![]() |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Scuze dar nu stiu rusa :D
Golfu a inceput sa se faca din 1998 iar loganul din 2005 (?) |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
2004, iar Loganul ala e chel (pentru Europa), versiunile alea se testeaza. Daca era full (4 airbag-uri) scotea minim 0.5 stele in plus, puncta sensibil mai mult la impactul lateral (2 airbag-uri care lipseau pe varianta aia).
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Toate masinile sunt testate la siguranta pentru modelul chel (de baza). Sunt suficiente care au scos 4 stele doar cu airbag-uri fata.
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Pana si golf 3 are 3 stele la siguranta si vorba aia, e antic si dedemult. Nu zic ca mk4 e unul dintre cele mai sigure, dar cu siguranta e mai sigur decat logan-ul. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Ai dreptate, nu se merita. Stii de ce ? Fiindca verbul "a merita" nu este reflexiv deci "SE" merita este GRESIT, eventual nu merita. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
@Are dreptate KAY, se ia in considerare si ESP-ul. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Sau Dacia :lol: |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Logan undeva peste 50.000 maxim 60.000, 3 injectoare duse. Astra H 110.000 kilometri 2 injectoare duse. si lista poate continua... Spre deosebire de tine,eu nu vorbesc din auzite ci din vazute si tot spre deosebire de tine,am condus Logan si pot face comparatie intre Opelul familei,luat la mana a 2-a. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
BMW , BMW ,BMW ..... tot o sa auzi si o sa vezi multe BMW-uri...pt ca aceasta minunata tara se transforma incet incet, dar sigur , intr-o tara plina de cocalari....si cum NU esti un cocalar adevarat daca n-ai un BMW - tunat si full cu cd-uri cu manele....n-ai facut impresie.
Obisnuieste-te cu ideea ! Desigur sunt si mici exceptii ( poate maxim 1% din posesorii de BMW, isi merită locul in acel avion,numit BMW , si mai trist e ca , nici 1% nu-s in stare sa-l stapaneasca...si mor imprastiati pe drum, nu ca-r fi o mare pierdere, dar mai implica si pe altii nevinovati. ) Daca nu eram in ro, poate aveam pretentii de la autoritati, sa nu permita la incepatori, masini peste 75 cai sau cu motoare peste 1,4., asa cum e in tarile emancipate, se intelege si de ce,..in rest... sper sa nu-mi umple cu "carne", frigiderul,prea multi posesori de BMW, tre" sa recunosc ca sunt vegetarian...si in plus, am recunoscut ca sunt 1% care se exclud din tot ceea ce s-a inteles din acest mesaj.... si toti cei care-l vor citi, si au si BMW, desigur se pot include in cei exclusi! asta e doar părerea mea,nu trebuie sa fiti deacord cu mine ! dar e dovedit statistic ! :lol: http://www.**************/stiri/bmw-...-kmh-7171.html https://www.youtube.com/watch?v=fw-QxhwQwew https://www.youtube.com/watch?v=9ro-y_Q049g https://www.youtube.com/watch?v=d5IDA_ETRvA Viteza Ucide !!! Nu uitati , dragi BMW -uşti !!! Apropo de cocalari : https://www.youtube.com/watch?v=iV3tZAcjruw |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Iar pt. cei ce sustin ca ar da maxim 2000E pe o masina romaneasca ii intreb de ce oare fratii, parintii, verii, prietenii, vecinii lor au cumparat sute de mii de loganuri (care au invadat strazile patriei) sau de ce multi dintre ei au dat la un moment dat 5.000E pe solenza si supernova. Atunci erau "tari" aceste masini nu? Pai sa fi avut acu 8 ani supernova eram miezul din ..... chiar daca la banii aia un astra era mult mai dotat si performant. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Pentru restul iti dau PM,nu-mi place sa ma laud. |
| All times are GMT +2. The time now is 18:55. |
- Copyright 2026 4Tuning