Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   m power vs rs power (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2994-power-vs-rs-power.html)

AudiPerformance 24-02-05 09:32

aaa probabil tu fara sa-ti dai seama faci reclama la audi pt k din poza e clar ca audi poate mai mult decat bmw =)) (asta ca sa fim putin sarcastici si sa mai destindem atmosfera) k io nu am vazut bmw decat pe strada... si e clar ca orice om normal si cu capul pe umeri o sa i-a audi de azi inainte pt ca in afara de faptul ca e buna masina pt strada (asfalt) mai poa' sa si are! si cum Romania e o tara in care agricultura are o pondere mare...

pauladrian 24-02-05 09:34

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
pauladrian ce vrei sa spui cu asta?

da imi cer scuze dar nu am reusit sa incarc de prima data poza.
detinatori de audi sper sa nu se supere cand glumesc :wink:

AudiPerformance 24-02-05 09:35

pai de ce s-ar supara cand tu le arati ca masina lor poate mai mult decat stiu ei????

pauladrian 24-02-05 09:37

da dar in caz ca ramane impodmolit vom trimite un x5 sa tarasca dupa el audi cu tot cu chestia aia care nu stiu cum ii zice.pentru mine e grebla. :lol:

bimmer5 24-02-05 09:51

Parerea mea este ca AUDI este pe drumul cel bun....se ridica din ce in ce mai mult ....iar la BMW este invers treaba....au luat-o pe un drum pe care nu trebuia ...se duc din ce in ce mai jos.Toate seriile bangle sunt un dezastru la design le mai salveaza motoarele ca altefel nu stiu ce s-ar fi facut. Au mare noroc ca lumea le cumpara ca domne e BMW ...noroc ca ii mai ajuta renumele pe care si l-au facut dealungul anilor. La design AUDI a cam dat clasa la BMW trebuie sa recunoastem....si odata cu aparatie noului RS4 se vede ca nici la motoare nu stau prost sa nu mai zic de interior care este de un lux si o calitate de nota 10+. Cel mai rau imi pare ca au scos din productie RS6 :cry: . A zis cineva de fiabilitatea motoarelor biturbo.....eu nu cred ca iti cumperi o masina sa faci peste 200.000km cu ia ....pana in 200.000km nu cred ca sunt probleme prea mari...nu zic ca nu mai pica o turbina asta este....cad ele si la diesel si vrei sa nu cada la RS :)

georgeb 24-02-05 09:54

defineste : viata prea lunga ... :twisted:

pauladrian 24-02-05 09:54

sincer la design nici audi nici bmw nu sunt mare lucru.
bmw este cunoscut prin calitatea motoarelor,rezistenta si un tren de rulaj perfect :wink:
de ce credeti ca bmw scoate timp bun in circuite :?:

pauladrian 24-02-05 09:59

poate are audi rs4 multi cai dar in rest nimic :wink:
poate sa arate puterea la liniuta :lol: si apoi :?:
power without control is nothing :lol:

georgeb 24-02-05 10:12

ia nu mai fa reclama la anvelope. defineste durata de viata ! :twisted:

pauladrian 24-02-05 10:17

ce sa definesc :?:
se stie ca motoarele supraalimentate nu sunt asa durabile sau ma rog cele cu nitro de asemenea.

bimmer5 24-02-05 10:37

Hai da deja o iei pe un drum gresti ca BMW :D . Cu fiabilitatea...iti garantez eu ca te tine 200.000km fara prea mari probleme ....peste nu mai conteaza fie M5 fie RS ambele sunt obosite deja de la 150 de mii km in sus....cine are bani de masini ca astea nu sunt probleme isi ia alta ....daca tu vrei sa iti cumperi o masina si sa imbatranesti cu ea e treaba ta dar nu mai baga chesti dastea cu fiabilitatea ca sunt fiabile ambele motoare si de la M si de la RS. Gata auzi de turbina si te sperii ....nu e chiar asa....intradevar un motor turbo necesita putin mai multa ingrijire dar nu ceva excesiv. Cat despre control credema ca nu merge doar drept ...poate face si curba...intrader BMW-ul este un pic mai rapid pe viraje si circuit dar pe strada nu vad nici un circuit.
Greu mai este sa recunoasca omu ceva care ii este bine bagat in cap.AM mai spus-o si o repet alegerea se face in functie de gustul fiecaruia.Performante sunt amble cu plusuri si minusuri de ambele parti.

georgeb 24-02-05 10:42

singurul lucru care trebuie ingrijit la motoarele turbo este turbina . trebuie sa ai un pic de grija cu ea . in rest .. vorba aia , apa paie si bataie :twisted:

tot nu mi-ai definit ce intelegi tu prin durata scurta de viata ... 50 000 km ? 100 000 km ? 500 000 km ?

pauladrian 24-02-05 10:48

bmw nu este nici decum pe drum gresit. :wink:
e la locul lui si nu vad ce ar mai putea evolua caci tot timpul a fost in top. :wink:
eventual sa-l faca avion :lol:
audi si vw au dus greul pana sau ridicat si ei de jos sa se puna langa bmw si merci dar sa stea in banca lor ca nu vor lua locul celor doua veci. :lol:
oare va veni o zi cand dacia va dori sa stea si ea langa audi :?: vad ca e la moda :wink:

AudiPerformance 24-02-05 13:48

hai ca deja o dam in polemici! un singur lucru e clar si cu asta end of discussion: in toate revistele de specialitate Audi apare in clasament in fata celor de la Bmw! daca nici asta nu spune nimic atunci imi cer scuze ca ma simt nevoit sa fiu direct si sa spun ca va zbateti degeaba!
sper sa nu intelegeti gresit!

AudiPerformance 24-02-05 13:55

aaa si inca ceva! pai pana la urma cine suntem noi sa stabilim care e mai buna si care nu cand lucrul asta a fost deja stabilit de zeci poate chiar sute de persoane care fac test drive pt reviste de specialitate???? pai daca oamenii aia care stiu infinit mai multe lucruri ca noi despre fenomen spun ca e asa tot nu credeti?
e un vechi proverb: \"cand 2 persoane spun ca esti beat te duci si te culci!\"
asta e realitatea vrem nu vrem sa o acceptam


All times are GMT +2. The time now is 17:24.

- Copyright 2026 4Tuning