Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Nissan - Infiniti tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-06, 13:58   #1
TotoSkyline

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 19
Cool Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Salutare!!!!!Sunt pasionat de tuning,atractie mare de liniute,cerculete,burn out,ma rog tot ce se poate face cu masina,dar cand este vorba de Nissan Skyline in special R34,incep sa tremur din toate partile,pur si simplu iubesc masina aia si as da orice sa o am.
Pentru fanii Skyline va rog da-ti mesaje pe mail sau adaugati-mi ID-u pt k sunt putini care-mi inteleg defectu pe care-l am si tare as vrea sa discut cu oameni ce au drogu in san ge.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	R34-W1.jpg
Views:	897
Size:	103.6 KB
ID:	152316   Click image for larger version

Name:	R34-W2.jpg
Views:	1049
Size:	151.2 KB
ID:	152317   Click image for larger version

Name:	R34-W5.jpg
Views:	633
Size:	182.8 KB
ID:	152318  


Last edited by Gabi; 18-09-06 at 08:22.
TotoSkyline is offline   Reply With Quote
Old 17-09-06, 10:34   #2
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Si mai pacat e ca in Romania omu` isi cumpara bmw-uri si mertzane ca sa arate ca are bani...nu de dragul masinii...
Asa ca pana o sa ne schimbam noi mentalitaea si o sa trecem la masini adevarate o sa mai treaca ceva timp...
Nissan Skyline ce pot sa spun despre ea...infricosator de tunabila(RB26 in special nu pot sa-mi dau seama cum poate rezista motorul ala la puteri de peste 1600cp)...una dintre masinile mele preferate
Raman la parerea ca japonezii sunt si cred ca vor ramane cei mai buni in electronice(aici intra si E.C.U. de pe RB26 care in viziunea mea e unul dintre cele mai bune de pe planeta)
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 08:14   #3
TotoSkyline

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 19
Cool Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Da frate,mai este pana se schimba romanu la capitolu masini si nu e sa zici k nu sunt bani in romania,ba sunt,doar k putini stiu ce inseamna masini cu adevarat( vb de tuning k nu orice zboara se tuneaza)bmw este la ordinea strazii si in orice caz apreciez omu k makr il tuneaza nu se lauda cu el de serie k de efectu de turma e mare in romania.Oricum ms mult pt comment si sper sa mai vad pareri destea in leg cu skyline. Apropo este cea mai tunabila masina la ora actuala in lume si la chiestia aia ce ai zis-o tu: " cum poate sa reziste motorasu ala de 6 cilindri in linie la 1600 de cai?",frate nu ma intreba,intreaba creierele japonezilor k dupa mine sunt cei mai tari in tuning si ii venerez numai pt faptu k au scos masina asta kre pana imi suna ceasu am sa mor dupa ea...
TotoSkyline is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 08:20   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Toto: foloseste optiunea de upload a forumului (ca pozele sa apara thumbnailuri); cum urci tu pozele pe forum, deformezi rau paginile!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 18-09-06, 08:24   #5
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

un titlu complet pe langa realitate. faptul ca tit it place r34 nu il face "parintele". e bine sa te mai documentezi, poate asa nu o sa te mai lasi cuprins de "FnF & NFS obsesion"
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 21-09-06, 21:30   #6
TotoSkyline

