Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/25557-prioritatea-dreapta-vs-priotitatea-smecher.html)

Maskatu 04-03-08 19:50

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by Dripci (Post 1399754)
@Maskatu: super tare, asa ii trebuie ! Sa puna frana, da-l in !! Stiu cum e sa mergi de tancul de scorpio, tremura toti pe langa tine =)). Clar, regulamentul inainte de toate...te grabesti, mergi cu salvarea sau politia.

Eheee.... sa stii ca si "marimea" masinii are importanta... ai alta prestanta intr-o masina mare fata de una mica.... si ca tot venii vorba de masini "mari"... eu cu a mea cand plec din fata blocului sunt pe drum secundar si trebuie sa trec pe asta principal si normal am cedeaza, dar nimeni nu te lasa si ce sa fac? trebuie sa ma bag...... asa ca o iau usor in fata in fata pana ma lasa :D dar nu intelegeti gresit,.. nu tai calea cu nesimtire ( adik ala sa puna frana sa iasa cu capu pe geam) :)) dar daca tot vad ca nu ma lasa ma bag ca deh... daca stau pe loc consum benzina si nu e de bine :)) :))

22VIN 04-03-08 21:02

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
maskatule, multi dintre noi facem asa. fie ca avem tanc, fie ca avem trotineta:)) scoti botul centimetru cu centimetru pana se gaseste unul sa cedeze. niciodata prea mult pentru ca mai vine cate un prost care nu vede si s-ar putea sa te lase fara bot, nciiodata prea putin pentru ca asa nu mai iesi in vecii vecilor.

Maskatu 05-03-08 21:20

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 1400187)
maskatule, multi dintre noi facem asa. fie ca avem tanc, fie ca avem trotineta:)) scoti botul centimetru cu centimetru pana se gaseste unul sa cedeze. niciodata prea mult pentru ca mai vine cate un prost care nu vede si s-ar putea sa te lase fara bot, nciiodata prea putin pentru ca asa nu mai iesi in vecii vecilor.

poi multi nici nu se uita in dreapta (lor) te ignora cu toate ca trec la 1-2 cm de masina ta.... nu ii putem invinovati, poate si noi facem asa DAR sa tai calea cuiva asa cu nesimtire tre sa ai sange rece... nu de alta dar daca nu iti iese "cascadoria" s-ar putea sa lovesti masina si.... alti bani alta distractie !

tuner 06-03-08 08:53

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
mai nou am inceput si eu sa fortez intrarile problema cea mai mare a mea sunt oglinzile laterale nu pot aprecia cu exactitate cat am fata de cel din spate tot timpul am impresia ca intru prea la fix

inca nu am primit nici un claxon inca deci cred ca ma bag regulamentar :D

tuner 06-03-08 13:40

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
dupa ce am postat, am iesit in oras si zic sa stau si eu ca omu in coloana si in fata mea o tipa cu un matiz a iesit frumos din coloana si s-a dussssss...

Daniel_Toa 06-03-08 14:57

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Unde s-a dus ? :D la loc de unde a iesit ? ( din mamicutza ei )

tuner 06-03-08 15:19

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
nu stiu prietene ca nu m-am mai uitat sa nu ma ia dracii :D

Maskatu 06-03-08 18:49

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Am vazut si eu azi un x5 a iesit din coloana si s-a dussssssss......... doamne cel mai fericit sunt sa le ia la astia permisele... nu de alta dar cei dupa contrasens merg normal si poc.. se trezesc cu unu gen asta cu x5 si tre sa ii faci loc ca el e smeker deh... sau poti sa astepti sa dea el cu spatele sa treci tu :D

aXeL.ZeY 06-03-08 19:29

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Sincer cand am vazut topicu asta m-a bufnit rasul, dar dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu e de gluma, si sa stiti ca poate o sa ziceti ca sunt nu stiu cum dar cand iti taie unu fata periculos cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga :D bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina :D ) parerea mea...

Maskatu 06-03-08 20:10

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Asa eram eu odata in masina si am vrut sa ma bag in fata lu unu si nu m-a lasat... si se intorsese cu fata spre masina mea si vroia s ama injure da masina era full... eram 5 oameni in masina si cand a vazut nu a mai zis nimic :)) doamne cat am ras atuncea... :))

JunKer_hP 08-03-08 18:56

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
fain topicul ..las smehcerul sa treaca ..imi iubesc masina:X

Maskatu 08-03-08 21:55

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Adevaru ca e mijto sa sa iti taie calea unu , mai ales daca ai o masina mai veke... in felul asta mai skimbi bara, faru, stopu... o aripa, o usa ... :)) dar mai bine nu ca e nasoala birocratia.. :rolleyes2

chitzi 08-03-08 22:04

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
are prioritate de smecher doar daca ii permiti...
daca depaseste coloana pe stanga si vrea sa se bage in fatza mea nu ii las :)) sau daca vrea sa se bage cu japca....mai scapa cate unu :)) da nu prea au sanse k nu las destul loc in fatza sa se bage

xbrother 12-03-08 02:35

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
frumos topic.. acest topic m-a determinat sa-mi fac un user .. ptr a-i da un sfat braileanului care l-a deschis. Nu am reusit sa citesc toate cel 6 pagini dar o sa incerc sa-i raspund lui.

Prioritatea de smecher o are oricine.. in Bucuresti.. Constanta.. ori, oricare alt oras. Eu de exemplu sunt constantean si conduc de 1 an jumate in Bucuresti. Am 3 accidente la activ cu un Citroen C1. Momentan conduc linistit.. dar cand apare un smecher.. bucurestean sau nu care se da mare.. trebuie sa-i tai fata cel putin de 3 ori doar ca sa ma simt eu bine. Asa ca dak tii la masina si viata mai mult decat la orgoliu.. pune frana si lasa-l sa treaca. Daca e invers.. ai 2 alternative.. a) pui frana, il lasi sa treaca, iar dupa ii faci viata un chin.. aratandu-i blondei de pe locul din dreapta lui ca e doar un papa-lapte, nu un smecher. b) accelerezi si sperand ca porti centura tot timpu te rogi sa ti se deschida airbagu si sa nu patesti prea multe !

Ce zici? merge?

vacaroz 15-03-08 08:50

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
si mai exista varianta sa fii din alt judet si sa conduci in buc. atunci chiar ca nu ai nici o prioritate, esti considerat sofer prost doar ca nu esti obijnuit cu traficul din buc.


All times are GMT +2. The time now is 20:24.

- Copyright 2026 4Tuning