Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 17-04-09 22:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2247045)
pe mine m-ar interesa motorul complet(chiar si asa defect cum e),stopurile si cam atata cred...anunta-ma daca e ceva:D te salut si chiar imi pare rau sa aud asa ceva...

mari pareri de rau....si intradevar grozave masini....
mar interesa eleronul de pe portbagaj si o cotiera daca ai....si eventual o toba sport?

DONU' 18-04-09 13:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Aveti aici detaliile accidentului si povestea masinii ca tot m-a rugat cineva sa pun aici...
https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/74235-no-speed-limit-ploiesti/page-12.html

CJ-01-WOB 18-04-09 14:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pacat de ea dar sa nu uitam ca cel mai important este ca sunteti voi okay;)

ncs_balauru 18-04-09 17:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pacat de ea era super frumoasa dar poate se gaeste unul sa o recaroseze imi pare rau sa aud asa ceva

antonlupan 18-04-09 17:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
toba ce ai avuto pe vr6 nu o dai?

DONU' 19-04-09 17:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Am avut o toba finala Borla dar e data la altcineva. Sorry

antonlupan 19-04-09 17:36

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
poti pune o poza cu cotiera?te rog....mersi fain

antonlupan 19-04-09 17:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
maine bag masina la vopsit....revin cu poze...

mali84 19-04-09 21:33

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc montat pe masina filtru pt benzina si dak exista asa ceva k am tot cautat dar fara niciun rezultat. Ce am gasit e doar pompa de benzina in portbagaj sub un capac rotund langa roata de rezerva.Vreau sa ma ocup putin de partea de alimantare,pompa,filtre,etc..ce prezinta uzura si trebuie schimbat am sa schimb. Multumesc anticipat!!! Respect Paul_Ral

mali84 19-04-09 21:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Uitasem sa spun...am impresia k masina trage putin cam greu..si ma gandeam k poate e din alimentare si de aceea vreau sa revizui putin zona asta.Orice alte sfaturi legate de partea de alimantare pt mine sunt bine venite. Si mai ceva...nu poate fi toba sau catalizatorul putin imbacsite iar dak da cum imi pot da seama???
Va multumesc inca odata anticipat!!

antonlupan 19-04-09 21:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
filtrul e sub pragul din dreapta cam in dreptul usii din spate....se recomanda sa schimbi toate filtrele odata cu schimbul de ulei....si daca nu ai umblat demult nar strica sa te uiti si la fise si la bujii.....cam asta ar fii legat de masina trage greu......desigur mai sunt rulmenti ,directie,roti slab umflate.....dar astea se simt altfel....spor la treaba....:-)

mali84 19-04-09 21:55

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Mersi fain antonlupan!!! Asa am sa fac...le iau pe toate la purecat. Acum am citit undeva pe sait ceva legat de filtru de polen...pe unde il gasesc si pe ala si cand trebuie scimbat?

antonlupan 20-04-09 06:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai io le schimb toate odata....ala de polen poti sa il mai sari...sa zicem la 2 schimburi de ulei,mai ales daca nu ai clima...il gasesti in dreapta,cum deschizi capota chiar sub parbriz....sub plasticul negru de sub stergatoare....este un post de-al lui BZSA care are si o poza....

mali84 20-04-09 12:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Mesi fain de sfat antonlupanmi-a fost de mare ajutor!!!Am gasit si filtrul de benzina iar acum apare intrebarea:dak il scot nu imi curge toata benzina din rezervor? Pot sa il inlocuiesc si fara sa golesc rezervorul? Cel de polen l-am scos afara,l-am scuturat putin de praf si l-am pus la loc pt ca arata destul de bine parea schimbat de curand chiar de neamt.

ulie.cozmi 20-04-09 13:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Curge doar un pic ce a ramas pe furtun de la pompa din rezervor pana la filtru' in rest nu curge k nu functioneaza pompa doar daca ii pus contactul sau e pornit motorul...
nu e nevoie sa scoti toata benzina!!
Bafta!


All times are GMT +2. The time now is 21:04.

- Copyright 2026 4Tuning