![]() |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Quote:
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
maskatule, multi dintre noi facem asa. fie ca avem tanc, fie ca avem trotineta:)) scoti botul centimetru cu centimetru pana se gaseste unul sa cedeze. niciodata prea mult pentru ca mai vine cate un prost care nu vede si s-ar putea sa te lase fara bot, nciiodata prea putin pentru ca asa nu mai iesi in vecii vecilor.
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Quote:
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
mai nou am inceput si eu sa fortez intrarile problema cea mai mare a mea sunt oglinzile laterale nu pot aprecia cu exactitate cat am fata de cel din spate tot timpul am impresia ca intru prea la fix
inca nu am primit nici un claxon inca deci cred ca ma bag regulamentar :D |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
dupa ce am postat, am iesit in oras si zic sa stau si eu ca omu in coloana si in fata mea o tipa cu un matiz a iesit frumos din coloana si s-a dussssss...
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Unde s-a dus ? :D la loc de unde a iesit ? ( din mamicutza ei )
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
nu stiu prietene ca nu m-am mai uitat sa nu ma ia dracii :D
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Am vazut si eu azi un x5 a iesit din coloana si s-a dussssssss......... doamne cel mai fericit sunt sa le ia la astia permisele... nu de alta dar cei dupa contrasens merg normal si poc.. se trezesc cu unu gen asta cu x5 si tre sa ii faci loc ca el e smeker deh... sau poti sa astepti sa dea el cu spatele sa treci tu :D
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Sincer cand am vazut topicu asta m-a bufnit rasul, dar dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu e de gluma, si sa stiti ca poate o sa ziceti ca sunt nu stiu cum dar cand iti taie unu fata periculos cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga :D bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina :D ) parerea mea...
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Asa eram eu odata in masina si am vrut sa ma bag in fata lu unu si nu m-a lasat... si se intorsese cu fata spre masina mea si vroia s ama injure da masina era full... eram 5 oameni in masina si cand a vazut nu a mai zis nimic :)) doamne cat am ras atuncea... :))
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
fain topicul ..las smehcerul sa treaca ..imi iubesc masina:X
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Adevaru ca e mijto sa sa iti taie calea unu , mai ales daca ai o masina mai veke... in felul asta mai skimbi bara, faru, stopu... o aripa, o usa ... :)) dar mai bine nu ca e nasoala birocratia.. :rolleyes2
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
are prioritate de smecher doar daca ii permiti...
daca depaseste coloana pe stanga si vrea sa se bage in fatza mea nu ii las :)) sau daca vrea sa se bage cu japca....mai scapa cate unu :)) da nu prea au sanse k nu las destul loc in fatza sa se bage |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
frumos topic.. acest topic m-a determinat sa-mi fac un user .. ptr a-i da un sfat braileanului care l-a deschis. Nu am reusit sa citesc toate cel 6 pagini dar o sa incerc sa-i raspund lui.
Prioritatea de smecher o are oricine.. in Bucuresti.. Constanta.. ori, oricare alt oras. Eu de exemplu sunt constantean si conduc de 1 an jumate in Bucuresti. Am 3 accidente la activ cu un Citroen C1. Momentan conduc linistit.. dar cand apare un smecher.. bucurestean sau nu care se da mare.. trebuie sa-i tai fata cel putin de 3 ori doar ca sa ma simt eu bine. Asa ca dak tii la masina si viata mai mult decat la orgoliu.. pune frana si lasa-l sa treaca. Daca e invers.. ai 2 alternative.. a) pui frana, il lasi sa treaca, iar dupa ii faci viata un chin.. aratandu-i blondei de pe locul din dreapta lui ca e doar un papa-lapte, nu un smecher. b) accelerezi si sperand ca porti centura tot timpu te rogi sa ti se deschida airbagu si sa nu patesti prea multe ! Ce zici? merge? |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
si mai exista varianta sa fii din alt judet si sa conduci in buc. atunci chiar ca nu ai nici o prioritate, esti considerat sofer prost doar ca nu esti obijnuit cu traficul din buc.
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:24. |
- Copyright 2026 4Tuning