Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O NOUA CURSA ILEGALA........ (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/3380-cursa-ilegala.html)

Ford_V6 28-01-05 09:26

Si mai e un aspect . . .chiar daca sa zicem ca cei din actuala comunitate vor intelege si nu o sa mai organizeze nici o ilegala . . . . . tot se vor gasi o gasca de pustani care vor sa faca ceva cool si or sa inceapa . . . . de aici pana la noi lideri si noi grupari in strada . . . nu e decat un pas.

F_L_R 28-01-05 12:52

-Nu ai cum sa scrii altceva Bogdane.........esti un mr-ist.
-Este normal sa nu-ti sa nu halesti adevarul. Eu am avut puterea sa spun cine de la NSL a fost acolo. Tu ......nimic ....ai vostri ....nimic.
-Diferenta este ca noi incercam sa \"civilizam \" lumea curselor in schimb voi tot niste PRIMITIVI o sa ramaneti.
-Vino sa-ti dau eu lamaie.....!!!!!

bogdan 28-01-05 13:01

daca iti vine sa crezi acum nu am privit lucrurile din partea unui MR-ist ci din partea unui participant la curse
ar fi culmea acum sa ne apucam fiecare sa enumeram masinile care au fost am face treaba cuiva foarte usoara nu?!

poate ca ai auzit ca m-am retras din \"conducera\"MR si vorbesc ca un simplu simpatizant al evenimentelor auto si din prisma a ce idee imi facusem eu despre voi pana acum (despre toata lumea nu numai MR LR sau NSL)

bogdan 28-01-05 13:02

dar se pare ca OAMENII care au fost odata s-au retras de mult din lumea curselor si acum vad numai partea financiara a acestui fenomen
este normal asa dar unde este pasiunea !?!

F_L_R 28-01-05 13:08

-Ai fost cu noi la Timisoara la Craiova.....stii cati bani am luat eu?????
-Daca nu ai fi fost acolo inteleg sa vorbesti asa dar partea financiara eu mi-am suportat-o singur . Poate ma confunzi!!!!!. Am fost cu masina mea tot timpul.....nu am atarnat la altii si stii asta.
-Cred insa ca plecarea ta din mr ....functie de conducere .....nu a afectat cu nimic inclinarea ta catre niste principii gresite.

bogdan 28-01-05 13:22

te-am intrebat eu cati bani ai luat pana acum?!sincer nici nu ma intereseaza intrebarea mea este cati bani crezi ca poti face de acum in colo(ti minte ce ne-ai spus in odli)

de unde sti tu in ce parte se inclina principiile mele?! :lol:



aa si apropo majoritatea celor care am venit cu VOI ne-am platit singuri cheltuielile :wink:

Lucian 28-01-05 15:47

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Deci sunt in masura sa va spun ce masini de la NSLau fost acolo!!!!!
-Golful Alb.....care a fost spectator!!!!!!
-BMW negru Urs cu (B-33-BOH) care s-a dat cu BMW Alb Perlat B-xx-BJP.
-Dar sunt in masura sa spun ca a fost o cursa ILEGALA organizata de MICUTZU si implicit MIDNIGHT RACERS dat fiind participarea in masa a masinilor de la ei!!!!!!
-Daca cineva ma poate contrazice o poate face aici!!!!

Ce frumos ! Nu ma asteptam la asa ceva ....

Lucian 28-01-05 15:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Nu am impus la nimeni sa nu participe !! Am crezut ca toti cunosc orientarea NSL !!!!! Prin statut sunt obligat sa particip la combaterea Curselor Ilegale. Nu acest lucru este important !!!!!Important este ca lumea sa-si dea seama ca sunt \"folositi\" . Modul de organizare a cuselor ilegale din ziua de astazi nu este unul real!!!!
-Micutu si Midnight Racers au organizat aceasta Cursa Ilegala din neputinta de a mai face ceva in cadru organizat. Realizand ca pierd teren mult in Lumea Curselor ramnea singura alternativa...O ILEGALA.
-Multa lume nostalgica si poate multi oameni care nu au gustat la momentul potrivit Ilegalitatea au fost acolo. Este treaba lor , dar cand vor vedea adevarata fata la Legii in materie de Organizate , Participare la o astfel de cursa eu cred ca majoritatea vor da inapoi.