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 19
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Vezi tu omule,stiu k am terminat NFS underground de vreo 20 de ori si toate skyline,dar am si vreo 3 CD-uri pline cu filmulete cu el din realitate si drept sa iti zic ma vazut multe curse pe 4tuning din romania,dar toate masinile la un loc dak le pui si nu face nici cat cel mai prost din skyline-le alea de le-am vazut,nu l-am facut eu parinte degeaba,cei drept nu m-a interesat decat skyline si supra k-s preferatele mele,dar am filme cu R33 si R34 cand sparg: M5;hayabusa,R1 si alte tone de masini si motociclete,cred k am toate motivele sa il chem "parinte".La noi in romania inafar de subaru si vreo cateva evo restu sunt pleava,aaa si inca ceva,cam rar dar se intampla sa dea pe discovery curse din intreaga lume:New York,Londra,Tokyo,Mexic curse legale si ilegale,pai sa vedem,inafar de Mexic si New York(in care apar SS Nova,ma rog shevyuri si toate chevroleturile dupa lumea in restu apar SUPRA si SKYLINE in bonus facand legea pe strada,si crede-ma dak ar fi pe la noi prin romania un skyline dar asa pe la vreo 1000 de cai,nu ar fi nimeni cu gura pe sus in fata lui,fericit am fost sa citesc in COX de supra aia de 609 cai de isi ia aderenta la 120km/h,dar nu inteleg dc i-a scos sistemu de control al tractiunii,castiga mult timp de la 4,2 sec to 100km/h cred k ii ajungeau vreo 3,5 cu control to 100km/h.Oricum imi pare bine k ai vazut si lucrurile asa dar cred k am destule dovezi sa mentin situatia acelei masini si anume "Cea mai tunabila masina din lume la ora actuala"!!!
TotoSkyline is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 21:49   #7
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Sunt un fan al masinilor japoneze,am avut una Nissan Silvya din 1985 vreo 150.000 km,adusa din germania super masina,fiabilitate si tot ce vrei,un an de zile masina aia nu a stiut decat de benzina in rest nimic ma mergea dar nuy am putut sa mai circul cu ea(nu mai erau valabile nr.,fara asigurare)am dat-o cu 14 mil.si acu regret k am dat-o,dar aveam probleme din cauza ei cu nr.de germania,oricum masinile japoneze sunt numero uno,si nissan-ul pacat k a fost luat de kakatii astia de la renault k de o bucata de vreme fac masini din ce in ce mai putin fiabile
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 10:20   #8
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

nissan skyline gt34r este ilegal in sua tocmai pe motiv ca se poate tuna prea mult dar se pare ca anu ce vine aceasta lege tampita va fi abrogata deoarece apare nissan skyline gt35r si dealeri din toata america abea asteapta sa-l puna in vanzare deci nissan skyline gt-r va fi legal ) deja am una pe care am pus ochi e in japonia dar o aduc aici cu orice pretz
draculas is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 13:00   #9
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
nissan skyline gt34r este ilegal in sua tocmai pe motiv ca se poate tuna prea mult dar se pare ca anu ce vine aceasta lege tampita va fi abrogata deoarece apare nissan skyline gt35r si dealeri din toata america abea asteapta sa-l puna in vanzare deci nissan skyline gt-r va fi legal ) deja am una pe care am pus ochi e in japonia dar o aduc aici cu orice pretz

scuza-mi expresia da nu mai mancati KK cu skylinul, in SUA pur si simplu motorul RB26DETT nu a fost acceptat datorita normelor de poluare, a fost infintzata o firma MOTOREX mi se pare care modifica Skylinurile pentru a intrunii normele americane...

alea ca era prea puternic prea nervos prea modificabil ... sunt abureli

pe de alta parte a mai fost o incercare de R35, ,e posibil ca asta care apre acuma sa fie R36

iara se pare ca denumirea de skyline a disparut si se va numi pur si simplu "Nissan GT-R"


oricum inca totul e un mare secret de care japonezii tin cu dintzii, si singurul "zvon" credibil este ca va fi prezentat la salonul de la Tokyo din primavara lui 2007
200SX is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 22:16   #10
TotoSkyline

