![]() |
Re: 4tuning News Bacau
Ce sto are pe el, cu Borcea, de fapt la agatat pe ala cu vre-o 50.000 de euro si interventiile s-au facut de la Bucuresti... :)
|
Re: 4tuning News Bacau
Nu fi indiferent !!!
forum.4tuning.ro/showthread.php?p=1381791#post1381791 |
Re: 4tuning News Bacau
hai cu pozele alea alex69, cu accidentu de la magura
|
Re: 4tuning News Bacau
13 Attachment(s)
Breaking News
Cam toata lumea stie ce s-a intamplat. Cine nu, vede in poze. Cel care a murit este patronul de la Andimar Acum partea interesanta !!! Martorii spun ca soferul a depasit o coloana si a incercat sa treaca printre un tir si o masina pentru a se replia. Asta a fost cu 500 de metri inainte de accident. Nu a avust suficient spatiu pentru ca scara tirului pe langa care a trecut i-a lasat o dunga serioasa pe partea stanga. (se poate vedea si in poze) A reusit sa-si revina pe traseu, a mai mers putin si a tras de volan, brusc, fara semnalizare fara nimic, si a intrat in alt tir care venea pe contrasens. Ce s-a intamplat... asteptam politia sa-si faca datoria. |
Re: 4tuning News Bacau
eu unul am ramas fara cuvinte, mi-a lasat un gol in stomac
eu probabil eram ala singurul care nu stia... ce sa zici, dumnezeu sa-l odihneasca, e ciudat tare... |
Re: 4tuning News Bacau
pacat, sunt multe vb despre acest accident, dumnezeu sa-l odihneasca in pace.......
|
Re: 4tuning News Bacau
Quote:
Dumnezeu sa-l odihnesca ! |
Re: 4tuning News Bacau
eu chiar nu stiu despre ce e vorba, naspa rau accidentul :(
|
Re: 4tuning News Bacau
era tatal unui prieten de-al meu .....R.I.P....nu am cuvinte....
|
Re: 4tuning News Bacau
2 Attachment(s)
24 de bacauani arestati pentru carduri in Tunis
24 de bacauani au fost retinuti in Tunis si acuzati de autoritatile de acolo de furt cu ajutorul cardurilor clonate. Bacauanii se plâng ca autoritatile tunisiene nu le-a oferit ocazia de a cere un translator si un avocat. Printre suspectii de clonare a fost arestat si unul dintre fratii Gavrila, boxer cu multe victorii in palmares. Asupra celor 24 de români s-au gasit câteva sute de carduri si mai multe sume de bani. Rudele bacauanilor, acuza autoritatile române din Tunis de rea vointa si dezinteres. 24 de bacauani au fost arestati de autoritatile tunisiene dupa ce au incercat sa se foloseasca de carduri clonate pentru a sustrage banii sau pentru a cumpara bunuri. Anchetatorii i-au acuzat pe bacauani de schiming, adica de detinere, importare, distribuire parole, coduri de acces si alte date informatice de accesare frauduloasa a sistemelor informatice si cumparari ilegale de pe siteuri ca www.eBay.com si www. PayPal.com . Mai precis, românii, treceau prin Anglia unde clonau cardurile si apoi mergeau sa ridice banii din Tunis. Se pare ca o parte dintre ei nu erau la prima vizita de "lucru", ghinionul lor a fost ca si-au ales un moment nepotrivit de aceasta data. In Tunisia se desfasura un eveniment important drept pentru care masurile de securitate au fost mult inasprite. Printre cei arestati se afla si unul dintre fratii Gavrila. Anul trecut in America, Ronald Gavrila, a fost arestat pentru si acuzat ca a furat dintr-un magazin. De aceasta data, Stefan Gavrila, s-a dus in Tunisa pentru a-si vedea la un meci fartele. El a fost "saltat" de pe aeroport. Cu doar câteva ore inaintea lui fusesera arestati cei 24. Acum in Tunis este cel mai mare dintre frati, George. „Fratele meu Roland se