Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Conducere fara permis (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/31162-conducere-permis.html)

andi_cimpean 13-09-12 12:50

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by Muttley (Post 5172279)
[...]

andi_cimpean, te vad moderator, ce pazesti?
[...]

Fii 'bre mai îngăduitor că se va rezolva!

Din păcate, sunt moderator doar pe aria comercială!

julaikos 13-09-12 13:32

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by DUB-R (Post 5172307)
Eu daca prind pe vreunul fara permis si minor la volan pe drumuri publice il bat de nu se mai urca in masina pana nu are permis :-)

nici macar chuck noris n-ar putea sa-i prinda pe toti :lol:
daca se face vreun sondaj pentru stergerea threadului sa bagati un link,vreau si eu sa votez,nu e deloc bine ca pe un forum de amploarea astuia sa existe topic unde se incurajeaza condusul fara permis,fie si 50 de metri prin sat pana la primul magazin

D o n n 13-09-12 13:41

Re: Conducere fara permis
 
io nu inteleg de ce inca mai exista acest topic,su ,mai grav,de ce inca se mai poate posta pe el...a fost amuzant la un moment dat dar totusi...


o alta idee pt conducerea 4t,de ce isi poate face oricine cont?de ce nu exista o regula de varsta macar,si sa ai obligatoriu masina,scuter,bicicleta..ca pentru documentat poate sa citesca si fara cont...o zi buna tuturor,bafta

viruszatu1 13-09-12 14:55

Re: Conducere fara permis
 
eu n`am condus niciodata fara permis, fuck me right ?

aleks 13-09-12 23:00

Re: Conducere fara permis
 
Eu ma gandeam ca nu e bine sa fim ipocriti, ascunzi un lucru sub pres si el dispare...
E subiect legat de masini, e incadrat corect, exista oameni interesati de subiect, atat timp cat ne pastram cumpatul in postari nu vad niciun motiv ca sa ne ascundem dupa deget.

Muttley 14-09-12 06:13

Re: Conducere fara permis
 
Dezamagitor raspuns.

aleks 14-09-12 22:55

Re: Conducere fara permis
 
Posibil, viata din jur nu-i roz si nici perfecta, faptul ca dam raspunsuri taioase si folosim exemplificari şoc! şoc! şoc! sa ne argumentam parerile nu schimba cu nimic situatia. Unii merg la curve, unii omoara oameni, unii trag pe nas, unii merg fara permis. Daca nu discutam despre asta nu o sa dispara niciunii din ei, nu inteleg care-i problema cu faptul ca se vorbeste despre partea asta a lucrurilor.
Sunt oameni care merg fara permis? Sunt, evident.
Ai o parere despre treaba asta? Foarte bine, daca vrei, o postezi, folosesti mintea si argumentele pentru a-i condamna/lauda/educa, te priveste, in functie de ceea ce crezi.
Nu te prefaci ca nu exista subiectul si brusc lumea devine perfecta.

JDV 14-09-12 23:15

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 5172326)
Uite bre, acu pana si la tara te duci cu masina si sa te c**i vorba unui vecin :D
Nu mai poate lumea fara masini. Trag taranii la coasa o zi intreaga si seara baga benzina de 300mii si o ard aiurea pe ulita :lol: Am crescut si eu la tara si cand vedeam o masina era raritate, acu toti care cum vin din Spania de la trudit la betoane isi iau masini si se sparg in figuri. Apoi dupa 3 luni isi termina banii si muncesc cu ziua sa bage benzina sa o arda ca baietii prin sat. Mai nou si fara permis :lol: S-a dus vremea carutelor si a biciletelor si a oamenilor cumsecade, onesti si cu frica de Dumnezeu.

Ai cam dat cu mucii`n fasole aici.
Acum ai aratat cat de taran esti tu...si vorba aia...ce e mai rau decat un taran...un taran de la oras...
Daca am spus ca locuiesc intr o zona rurala asta nu inseamna ca mamanc omizi din pom sau ca ma duc cu vaca la pascut pe ulita...
Dar na...daca nu am cora sau megaimage in sat sa ma duc la shopping automat pentru tine am iesit din pestera.
Chiar ai fost nesimtit la faza asta...fara suparare
Oameni deastia ca tine nu m ar deranja chiar deloc sa le f*t o capota peste ochi la trecerea de pietoni...asta daca o sa imi ajunga aia 300 de mii facuti in spania la betoane ca sa bag benzina sa ajung in iasi

rwdrulez 14-09-12 23:44

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 5172326)
Uite bre, acu pana si la tara te duci cu masina si sa te c**i vorba unui vecin :D
Nu mai poate lumea fara masini. Trag taranii la coasa o zi intreaga si seara baga benzina de 300mii si o ard aiurea pe ulita :lol: Am crescut si eu la tara si cand vedeam o masina era raritate, acu toti care cum vin din Spania de la trudit la betoane isi iau masini si se sparg in figuri. Apoi dupa 3 luni isi termina banii si muncesc cu ziua sa bage benzina sa o arda ca baietii prin sat. Mai nou si fara permis :lol: S-a dus vremea carutelor si a biciletelor si a oamenilor cumsecade, onesti si cu frica de Dumnezeu.

