Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Vw bora Edition (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/286268-vw-bora-edition.html)

.Alex 13-09-12 21:59

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 5172930)
chiar daca nu este o intrebare,iti raspund
am senzorii pe buza...pe prelungire
iar orice prelungire as vrea sa pun,in primul rand trebuie sa o dau jos pe asta si sa o prind pe bara pe cealalta...

asta chiar nu stiam ! eu credeam ca la toate masinile se pun pe bara

soosy 14-09-12 00:06

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 5172963)
asta chiar nu stiam ! eu credeam ca la toate masinile se pun pe bara

te-a durut capul degeaba,sau probabil ca era alt lucru Oem + + + si na...

asa vorbiti voi unii....din auzite si etc
in fine

=Virus= 14-09-12 08:37

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 5172963)
asta chiar nu stiam ! eu credeam ca la toate masinile se pun pe bara

La golf IV si bora echipate cu senzori de parcare din fabrica acestia sunt amplasati pe buza (prelungire) care este diferita de cea stock, avand forma celei de V6 in variante cu / sau fara gaura pentru evacuare.

calin.massive 14-09-12 11:02

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 5172963)
asta chiar nu stiam ! eu credeam ca la toate masinile se pun pe bara

Quote:

Originally Posted by =Virus= (Post 5173264)
La golf IV si bora echipate cu senzori de parcare din fabrica acestia sunt amplasati pe buza (prelungire) care este diferita de cea stock, avand forma celei de V6 in variante cu / sau fara gaura pentru evacuare.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...m8QN6zIgDc2-MQ

OFF: asta n-ai mai citit pe vortex
ON: Mi lene sa mai caut prin atatea pagini , ce urmeaza la borabora ?

.Alex 14-09-12 11:07

Re: Vw bora Edition
 
macar eu stiu sa imi recunosc greselile :rolleyes2

giksy 14-09-12 18:02

Re: Vw bora Edition
 
atata cearta si degeaba . adevaru este ca e o bora foarte frumoasa si chiar arata bine. tineo tot asa si fao pentru tine . lasa gurile rele . bafta si numai bine

baga3ont 14-09-12 18:07

Re: Vw bora Edition
 
Cat a fost prelungirea de cupra?

soosy 14-09-12 18:27

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by =Virus= (Post 5173264)
La golf IV si bora echipate cu senzori de parcare din fabrica acestia sunt amplasati pe buza (prelungire) care este diferita de cea stock, avand forma celei de V6 in variante cu / sau fara gaura pentru evacuare.

corect;)
si am zis-o deja de vreo 3-4 ori dar ca si in alte cazuri si in general ca de ce nu pun alta prelungire spate(cel putin deocamdata)
Quote:

Originally Posted by calin.massive (Post 5173464)
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...m8QN6zIgDc2-MQ

OFF: asta n-ai mai citit pe vortex
ON: Mi lene sa mai caut prin atatea pagini , ce urmeaza la borabora ?

mda....cateodata influnetele nu sunt complete,nu este prevazut in galeria Oem + +:twisted:

Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 5173467)
macar eu stiu sa imi recunosc greselile :rolleyes2

nu cu asta ii problema,ca toti gresim si asa invatam,insa inca odata te-a luat gura inainte,si nu ii vorba numai de tine(vezi replica ta cand am zis ca nu pun)
insa eu ce ai vrea sa recunosc?ca am facut o masina dupa placul meu si din cate se pare mai place multor oameni,aia mai deschisi ca la cei cu + + (sa nu mai zic mai departe)....la aia nici o sansa,inainte ca calu=))

Quote:

Originally Posted by giksy (Post 5173906)
atata cearta si degeaba . adevaru este ca e o bora foarte frumoasa si chiar arata bine. tineo tot asa si fao pentru tine . lasa gurile rele . bafta si numai bine

mersi mult...un alt soldat de partea mea in razboiul asta contra OEEEEEEEEM8)
sa ne auzim cu bine

Quote:

Originally Posted by baga3ont (Post 5173910)
Cat a fost prelungirea de cupra?

pe comanda de la seat sau vw(acelas lucru)depinde de inflatia Euro...vine intre 110 si 125 lei(nu am dat un pret fix ca eu am dat 125 si peste 2 sapt parca am mai cumparat pentru cineva si era 110)

baga3ont 14-09-12 20:50

Re: Vw bora Edition
 
Aha ms. Tre sa.mi cumpar si eu una sa fiu oem

starboy 14-09-12 21:35

Re: Vw bora Edition
 
Hai cu pozele :D

soosy 15-09-12 10:14

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by calin.massive (Post 5173464)
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...m8QN6zIgDc2-MQ

OFF: asta n-ai mai citit pe vortex
ON: Mi lene sa mai caut prin atatea pagini , ce urmeaza la borabora ?

cu scuzele de rigoare acum am vazut ca ai intrebat de masina...sunt deja coplesit de Oem...nu mai vad=)))

pai treaba sta in felul urmator,ferm si scurt
1.luni ajunge kitul de curatare pentru filtru,mai apoi trebuie sa schimb si uleiul + distributia asa ca putin va trebui sa inpart contul ramas
2.cand am timp duc knobul la tapitat(saculetul si maciulia)
3.cand rezolv playerul meu(poate sapt viitoare)comand,cumpar dvd-ul(cel mai probabil pioneer)
4.vedem cu infolieri de interior(trimuri,consola centrala...ce o fi...nu stiu sigur)
in rest doar intretinere pana in priamvara(cand ii dau o vopsea)eventual daca nu se pune pata pe ceva si mai investim(dar trebuie pe anul asta neaparat sa tragem linie)

Quote:

Originally Posted by baga3ont (Post 5174063)
Aha ms. Tre sa.mi cumpar si eu una sa fiu oem

nu ai cum sa fi oem cu asa ceva....ai vazut circul legat de buza...de boxe si pedale nu zic(hai oarecum la boxe se poate..)dar la pedale si buza chiar nu inteleg
grija mare:rolleyes28):!:

Quote:

Originally Posted by starboy (Post 5174098)
Hai cu pozele :D

azi cred ca fac niste poze mai noi(desi schimbari nu sunt)dar asa pentru topic ca deja text este angro
numai bine

soosy 16-09-12 21:22

Re: Vw bora Edition
 
4 Attachment(s)
2-3 poze fresh:D
nimic fantastic,nu am reusit sa fac niste poze calumea dar ii ok si asa

cea mai noua modificare,am renuntat la nuca Oem si am atasat un capac de vw=))
veverita oficial este tunata:shock::lol:

ovidiu89 16-09-12 21:46

Re: Vw bora Edition
 
hai ca da fain dunga de pe jante

soosy 16-09-12 21:47

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by ovidiu89 (Post 5176112)
hai ca da fain dunga de pe jante

da:D....chiar zilele astea admiram chestia asta,ca eram in dubii cum va fi si etc si iata ca da bine(scoate mai in evidenta polishul si buza)atat ca data viitoare o sa aplic mai ok

koala_boy 17-09-12 02:24

Re: Vw bora Edition
 
si mie imi place dunga...si veverita asta imi place si daca o inlocuieste pe cea veche imi place si mai mult :lol::lol:


All times are GMT +2. The time now is 04:52.

- Copyright 2026 4Tuning