afla pe aeroport si il astepta pe Stefan. Politistii l-au retinut imediat ce au vazut ca pe pasaport scrie ca este din Bacau. L-au oblicat sa semneze niste documente in araba, fara ca cineva sa traduca. Nu au dat la niciunul dintre cei arestati dreptul de a avea un avocat sau un traslator. Am incercat sa vorbim cu ambasadorul dar acesta nu a vrut sa ne spuna nimic. Nu a dat nici macar un telefon in tara sa anunte ce s-a intâmplat. Nici el nu stia de arestari",ne-a declarat George Gavrila. Ceilalti 24 de bacauani au fost prinsi printr-un arest simultan in mai multe parti ale Tunisiei si in aeroport. Din datetele furnizate de politia Tunisiana, am aflat ca Dan Rares Popescu a fost gasit in camera lui de hotel cu 400 de carduri clonate, mai multe telefoane moblie abia cumparate si cu o suma mare de bani, nedeclarata la intarrea in tara. Politistii mai spun ca pe Ovidiu Nedelcu, Lucian Felea, Cristina Gabriela Iorga si Ghiorghita Barau i-au prins cu mai multe de 50 de carduri clonate asupra lor si dupa doua nopti de filaj prin cluburi. Practic, reteaua a casut din cauza ca o parte dintrre ei petreceau nopi intregi in cele mai scumpe restaurante si se cazau la cele mai scumpe hoteluri. Filajul si filmele care au reprezentat dovada arestarii lor au fost facute de fetele pe care le plateau pentru placerile lor personale. Familiile lor din tara nu stiu foarte multe dar isi fac bagajele sa plece in Tunis."Am pierdut legatura cu baiatul meu de mai bine de o saptamâna. Ultima data când am vorbit cu el era plecat in Anglia. Vreau sa plec la Bucuresti sa vorbesc la Ambasada Tunisului si de acolo sa ma duc sa-mi vad baiatul", ne-a spus mâhnit Virgil Nedelcu, tatal unuia dintre retinuti. Cristian David nu da prea multe detalii Despre cei 24 de bacauani arestati in Tunisia oficialitatile vorbesc foarte putin. Ministrul de Interne, Cristian David prezent ieri la Bacau a declarat „Nu cunosc cu exactitate despre ce-i vorba dar când voi avea toate datele va voi informa”. Arestarea lor este confirmata de ambasadorul României in Tunisia, Excelenta Sa Sorin Mihail Tanasescu. „E adevarat ca sunt 24 de români arestati in Tunisia. Noi mentinem relatiile cu familiile celor care ne-au contactat pâna acum. In acest moment nu pot interveni. Asteptam ca organele de ancheta sa finalizeze cercetarile si sa vedem ce putem face pentru conationalii nostri” spune acesta. De cealalta parte cei 24 de bacauani se plâng ca au fost fortati sa semneze niste documente in araba si ca nu li s-a pua la dispozitie un translator si un avocat din oficiu. |
Re: 4tuning News Bacau
Quote:
ma tunis sau tunisia :))))) |
Re: 4tuning News Bacau
Quote:
Tunis este capitala Tunisiei cum Alger este capitala Algeriei |
Re: 4tuning News Bacau
Quote:
da care e treaba de nu mai pui articole pe site ? ca pui unu la 2 saptamani , pune si tu mai des ca vrea lumea sa mai citeasca cate ceva interesant |
Re: 4tuning News Bacau
asa, asa, trage si tu de el ca eu il tot rog sa mai puna articole, dar nu vrea, e recalcitrant :lol::lol:
|
Re: 4tuning News Bacau
Pun pun... nu e o problema..... dar in ultima vreme ziarul imi ocupa foarte mult timp si e mult ... foarte mult de alergat... incerc sa postez lucrurile cele mai atri si exclusivitatile.... o sa fie o luna doua mai greu pe urma promit ca revin la normal :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:24. |
- Copyright 2026 4Tuning