proprie si personala
 
Bibi important e sa iti placa tie nu la altii.

madutz2006 11-01-09 09:19

Re: dacia mea proprie si personala
 
ai de gand sa lasi grila aia asa?

AG 80 BBI 11-01-09 17:25

Re: dacia mea proprie si personala
 
pun un semn nike acolo in coltz sa nu se ami vada unde nu e lucrata bine! :) sau unu mare peste toata! b)


All times are GMT +2. The time now is 15:24.

- Copyright 2026 4Tuning