Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ati avut masina sparta? Ce v-au furat? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/3949-masina-sparta-furat.html)

andr3iW.D.P 05-01-09 14:22

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
lu taicamiu i-a spart masina si i-a luat un pachet de gume ,ochelarii si detectorul de radar care era stricat..astia nu stiu sa fure fara sa faca rau la masina??

Lupy 13-01-09 12:51

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Eu inainte de sarbatori am gasit intr-o dimineata ceva rupt in yala de la sofre, in rest nu i-au facut nimic masinii, am ramas asta vara fara capace la Dacie si fara benzina (probabil scuteristii nu mai aveau bani si de benzina).Un prieten a facut de 2 ori plinul (la Dacie) si a ramas fara el.

maryus_83 31-01-09 13:43

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Am patit-o si eu in noaptea trecuta. M-au lasat fara CD Player, vesta reflectorizanta, un fular, un pachet de guma, 2 prezervative, o punga de Bake Rolls, un incarcator auto de Nokia. :)))

Daca aflu cine a fost ii calc in picioare.

Patrulei 01-02-09 01:52

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
3 tigari parca atatea mai erau in pachet oricum asta acum ceva ani.Eu nu prea am mai auzit sa se sparga masini cum se sparge`au inainte.
Masina sparta dar sa intre peste tine in casa cum o fi"?:D

Nautilus 02-02-09 08:09

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Intreaba-l pe un judecator roman asta, si intreaba-l si motivele pentru care nu iti recunoaste legitima aparare...

~Nautilus

dragos2900 06-02-09 18:42

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Mp3, boxe spate si detector... o paguba de 1000-1300ron :sad:

driver_xs 11-02-09 20:48

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
acum o luna mi-au spart si mie masina... mi-au furat fata la cd-player, modulatorul MP3 si... lovitura de stat, laptopul care era in portbagaj, acoperit cu geaca. mentionez ca au rabatat bancheta din spate si asa au ajuns acolo. de atunci am cazut psihic. politie... nu mai zic, cred ca mi s-a pus praful pe dosar. daca cumva il prinde pe hot fac cum a zis un user mai sus... il leg de masina si il tarai un drum de oras

Guwy 28-02-09 03:32

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
Hmmmm sa enumar si eu cateva :-P : bateria , casetofonul , 2 boxe , nr. de inmatriculare si cam atat :D .

mihai2ro 23-04-09 01:03

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
Mi-au furat si mie in seara asta proiectoarele de ceata la golf, vad ca in ultima vreme se practica din ce in ce mai des furatul, sa-l fereasca Dumnezeu pala care il prind furand...

giubau_v8 23-04-09 06:58

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
hehe...bine ca ti-au luat doar proiectoarele...mie mi-au luat bara fata, cu tot cu proiectoare :|

mihai2ro 23-04-09 09:17

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
OMG :O nu pot sa cred...am niste draci pe hoti ca le-as rupe capu ca la gaini:evil:

Spark 23-04-09 10:15

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
deci cum sa-ti fure bara cu totul ? OMFG

Mustang 23-04-09 10:41

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by mihai2ro (Post 2258892)
Mi-au furat si mie in seara asta proiectoarele de ceata la golf, vad ca in ultima vreme se practica din ce in ce mai des furatul, sa-l fereasca Dumnezeu pala care il prind furand...

Quote:

Originally Posted by mihai2ro (Post 2259267)
OMG :O nu pot sa cred...am niste draci pe hoti ca le-as rupe capu ca la gaini:evil:

E criza... au venit rromanasii din Italia, ca acolo dau faliment.
Insa ar fi bine sa te feresti de corectarea hotului din 2 motive:
1. comportamentului hotului se poate schimba radical in momentul cand este prins. Si s-ar putea sa te trezesti cu un atac asupra ta.
2. daca il agresezi s-ar putea sa te trezesti cu proces intentat impotriva ta pentru agresiune. La ce justitie avem in Romania... o sa aibe castig de cauza si o sa te traga la raspundere, indiferent cu ce martori vii. Daca a ajuns lege ca nu ai voie sa folosesti pistolul decat pe timp de noapte daca cineva intra in mod fraudulos la tine in domiciliu... .

Danutz Bratosin 23-04-09 11:33

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 2259495)
daca il agresezi s-ar putea sa te trezesti cu proces intentat impotriva ta pentru agresiune

Atata timp cat stie ca este vinovat nu cred ca face asa ceva....si daca o face il caut si chit ca il gasesc in 2-3 luni ii mai aplic o mama de bataie sa-si aduca aminte de proces:lol:

VanuX 25-04-09 12:38

Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
 
Mda.... acum 10 minute am vazut ca la masina sorei mele, care era in spatele blocului, ii lipseste bara fata mai putin o parte care contine semnalizarea pe dreapta.... acum a plecat la politie sa vada ce face.


All times are GMT +2. The time now is 18:21.

- Copyright 2026 4Tuning