Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
Originally Posted by TotoSkyline
(Post 817713)
ba te contrazic, dak teai documenta mai bine in legatura cu skyline asta,ai vedeak nu se duce la 600 de cai din computer,se duce la 800,cred k e de ajuns,nu crezi?til prezint pe unu kre stie mai bine k oricare vrei tu din toata romania,vazuti si nevazuti cunoscatori de masini si te schimbi din parere.
Da frate e real,se duce la 800 de cai lejer din computer,supra si skyline au fost facute special pt tuning,blocu motor si arborele,pistoane tot le rezista de serie la nos,nu necesita schimbari pt sistem.
|
Copilasi nu mai vb aberatii...In primul rand nici un skyline stock dintr-o simpla resoftare nu rezolva mai mult de 50-100 de cai in plus.In al doilea rand resoftarea ECU se face dupa modificarea multor componente din admisie, evacuare, sistemul intercooler+turbine, axe cu came, injectoare etc.Doar dupa ce bagi bani seriosi in piesele astea atunci poti sa resoftezi ca sa scoti un eventual 600-800-1000 de cai.Cat despre NOS aia e alta mancare de peste, si unele Dacii au sisteme NOS si rezista cu componente stock,nu numai Supra si Skyline...
Cat despre expertul tau in domeniu "Skyline" chiar as vrea sa-l cunosc...cred ca a terminat NFS de multe ori de-i asa bazat omu':lol:
P.S. NU mai postati daca nu sunteti siguri pe ce spuneti!
|