this is bad ... and you should feel bad
deci credema ca ai putut sa ma uimesti prin prostia si meltenismul tau

lord_wader 15-09-12 04:45

Re: Conducere fara permis
 
rwdrulez si jdv daca v-ati simtit e fix problema voastra :D

N-am facut pe nici unul in parte taran, cocalar sau altceva. De altfel e onorabil sa muncesti fie in Spania fie la porumb sau la coasa, nu-i nici o rusine sa muncesti. Mai rusinos e sa vii in tara cu banii din Spania si sa te comporti ca un manelist. Si eu nu vobeam de voi, sau de colegul nostru de la tara in special ci de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani, s-a suit scoafa in copac si acolo ca si la oras. In rest ce am mai scris sunt fix parerile mele pe care nu mi le schimb asa ca vreti voi sau credeti voi altceva:lol:

rwdrulez 15-09-12 08:41

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 5174305)
rwdrulez si jdv daca v-ati simtit e fix problema voastra :D

N-am facut pe nici unul in parte taran, cocalar sau altceva. De altfel e onorabil sa muncesti fie in Spania fie la porumb sau la coasa, nu-i nici o rusine sa muncesti. Mai rusinos e sa vii in tara cu banii din Spania si sa te comporti ca un manelist. Si eu nu vobeam de voi, sau de colegul nostru de la tara in special ci de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani, s-a suit scoafa in copac si acolo ca si la oras. In rest ce am mai scris sunt fix parerile mele pe care nu mi le schimb asa ca vreti voi sau credeti voi altceva:lol:


Data viitoare cand vrei sa spui ceva nu o mai spune pe ''tonul'' acela de om superior si stiu ce zici .. de aia care vin de afara isi iau masina si in ceva timp nu mai au bani de ea .. nici eu nu suport comportamentul acela .. dar din cum ai spus-o to s-a cam inteles ca ai generalizat

JDV 15-09-12 12:36

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 5174305)
...de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani...

eeeesti prost facut gramada...fara nici cea mai mica urma de indoiala.

Muttley 19-09-12 14:10

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 5174186)
...nu inteleg care-i problema cu faptul ca se vorbeste despre partea asta a lucrurilor.

aleks, problema este ca n-ai ce vorbi.
Topicul asta, in afara de primul post, trebuia sa mai aiba unul singur, o singura propozitie: "Este ilegal sa conduci fara permis." Apoi inchidere.

Insasi dezbaterea in sine, impreuna cu "aventurile" unor viteji de pe aici, induc cititorului mai lipsit de discernamant o indoiala foare periculoasa.
Amesteca asta cu promovabilitatea la bac si vezi ce da.
Poate te mai gandesti...

Tis-ul 19-09-12 14:37

Re: Conducere fara permis
 
Eu am condus, mult, puțin, nu prea contează, DAR, niciodată pe drumuri publice, pentru că, nu mă simt "șofer", mai am momente când îmi e frică+ că nu am experiența necesară.. Ultima oară când am condus, am mers 27km, dar pe drumu' Râu Alb-Fieni, care este undeva pe "munte", drum cu pietre, nici pic de asfalt, unde chiar am încins ferodourile de miroseau ca naiba.. Cu toate că acest drum este mai scurt cu vreo 30 de kilometri față de cel normal, am făcut cel puțin o oră în plus, comparativ cu celălalt drum.

Îmi place, oricărui băiat/bărbat cred că îi place să conducă, însă nu cred, și sigur nu e bine să conduci fără permis, mai ales pe drumuri publice..

Muttley 19-09-12 16:01

Re: Conducere fara permis
 
Quote:

Originally Posted by Tis-ul (Post 5179576)
nu e bine să conduci fără permis, mai ales pe drumuri publice..

:shock::shock::shock:

Copile, "nu e bine" sa injuri, sa nu dai buna ziua, sa nu-ti faci temele, sa mananci dulciuri inainte de culcare, sa sugi degetu' in somn, sa asculti Guta si Salam, sa vrei sa fie Becali presedinte, sa scuipi coji de seminte pe strada, si asa mai departe!!!

Ce scrii tu acolo intra-ntr-o categorie mult diferita! E cu risc de accident, e cu posibile persoane ranite sau omorate, e cu privare de libertate!

Incredibil...


All times are GMT +2. The time now is 08:49.

- Copyright 2026 4Tuning