Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Autohtona Noua vs SH Strain (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/190217-autohtona-vs-sh-strain.html)

sageata 02-06-10 10:17

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409753)
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.

se poate si mai rau:lol::lol:

adrian78bmw 02-06-10 10:21

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409753)
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.

Quote:

Originally Posted by sageata (Post 3409760)
se poate si mai rau:lol::lol:

dar exista si mai bine la banii aia si pana la urma Loganul e un compromis...

sageata 02-06-10 10:29

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3409776)
dar exista si mai bine la banii aia si pana la urma Loganul e un compromis...

nici asta nu contest8)

StreetStyle22 02-06-10 12:18

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3409718)
wwwowwww ce dotari...:shock:

Dotari fata de celelalte.
Acem - care 12 % ? Daca 1.4 8v manca 7~8 in oras,regim taxi,1.6 16v fiind mai nou,manca intre 8 si 9. In carte 1.4 8v si 1.6 16v difera la consum doar de 0.5 litri,si cei de la Dacia chiar au nimerit consumul,sa nu mai zic ca lesinatele alea de 1.2 is bune de oras,dar au cuplu sus = consum mai mare.
adrian78bmw - si care ar fii acelea ? ca ce mi le-ai enumerat tu is vai de capul lor. Deci pana in 7000 loganul e cel mai ok,ca vreti,ca nu vreti. ;)
Intra-devar Aveo,lacetti,symbol,corsa au stabilitate de Clio Rs 3 si prestanta de Bmw seria 7 nou,confort de acelasi model. :rolleyes2

MihaiCsl 02-06-10 15:42

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409719)
PS - la siguranta aveo e prastie.
https://www.youtube.com/watch?v=zlumu5KsJfE

Nu conteaza,e nou,siguranta e un mic aspect care nu merita discutat =))

sageata 02-06-10 15:51

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410482)
Nu conteaza,e nou,siguranta e un mic aspect care nu merita discutat =))

ai pus punctul pe i:lol::lol::lol: mai conteaza daca te rastorni? e noua.:lol::lol:

Xtremer 02-06-10 16:05

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

MihaiCsl 02-06-10 16:38

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by sageata (Post 3410497)
ai pus punctul pe i:lol::lol::lol: mai conteaza daca te rastorni? e noua.:lol::lol:

Ce sa mai incolo si incoace, mai bine mori decat sa-ti iei o masina veche, trebuie sa se simta mirosul ala de nou in masina.
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 3410516)
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

Nu conteaza, masina avea 220.000 cand a fost luat,e veche,e uzata, se strica, scoate fum.
Eram ironic in ambele posturi, m-am saturat de persoanele din topicul asta care tot pupa in dos Loganul si alte titireze.
Troaca aia veche de golf 4 ,face multe masini la siguranta,confort si dotari si unde mai pui ca daca esti dispus sa scoti mai mult de 6000 euro din buzunar gasesti un 4motion cu putini kilometri care arata ca nou.

ionut_cluj 02-06-10 17:02

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Merg pe SH, si nu pentru ca-s snob, ci pentru ca nu-mi place Logan.
Nu-mi place designul, tinuta de drum, pozitia de conducere si calitatea materialelor. Nu ma intereseaza daca e ieftina sau nu de intretinut, daca se strica des sau rar.
Si, cel mai important: pentru mine, ca si pentru multi dintre noi, 7.000 de euro sunt o gramada de bani, si consider ca in aceasta suma imi pot permite o masina care sa-mi placa, in care sa ma simt bine si care sa-mi faca placere sa o conduc, nu vreau sa fiu NEVOIT sa aleg ceva doar pentru ca nu-mi permit Alfa Brera.

KAY_ 02-06-10 17:25

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 3410516)
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410611)
Ce sa mai incolo si incoace, mai bine mori decat sa-ti iei o masina veche, trebuie sa se simta mirosul ala de nou in masina.

Nu conteaza, masina avea 220.000 cand a fost luat,e veche,e uzata, se strica, scoate fum.
Eram ironic in ambele posturi, m-am saturat de persoanele din topicul asta care tot pupa in dos Loganul si alte titireze.
Troaca aia veche de golf 4 ,face multe masini la siguranta,confort si dotari si unde mai pui ca daca esti dispus sa scoti mai mult de 6000 euro din buzunar gasesti un 4motion cu putini kilometri care arata ca nou.


Mai tarziu cand o sa depindeti mai mult de masina o sa realizati ca o masina buna e o masina care este aproape noua sau noua si are cei mai putini km .Apoi daca iti mai raman bani te gandesti la optiuni si figuri .

O persoana echilibrata nu o sa puna optiunile niciodata pe primu loc inainte sa si cumpere o masina .

MihaiCsl 02-06-10 17:55

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 3410726)
Mai tarziu cand o sa depindeti mai mult de masina o sa realizati ca o masina buna e o masina care este aproape noua sau noua si are cei mai putini km .Apoi daca iti mai raman bani te gandesti la optiuni si figuri .

O persoana echilibrata nu o sa puna optiunile niciodata pe primu loc inainte sa si cumpere o masina .

Adica siguranta ta e un moft?

KAY_ 02-06-10 18:28

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410793)
Adica siguranta ta e un moft?

Nu stiu tu in mod special cat te ai gandit la siguranta inainte sa ti cumperi Golfu dar in fine comparatia nu e prea nimerita pt ca diferente mari intre Logan si Golf IV la crash test nu sunt . Golfu are 4 si Loganu 3 pt ca i au lipsit cateva optiuni ca ESP ,airbaguri laterale etc .

<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>


<object width="640" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>

MihaiCsl 02-06-10 18:45

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Acum te intreb si eu, ce versiune de logan era aia?
Tare tind sa cred ca nu-i versiunea cheala de 5000 sau 6000,cat naiba o fi

MariusMKV 02-06-10 19:27

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
@KAY daca te uiti atent testul pt golf era la 100km/h iar la logan era la 64 km/h... oare te simti in siguranta la 110 km/h ?
Uite aici tot filmul : https://www.youtube.com/watch?v=5kA9_...eature=related

ionut_cluj 02-06-10 19:31

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MariusMKV (Post 3411017)
@KAY daca te uiti atent testul pt golf era la 100km/h iar la logan era la 64 km/h... oare te simti in siguranta la 110 km/h ?

Defapt acolo spune ca Golful trecuse de 100.000 de unitati vandute, nicidecum nu mentiona viteza.
La 100 de km/h se facea muci.


All times are GMT +2. The time now is 00:57.

- Copyright 2026 4Tuning