![]() |
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Quote:
in germania sunt o gramada de tuneri care monteaza axe cu came care iti dau doar 15-20% putere in plus, dar care sunt de ajuns sa faca masina mai intepata iar costurile cu tot cu manopera nu sareau de 2000 de euro. PS: un turbo bun nu costa foarte mult (la mana a 2-a). Intradevar e mai complicat decat sa pui o axa cu came dar rezultatul e mult mai bun |
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Un tip care a testat o Alfa Romeo cu axe cu came foarte "agresive" spunea ceva de genul: "it huffed and puffed until 5000rpm, then exploded in a mad surge up to the red line" - ii dorim succes celui care va conduce asa ceva in trafic (a)normal :D
~Nautilus |
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Quote:
Si cite secunde ma duce NOS-u' ALA?Dreaq de mecanica,una este infuzia de seroizi si alta este fortza bruta. Pardon,unii au nevoie de masini de fuga si nu de liniutze,unde orice muce stie sa calce acceleratia la fund. NO OFENCE. Cred si ramin la aceeasi parere ,ca mecanicii practicieni sint peste cei teoreticieni.:( |
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Quote:
|
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Quote:
Eu raman la ideea ca inginerii sunt peste mecanici. |
Re: Axa cu came...ascutzite sau patrate ?!?
Quote:
PS: ca sa nu fim off topic fiecare sa monteze ce axe vrea caci numai prin practica se va convinge fiecare ce e mai bun pt masina lui. |
| All times are GMT +2. The time now is 16:11. |
- Copyright 2026 4Tuning