Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   TuningDAYS 2007 (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007.html)
-   -   criterii BEST ENGINE (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007/34067-criterii-best-engine.html)

Lucian 02-04-07 02:21

Re: criterii BEST ENGINE
 
Congratz Jabba !

Miker 02-04-07 02:42

Re: criterii BEST ENGINE
 
nene Tom sa ne traiesti si la mai mare . .

PS. Cand umplem cupele alea ? :)

Al3xius 02-04-07 02:54

Re: criterii BEST ENGINE
 
Felicitari Tom !

Felicitari Dream Squad !

SEBASTIAN 02-04-07 07:51

Re: criterii BEST ENGINE
 
Tom merita acest premiu.
Este o masina care are inglobata in ea pasiune si sume importante de bani.
Votul meu a fost pt Tom!

cls21b_EVO 02-04-07 10:41

Re: criterii BEST ENGINE
 
Adevarat, felicitari Tom, clar ai meritat premiul asta.Trei zile la rand am trecut pe acolo sa mai arunc cate un ochi...

ulyse 02-04-07 13:03

Re: criterii BEST ENGINE
 
hai sa va spun de ex: brabus tuneru de casa al mercedesului ia una bucata motor de 6000 cmc v12 il modifica cilindreea la 6228 cmc in pun doua turbine si multe alte gramezi de modificari la pistoane la supapape si se obtine o putere de la vreo 500 de cai cat avea el initial la incredibila putere de 730 de cai putere si 1100 de nm daca nici asta nu e tunning si cu asta vam cam inchis gura

ulyse 02-04-07 13:05

Re: criterii BEST ENGINE
 
a si inca ceva la motoru de 730 de cai e garantat 100 000 de km de tuner pun pariu ca puteau sa il duca si la 1000 de cai putere da nu mai avea durata de viata asa de mare intelegeti ce vreau sa zic va saluta fratele vostru

Doctorul 02-04-07 22:46

Re: criterii BEST ENGINE
 
este gresit sa spui ca motoarele de pe masinile stock nu ar avea ce sa caute best engine....daca faci un motor singur si care este omologat si apoi produs in serie si este o copiat pe bucati de la alti dar are anuminte modificari inseamna ca ai lucrat la el...este inbunatatit...asa este si treaba cu bugatti...practic este un motor tunat din fabrica .singura problema ar fi ca nu a lucrat proprietarul la el.

SEBASTIAN 02-04-07 23:27

Re: criterii BEST ENGINE
 
E aberant sa spui motor tunat din fabrica.
Daca asa e din fabrica nu e tunat. Este un produs de serie, mica mare... dar nu tunat.
motor si masina de serie tun trebuiesc preminate la tuninday salon destinat tuningului, poate fi cel mai bun motor dar nu de tuning.

Achim 03-04-07 00:54

Re: criterii BEST ENGINE
 
Quote:

Originally Posted by ulyse (Post 829178)
hai sa va spun de ex: brabus tuneru de casa al mercedesului ia una bucata motor de 6000 cmc v12 il modifica cilindreea la 6228 cmc in pun doua turbine si multe alte gramezi de modificari la pistoane la supapape si se obtine o putere de la vreo 500 de cai cat avea el initial la incredibila putere de 730 de cai putere si 1100 de nm daca nici asta nu e tunning si cu asta vam cam inchis gura

asa si!? kiar nu inteleg rostul....

STIprdr 03-04-07 01:38

Re: criterii BEST ENGINE
 
Multumesc mult tuturor pentru sustinere si pentru suport si felicitari tuturor participantilor la acest salon!!!

SEBASTIAN 03-04-07 09:29

Re: criterii BEST ENGINE
 
Quote:

Originally Posted by STIprdr (Post 830384)
Multumesc mult tuturor pentru sustinere si pentru suport si felicitari tuturor participantilor la acest salon!!!

Felicitari!!!

AlecsM 08-04-07 22:03

Re: criterii BEST ENGINE
 
Felicitari FRATELO !!! Multumim celor care apreciaza si celor care au votat pt aceasta masina !!! ;)

Achim 11-04-07 15:25

Re: criterii BEST ENGINE
 
vad ca macar aici avem un castigator... cel putin eu asa am fost anuntat si de asta am "sarit" cu felicitarile...

************

vladdaman 12-04-07 04:30

Re: criterii BEST ENGINE
 
as vrea sa vad si eu poze cu motorul acesta ca nu am apucat sa il vad


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2026 4Tuning