Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Cielo Evolution 1 - DJ 90 AMY (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/54742-daewoo-cielo-evolution-1-dj-90-amy.html)

Gabi 25-11-07 10:26

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Esperache: fa-ti topic si umple-l acolo de laude. Lasa-l pe om sa faca ce stie mai bine si nu mai polua.

Daca mai e nevoie sa fac si a 3-a oara curatenie, trecem si la sanctiuni.

PS: topic sticky, ca merita !

Geo_ZGA 29-11-07 11:54

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Si un dyno sheet? :D ca sunt curios ce pune jos...

Bogdan YBR 29-11-07 20:36

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
dyno sheet nu stiu cat de relevant este.
xxx cai nu spun nimic.
important este daca a revolvat problema cu punerea puterii pe asfalt adica un diferential.
principalul atu al acestei masini este greutatea scazuta fara de alte masini cu relativ acceeasi putere ~200 cai 240 cu soft sau mai bine.
avand in vedere ca in acest moment masina nu are peste 1250kg, poate nici atat.
stiu ca sunt 2tipuri de calculatoare pe LET si unul dintre ele se preteaza si la un soft RACE sau mai agresiv ca sa fiu mai explicit.

DACIA-Wrc 30-11-07 08:05

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
eu zic ca masina cu noul motor cu radiatorul de intercooler si ce s`a mai pus..nu depaseste 1100 kile...si stau sa ma gandesc daca depaseste1050.
chiar ar fi interesant de stiut greutatea reala a masini si puterea care o dezvolta motorul

NWZeu 30-11-07 12:51

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
puterea pe care o dezvolta fara moficari este de 200CP, dar din ce am vazut ca s-au achizionat piese de la EDS ... ea va fi mai mare, doar proprietarul poate estima cresterea ei .... la greutatea masinii se vor adauga elementele de ranforsare si multe altele ... oricum la cat s-a lucrat pana acum la ea si la cat se va mai lucra ... este un LUP in blanitza de oaie :D :D :D

bodyspeed 01-12-07 21:23

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by myky (Post 1221285)
O sa pun poze si filmulete noi zilele astea , nu am avut timp sa le fac .

am auzit in stanga , in dreapta.. de cielo.. ca ai mai fi modificat cate ceva
asteptam poze..noi,
bafta multa in continuare...;)

Bogdan YBR 04-12-07 21:14

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 1222982)
puterea pe care o dezvolta fara moficari este de 200CP, dar din ce am vazut ca s-au achizionat piese de la EDS ... ea va fi mai mare, doar proprietarul poate estima cresterea ei .... la greutatea masinii se vor adauga elementele de ranforsare si multe altele ... oricum la cat s-a lucrat pana acum la ea si la cat se va mai lucra ... este un LUP in blanitza de oaie :D :D :D

tocmai de aia am zis 1250 kg referindu-ma la roll bar si alte chestii adaugate masinii.
dar daca DACIA_Wrc zice 1100 sau 1025 putem noi sa-l contrazicem ?? :)

X-Ray-Eyes 07-12-07 21:19

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Din proprie experienta iti spun ...
Vei avea mari probleme la plecarea de pe loc ... dar vei da fum unor masini cu pretentie doar din mers ... Iar discurile de ambreiaj le vei schimba ca pe shosete daca nu invetzi mersul masinii cu motorul aceasta repede ... SI asta daca umbli unde trebuie si cum trebuie ...
In rest ... Bravo ... ai facut ceva ce merita apreciat ... aprecierile aplaudacilor si tastaturistilor sa nu te faca sa te simti bine ca te-ai simti ca un premiant intr-o clasa de repetenti ... ci doar aprecierea celor care stiu si ii pasioneaza acest ' sport ' .. al bagarii banilor in masini !
:P

Esperache 07-12-07 22:08

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 1235354)
Din proprie experienta iti spun ...
Vei avea mari probleme la plecarea de pe loc ... dar vei da fum unor masini cu pretentie doar din mers ... Iar discurile de ambreiaj le vei schimba ca pe shosete daca nu invetzi mersul masinii cu motorul aceasta repede ... SI asta daca umbli unde trebuie si cum trebuie ...
In rest ... Bravo ... ai facut ceva ce merita apreciat ... aprecierile aplaudacilor si tastaturistilor sa nu te faca sa te simti bine ca te-ai simti ca un premiant intr-o clasa de repetenti ... ci doar aprecierea celor care stiu si ii pasioneaza acest ' sport ' .. al bagarii banilor in masini !
:P

"Inteleptul adevar graieste".
Bafta in continuare.

smc07 08-12-07 00:02

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
O singura intrebare am pt Myky...cum **** o sa omologhezi si inmatriculezi o masina ca asta?...sunt f curios.

X-Ray-Eyes 08-12-07 00:11

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by smc07 (Post 1235589)
O singura intrebare am pt Myky...cum **** o sa omologhezi si inmatriculezi o masina ca asta?...sunt f curios.

Probabil ca cu bani !

Esperache 08-12-07 09:20

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 1235597)
Probabil ca cu bani !

Sau mai simplu : nu o mai omologheaza.

dracushorul 14-12-07 21:07

super tare torpila ... asteptam si alte poze

si date tehnice

nutzuXXL 19-12-07 18:59

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
am urmarit topicul . frumoasa masina . motoru e belea . cel mai tare cielo pe care l-am vaz . bafta in continuare

Cosmin* 25-12-07 11:58

Re: DJ-90-AMY - Daewoo Cielo Evolution
 
Salut felicitari ptr tot ce ai realizat si pentru tot ce o sa realizezi ai printre cele mai tari cielo-uri din tara, chiar imi place foarte mult ce am citit pana acum, pana la urma o omologhezi sau nu? inca o data felicitari


Respect


All times are GMT +2. The time now is 08:30.

- Copyright 2024 4Tuning