Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ramnicu Valcea (https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-valcea.html)
-   -   Accidente in RM. VALCEA (https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-valcea/34460-accidente-rm-valcea.html)

lupalb 27-03-11 22:31

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
lasa ca o sa fie bine.... vezi cum faci cu asigurarea...

Victor_WRC 27-03-11 22:42

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by Kaluvr6 (Post 4205130)
nasol, imi pare rau sa aud asa ceva....cu asigurarea ce se intampla iti face ala masina? sau cum ramane?

masina e cam dauna totala......are asigurare la euroins.....pnm.....ramane de vazut...........

wehityou1 27-03-11 22:54

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by Victor_WRC (Post 4205186)
masina e cam dauna totala......are asigurare la euroins.....pnm.....ramane de vazut...........

Tot ce conteaza e ca esti bine.....cu masina rezolvi tu...euroins mi se pare ca e cumparata de Astra:???:

Victor_WRC 27-03-11 22:59

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by wehityou1 (Post 4205223)
Tot ce conteaza e ca esti bine.....cu masina rezolvi tu...euroins mi se pare ca e cumparata de Astra:???:

asta e cel mai important ca nu am mai nimic .......iar legat de masina.......sa vad ce rezolv cu asigurarea.......si dak iese cum banuiesc eu ca o sa iasa :lol::lol::lol:........atunci........mare lucru sa nu vina pe strazile din VL alt VW Golf 4 1.8 turbo numai ca de data asta GTI 25th anniversary :lol::lol::lol:.........eu sunt optimist ca intotdeauna :))

wehityou1 27-03-11 23:06

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by Victor_WRC (Post 4205240)
asta e cel mai important ca nu am mai nimic .......iar legat de masina.......sa vad ce rezolv cu asigurarea.......si dak iese cum banuiesc eu ca o sa iasa :lol::lol::lol:........atunci........mare lucru sa nu vina pe strazile din VL alt VW Golf 4 1.8 turbo numai ca de data asta GTI 25th anniversary :lol::lol::lol:.........eu sunt optimist ca intotdeauna :))

:D apropo de asigurare ai grija cu agentii constatatori...o sa incerce fel si fel de smecherii pt ca mai nou sunt premiati pt fiecare dosar respins...si multe altele...un prieten a patit-o:sad:

lupalb 28-03-11 07:17

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by wehityou1 (Post 4205257)
:D apropo de asigurare ai grija cu agentii constatatori...o sa incerce fel si fel de smecherii pt ca mai nou sunt premiati pt fiecare dosar respins...si multe altele...un prieten a patit-o:sad:

nu stiu de unde ai tu asemenea informatii, dar nu e intru totul adevarat...

Dj. Kameleon 28-03-11 09:33

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by Victor_WRC (Post 4205124)
asta chiar nu stiu.........totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda ......deabea am avut timp sa franez:cry:.....deabea ce plecasem de acasa , nu facusem 300 de m de acasa pana acolo.....

nasol frate..:???::sad:! important e ca n-ai patit nimic.pe la ce ora s-a-ntamplat ca eu cand m-am intors de la tara(olanesti,pe la 18:30) nu am vazut nimic....?

Aaronnel^ 28-03-11 09:36

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Nasol rau Victor. Sper sa o rezolvi cu bine cu asigurarile. Am ramas masca cand am vazut masina facuta praf pe platforma. Eram acolo la spalatorie la Zavoi si prima oara au trecut cele 2 platforme cu 307-le si Prius-ul si apoi a ta.

Ce vei face acum cu masina? O dezmembrezi?

cruizer11 28-03-11 09:58

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by Dj. Kameleon (Post 4205875)
nasol frate..:???::sad:! important e ca n-ai patit nimic.pe la ce ora s-a-ntamplat ca eu cand m-am intors de la tara(olanesti,pe la 18:30) nu am vazut nimic....?

Cred ca pe la 17 jumatate eu la 18 veneam de la tara si atunci se faceau masuratorile.

Aaronnel^ 28-03-11 10:02

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Se vede in poza pusa cu interiorul, la ceasul de la bord indica 17:54, deci totul s-a intamplat inainte de ora aceasta.

wehityou1 28-03-11 12:19

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by lupalb (Post 4205643)
nu stiu de unde ai tu asemenea informatii, dar nu e intru totul adevarat...

:Dprietene cand eu il am pe asta de e vecin cu mine si o are de 3 luni bubuita si i-au restpins dosaru..nu stiu de ce te contrazici aiurea,dar in sfarsit daca tu sti mai bine..asa e ca tine,am vazut ca tu esti un fel de "gooagal" mai mic:D

florynvl (X29 ZMT) 28-03-11 12:22

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by wehityou1 (Post 4206294)
:Dprietene cand eu il am pe asta de e vecin cu mine si o are de 3 luni bubuita si i-au restpins dosaru..nu stiu de ce te contrazici aiurea,dar in sfarsit daca tu sti mai bine..asa e ca tine,am vazut ca tu esti un fel de "gooagal" mai mic:D

lupalb lucreaza la asigurari...

lupalb 28-03-11 12:26

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
printre altele:)
Wehityou: nu trebuie sa te ataci asa, ideea e ca daca esti un pic destept, si chiar ai "goagal" acasa, ai putea sa citesti putin Ordinul CSA 5/2010 cap coada, si sa vezi cum poti sa iti iei banii in maxim 15 zile, fara sa te mai stresezi.
Eu stiu cum e cu 3 luni, stiu cum e cu dosare respinse, si daca prietenul tau a avut dosarul respins, stiu ce trebuie facut si in continuare...dar in fine...
Daca erai baiat destept te documentai putin inainte sa postezi pe forum, dar deh....

wehityou1 28-03-11 12:28

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
Quote:

Originally Posted by florynvl (X29 ZMT) (Post 4206308)
lupalb lucreaza la asigurari...

nu ma intereseaza,poate sa aiba si firma de asigurari..eu stiu caz real de dosar respins asa ca sa nu se contrazica aiurea..pt ca pe ei ii premiaza pt fiecare dosar respins.

lupalb 28-03-11 12:32

Re: Accidente in RM. VALCEA
 
bine ma, e ca tine, ca eu nu exact treaba asta fac de un an... in fine, tu stii mai bine. Da Doamne sa ma premieze si pe mine pe criteriu` asta, ca pe bune daca nu o sa ma imbogatesc.
Nu vorbi prostii, daca nu stii, asta e o chestie spusa de prietenu` tau care a avut dosarul respins.
Dar ti-am zis, tu stii mai bine...


All times are GMT +2. The time now is 00:06.

- Copyright 2024 4Tuning