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 19
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Mda,inteleg,ma intreb dak ai ca si mine vreo 3 cd-uri cu niste curse amarate cu skyline si dak tu imi arati masina in romania de 9 secunde sfertu de mila atunci ma las de skyline,dar fara suparare in romania sunt bani,doar k noi vedem bmw si alte cateva europene si foarte putini pe cele japoneze,care,ce pot sa zic park s construite spre a fi tunate. ceea ce a scris baiatu mai sus cu skyline k nu i se da voie in state,asa am citit si eu undeva doar k este mult prea periculoasa,am dovada pt asta si nu cred k din cauza poluarii,asta e abureala,nu puterea,am filmulete cu skyline din state,draguri date acolo,dc este filmat acolo dak nu i se da voie?????dar ma rog cum eu urasc bmw-u asa uraste lumea si skyline-u,problema k cine este in castig?
Mor dupa masini tunate,dar nici una nu imi creeaza o placere mai mare k skyline,ar mai fi 350z,supra,evo,subaru,ma rog RX-7,8,Mazda,S2000,oricum toate japoneze si in foarte putina masura vreo cateva masini americane,dar nimik european. Am si eu o intrebareak stiti kre este cea mai rapida masina din UK?????va rog sa imi raspundeti,sa nu va ganditi pe la vreun veyron prostii destea,masina este 150.000 dak ar fi de vanzare la mana a 2-a,1000 de cai si este un R33 2,8 suta 382 viteza maxima.ma intreb dc nu este bmw sau alta masina???????poate k are nosele prea mari....trebuie doar sa simti.lol,sa ai in sange,gusturile nu se discuta,omu poate sa iubeasca ce vrea,dar totusi efectu de turma e mare in romania,vad fete pe strada zicand:fata mie imi place bmw,eu mor dupa bmw,stau si ma uit la ele si asta se intampla numai pt k asta se vede pe strada. Nimik de spus este masina buna,respectabila dar mult prea des pe strada intalnita sa fii smecher cu ceva ce mai au vreo "10 miliarde" de romani,putina personalitate acolo,tocmai deaia e si tuningu ala (exterior) sa o faca omu a lui,unicata...motoru k motoru ala poate oricine are bani. Si skyline a fost numita ca fiind cea mai tunabila masina din lume,sau asa sa zic k am citit,hmmm,pai nu trebuia sa fie bmw?numai de tuning nu vad eu bmw-u restu de confort,siguranta destea de la bunicu cu familia,este mai buna ca skyline,dar la capitolu tuning.......sux.
TotoSkyline is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 22:22   #11
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

mai toto, ai vazut skyline cu volan pe stanga?
beck is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 11:18   #12
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

o sa revin in cateva ore cu un filmulet cu skyline r34 dotat cu volan pe stanga!
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 16:56   #13
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

exista hibrid R34 cu R33 pentru a muta volanul pe stanga (dar numai cu transmisie pe spate)

dar o problema la care nu am gasit inca raspunsul:

R34 4x4 cu volan pe stanga, daca gasiti dasta sunteti tari, pt ca se stie ca R34 e renumit pentru suspensie , tractiune........... fiiind aicea vorba de GT-R34, ce farmec are o caroserie de R34 cu transmise doar pe puntea spate luate de la un R33
200SX is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 17:50   #14
TotoSkyline

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 19
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Dap,am vazut cu volan pe stanga si am citit pe un site,numai stiu unde exact k sau fabricat foarte putine cu volan pe stanga si mai mult,chiar dak aveai banii jos sau dateai si mai mult au incetat fabricarea,nu a scris nimik de motiv,oricum dak la un skyline l-ai lasat cu tractiune pe puntea spate atunci e mai mult k trist,am un filmulet in care un M3 de serie cu Skyline de serie o pateste,este pe pista de F1 si acolo ati vazut si voi k pleaca unu din spatele celuilalt si skyline pleaca din spate si tot face M3,trebuie sa fii si destept nu doar mare nu?345 e cai vs 280 din care astia sunt pusi la 4 roti +2 turbine heheeheehe japonezii aia....
TotoSkyline is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 18:02   #15
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!

Quote:
Originally Posted by TotoSkyline View Post
......s-au fabricat foarte putine cu volan pe stanga si mai mult........

ma indoiesc de acesta afirmatie

eu din ce stiu nu a fost fabricat de catre Nissan nici un Nissan Skyline GT-R34 cu volan pe stanga,

toate care au volanul pe stanga sunt conversii facute in garajul din spatele blocului, si nici o conversie nu a pastrat tractiunea 4x4
200SX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -