![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
mar interesa eleronul de pe portbagaj si o cotiera daca ai....si eventual o toba sport? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Aveti aici detaliile accidentului si povestea masinii ca tot m-a rugat cineva sa pun aici...
https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/74235-no-speed-limit-ploiesti/page-12.html |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pacat de ea dar sa nu uitam ca cel mai important este ca sunteti voi okay;)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pacat de ea era super frumoasa dar poate se gaeste unul sa o recaroseze imi pare rau sa aud asa ceva
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
toba ce ai avuto pe vr6 nu o dai?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am avut o toba finala Borla dar e data la altcineva. Sorry
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
poti pune o poza cu cotiera?te rog....mersi fain
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
maine bag masina la vopsit....revin cu poze...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc montat pe masina filtru pt benzina si dak exista asa ceva k am tot cautat dar fara niciun rezultat. Ce am gasit e doar pompa de benzina in portbagaj sub un capac rotund langa roata de rezerva.Vreau sa ma ocup putin de partea de alimantare,pompa,filtre,etc..ce prezinta uzura si trebuie schimbat am sa schimb. Multumesc anticipat!!! Respect Paul_Ral
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Uitasem sa spun...am impresia k masina trage putin cam greu..si ma gandeam k poate e din alimentare si de aceea vreau sa revizui putin zona asta.Orice alte sfaturi legate de partea de alimantare pt mine sunt bine venite. Si mai ceva...nu poate fi toba sau catalizatorul putin imbacsite iar dak da cum imi pot da seama???
Va multumesc inca odata anticipat!! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
filtrul e sub pragul din dreapta cam in dreptul usii din spate....se recomanda sa schimbi toate filtrele odata cu schimbul de ulei....si daca nu ai umblat demult nar strica sa te uiti si la fise si la bujii.....cam asta ar fii legat de masina trage greu......desigur mai sunt rulmenti ,directie,roti slab umflate.....dar astea se simt altfel....spor la treaba....:-)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Mersi fain antonlupan!!! Asa am sa fac...le iau pe toate la purecat. Acum am citit undeva pe sait ceva legat de filtru de polen...pe unde il gasesc si pe ala si cand trebuie scimbat?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai io le schimb toate odata....ala de polen poti sa il mai sari...sa zicem la 2 schimburi de ulei,mai ales daca nu ai clima...il gasesti in dreapta,cum deschizi capota chiar sub parbriz....sub plasticul negru de sub stergatoare....este un post de-al lui BZSA care are si o poza....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Mesi fain de sfat antonlupanmi-a fost de mare ajutor!!!Am gasit si filtrul de benzina iar acum apare intrebarea:dak il scot nu imi curge toata benzina din rezervor? Pot sa il inlocuiesc si fara sa golesc rezervorul? Cel de polen l-am scos afara,l-am scuturat putin de praf si l-am pus la loc pt ca arata destul de bine parea schimbat de curand chiar de neamt.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Curge doar un pic ce a ramas pe furtun de la pompa din rezervor pana la filtru' in rest nu curge k nu functioneaza pompa doar daca ii pus contactul sau e pornit motorul...
nu e nevoie sa scoti toata benzina!! Bafta! |
| All times are GMT +2. The time now is 21:04. |
- Copyright 2026 4Tuning