Stai linistit Florica , MR va organiza curse legale ! Multe curse legale ! Si ca fapt divers , ma implici in treab asta doar pt a-ti demonstra ca se poate ! Si se poate mai bine ca in trecut !

Lucian 28-01-05 15:51

Re: LEGAL RACING
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Ar fi interesant daca si voi puteti consideta a fi interesante cursele legale si sa uitam de ilegale.
Imi este scarba sa ma cert cu voi aici in loc sa discutam constructiv, ba mai mult eu cred ca-mi pasa de curse chiar daca uni sunt tentati sa ma transforme in tinta.
Nu ma ascud de nimic ma lupt cu oricine pentru crezul meu si cel mai tare ma deranjeaza ca de la astfel de porcarii pot ajunge sa discut contradictoriu cu oameni ce au acelasi tel cu mine.
Daca ma fac ca nu stiu unele chesti sau le trec cu vederea iertand multe nu inseamna ca nu stiu sau nu tin minte. Daca va face placere o lupta oarba cu mine sunteti invitatii mei si retineti nu am pierdut si nu voi pierde nici acum.
Lasitatea este ceva ce detest, dar nu va ascundeti ca va fac.

Faorte frumos ce ai scris ! Admirabil ! Ai fi dispus pt organiozarea unor curse legale de 400m sa colaborezi cu MR ? Ajutorul tau nu ar fi decat prin prisma actelor. La MR inca nu au iesit actele. Intelegerea verbala exista cu administratorul drumului pt minim o cursa / luna . Astept raspuns .

Lucian 28-01-05 16:02

Se pare ca multa lume nu a inteles scopul unui forum. Cum se face ca daca ne vedem intr-o parcare nu se ajunge la cearta iar aici .... Oare aici nu ar trebui sa comunicam ? Sa schimbam opinii ? Sfaturi ? Nu se vrea egalitate intre cluburi ? Teoretic si eu cred ca nu se poate . Dar cine crede ca prin restrictii si vocabular de strada se face un lucru bun se minte singur ! MR are interzis la cursele LR si NSL . Daca si asta e maturitate in gandire si dorinta de colaborare ...

SEBASTIAN 28-01-05 16:12

Re: LEGAL RACING
 
Quote:

Originally Posted by \"Lucian\"
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Ar fi interesant daca si voi puteti consideta a fi interesante cursele legale si sa uitam de ilegale.
Imi este scarba sa ma cert cu voi aici in loc sa discutam constructiv, ba mai mult eu cred ca-mi pasa de curse chiar daca uni sunt tentati sa ma transforme in tinta.
Nu ma ascud de nimic ma lupt cu oricine pentru crezul meu si cel mai tare ma deranjeaza ca de la astfel de porcarii pot ajunge sa discut contradictoriu cu oameni ce au acelasi tel cu mine.
Daca ma fac ca nu stiu unele chesti sau le trec cu vederea iertand multe nu inseamna ca nu stiu sau nu tin minte. Daca va face placere o lupta oarba cu mine sunteti invitatii mei si retineti nu am pierdut si nu voi pierde nici acum.
Lasitatea este ceva ce detest, dar nu va ascundeti ca va fac.


Faorte frumos ce ai scris ! Admirabil ! Ai fi dispus pt organiozarea unor curse legale de 400m sa colaborezi cu MR ? Ajutorul tau nu ar fi decat prin prisma actelor. La MR inca nu au iesit actele. Intelegerea verbala exista cu administratorul drumului pt minim o cursa / luna . Astept raspuns .


In ce calitate vorbesti in numele MR?
Nu vad cum iti permiti sa cuantifici implicarea LR intr-o cursa, niciodata nu vom accepta conditii impuse arbitrar.
Va anuntam ca avem parteneri pe masura la aceasta ora.

