![]() |
Re: Masini Americane in Romania?
4 Attachment(s)
Cateva americane la timisoara
|
Re: Masini Americane in Romania?
1 Attachment(s)
...............
|
Re: Masini Americane in Romania?
:dribble:
|
Re: Masini Americane in Romania?
|
Re: Masini Americane in Romania?
Salut, un prieten se intreba daca o caroserie din fibra de sticla ar fi legala in romanaia in conditiile in care ar fi dispus sa cumpere o masina din SUA "custom-made" caroserie adica ceva in genul asta incat nu am putut gasi nimic relevant in prima pagina de Google ma intrebam daca exista cineva cu cunostintele necesare sa desluseasca aceasta enigma. Multumesc
|
Re: Masini Americane in Romania?
Acestea se numesc kit car, probabil prietenul tau vrea sa aduca una unicat(nu neaparat kit car), sigur omologarea ar fi posibila daca o aduce gata construita si cu acte dar omologarea artizanala e scumpa rau din cate stiu, se face doar la RAR bucale unde trebuie sa lase masina 2 saptamani parca pt a fi testata.
Exista aici pe forum cel putin un kit car omologat la RAR, este o Cobra albastra parca, caut-o si vb cu omul. Stiu ca era nevoie sa aiba motor Euro 3 minim pt omologare artizanala, asa ca..tragi concluzia. E o Cobra cu motor de 2.5 V6 de Mondeo parca...:shock: |
Re: Masini Americane in Romania?
Mersi mult florin_cars de raspuns, o sa ma intresez.
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:59. |
- Copyright 2026 4Tuning