![]() |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Acem - care 12 % ? Daca 1.4 8v manca 7~8 in oras,regim taxi,1.6 16v fiind mai nou,manca intre 8 si 9. In carte 1.4 8v si 1.6 16v difera la consum doar de 0.5 litri,si cei de la Dacia chiar au nimerit consumul,sa nu mai zic ca lesinatele alea de 1.2 is bune de oras,dar au cuplu sus = consum mai mare. adrian78bmw - si care ar fii acelea ? ca ce mi le-ai enumerat tu is vai de capul lor. Deci pana in 7000 loganul e cel mai ok,ca vreti,ca nu vreti. ;) Intra-devar Aveo,lacetti,symbol,corsa au stabilitate de Clio Rs 3 si prestanta de Bmw seria 7 nou,confort de acelasi model. :rolleyes2 |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Quote:
Eram ironic in ambele posturi, m-am saturat de persoanele din topicul asta care tot pupa in dos Loganul si alte titireze. Troaca aia veche de golf 4 ,face multe masini la siguranta,confort si dotari si unde mai pui ca daca esti dispus sa scoti mai mult de 6000 euro din buzunar gasesti un 4motion cu putini kilometri care arata ca nou. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Merg pe SH, si nu pentru ca-s snob, ci pentru ca nu-mi place Logan.
Nu-mi place designul, tinuta de drum, pozitia de conducere si calitatea materialelor. Nu ma intereseaza daca e ieftina sau nu de intretinut, daca se strica des sau rar. Si, cel mai important: pentru mine, ca si pentru multi dintre noi, 7.000 de euro sunt o gramada de bani, si consider ca in aceasta suma imi pot permite o masina care sa-mi placa, in care sa ma simt bine si care sa-mi faca placere sa o conduc, nu vreau sa fiu NEVOIT sa aleg ceva doar pentru ca nu-mi permit Alfa Brera. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Quote:
Mai tarziu cand o sa depindeti mai mult de masina o sa realizati ca o masina buna e o masina care este aproape noua sau noua si are cei mai putini km .Apoi daca iti mai raman bani te gandesti la optiuni si figuri . O persoana echilibrata nu o sa puna optiunile niciodata pe primu loc inainte sa si cumpere o masina . |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object> <object width="640" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object> |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Acum te intreb si eu, ce versiune de logan era aia?
Tare tind sa cred ca nu-i versiunea cheala de 5000 sau 6000,cat naiba o fi |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
@KAY daca te uiti atent testul pt golf era la 100km/h iar la logan era la 64 km/h... oare te simti in siguranta la 110 km/h ?
Uite aici tot filmul : https://www.youtube.com/watch?v=5kA9_...eature=related |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
La 100 de km/h se facea muci. |
| All times are GMT +2. The time now is 00:57. |
- Copyright 2026 4Tuning