RaveBoy 28-01-05 16:23

Cred ca aceasta disputa NSL&LR vs MR se reduce la cine va organiza cele mai multe curse legale ceea ce nu poate fi decat benefic pt. cursele din Romania .... dar .... o colaborare intre NSL&LR si MR pt. organizarea unor curse nu ar fi ceva productiv ???
Aceaste este parerea mea si sper sa nu ofensez pe nimeni cu cele spuse de mine :oops:

Bogdan_16v 28-01-05 16:41

Pana una alta, fiecare e liber sa faca ce vrea, da, asa este, dar concluzia simpla e ca daca va apucati, nu conteaza cine, sa faceti iar ilegale, va puneti in cap iar politia, care iar va umple de amenzi pe unde va gaseste, pe care iar ii injuram si asa mai departe. Ideea general era un fel de agreement intre politie si pasionati: nu mai organizam ilegale, dar nu va mai luati de noi pe strada, si cand ne dam la legale. Simplu. S-ar putea realiza un astfel de \"contract mutual\". Insa asta depinde de atitudini si tendinte.

In ceea ce priveste implicarea 4ss, v-as ruga sa-mi permiteti o remarca deloc rautacioasa, ci chiar cat se poate de veridica: atat timp cat am fost in club, nu a fost niciodata vorba de organizare de ilegale sau mai stiu eu ce altceva de amploare. Doar mici \"teste\" care au loc si la semafor spontan, si pe care le fac sute de bucuresteni zilnic.
Insa, in momentul in care cativa oameni, impreuna cu mine, au dorit urgentarea legalizarii acestui club, m-am lovit pe de o parte de o indiferenta hai sa zicem normala in ceea ce priveste poporul asta de romani, dar si de o opozitie extrem de puternica din partea a 2 oameni care si-au impus punctul de vedere prin scandaluri monstru pe un anumit forum.
Iti amintesti poate Sebastian cand am stat de vb la benzinarie despre legalizare si ne-ai dat cateva repere. Asta s-a intamplat acum vreo 5-6 luni, sa tot fie. Ei bine, nici pana acum la acel club nu s-a concretizat nimic dp asta de vedere. Motivele nu ma intereseaza, eu cred ca e doar indiferenta, insa am incercat sa atrag atentia asupra faptului ca 4ss nu ar fi putut organiza ilegale pt ca 4ss nu a putut organiza nimic bine pana acum. De aproape 1 an de la infiintare.
Acum probabil vor sari anumiti membri pe mine, sa ma faca albie de porci, asa cum au facut-o pana acum. Nu-i nimic, nu ma intereseaza, eu consider ca am spus adevarul gol-golut, este ceea ce am trait, si stiti f bine. Ceea ce regret este ca 4ss are membri destui de f mare valoare, care ar fi constituit o baza forte pt un club puternic. Dar cand 2 copilashi cu vise erotice strica imaginea clubului pe forum si isi impun punctul de vedere fara ca ceilalti sa vina macar cu o parere concreta si sa si-o sustina, asta e rezultatul.
Inca 1 data, nu am atacat clubul, nu am nimic cu el, am relatat doar o stare de fapt. Am un respect deosebit fata de unii membri, cum ar fi Maryo, Ford, Hondarul, SGM, DnI, Michael, Viviesp si chiar si Bishop, in ciuda unor mici intepaturi, oameni de exceptie dupa parerea mea . Imi cer scuze doar lor pt ceea ce am scris mai sus, insa am considerat ca tb scris.

Lucian 28-01-05 20:08

Sebastian , discut in calitate de purtator de cuvant al MR . Nu vreau sa intru in polemici cu tine. Eu vorbeam chiar serios. Nu trebuie sa accepti nici o conditie. Esti dispus sa purtam o discutie pentru a colabora la o cursa si eventual mai multe ? Dupa cum spunea cineva mai sus , ar putea fi ceva benefic .

RaveBoy 28-01-05 21:07

Pai putem doar sa ne imaginam ce ar iesi dintr-o colaborare MR, LR si NSL la experienta cumulata de cele 3 cluburi in organizarea legalelor ...
Ar iesi ceva superb dar acuma eu nu cunosc motivele care au dus la excluderea membriilor MR la cursele organizate de NSL si LR deci parerea mea nu prea ar putea sa conteze .....


All times are GMT +2. The time now is 12:04.

- Copyright 2026 4Tuning