![]() |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Mai sunt si altii care isi cumpara masini second la pret de 2-3-4-5-6 dacii logan noi. Culmea e ca acestia nu se plang alegerea lor, doar posesorii de logan ii compatimesc dar in cele mai multe cazuri astia cu second-uri rad de cei cu logan cand fac cu tura pe la Dacia-Service :-) |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Deci 7000 (sa zicem ca ai 3 rable) 4-airbaguri,abs+ebd,1.6 16v,spatiu interior,portbagaj..si alte masini ce a-ti alege ? Deci pana in 7000,fara optiuni cu "mai pui 1000" si-ti ei,sa zicem ca n-avem. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Imi place ca ai pus "full" in ghilimele!! Chiar are Golanul 4 airbaguri? Nu stiam:shock:
Daca aveam 7000 si vrei o masina de familie noua nu ai ce alege inafara de Logan . Dar se poate cauta pe la dealeri masini aproape noi cu putin km. si la preturi bune, unele au chiar si garantie. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Fabia de 5850 cu tva 1.2 60cp Corsa 6850 cu tva 1.2 85cp Dotări Opel Corsa din ofertă (selecţie): • Aer condiţionat • Radio CD30 cu CD player, 4 difuzoare • Airbag-uri frontale şofer şi pasager • ABS • Servodirecţie Aveo de la 5200 cu tva 1.2 Aer condiţionat Geamuri electrice faţă Airbag şofer şi pasager Închidere centralizată Radio CD cu MP3 ABS Bare de protecţie în culoarea caroseriei Servodirecţie Coloană de direcţie reglabilă pe înălţime Lacetti 1.4 95 cp de la 6950 cu tva aer condiţionat ABS radio CD player cu MP3 şi 4 boxe închidere centalizată cu telecomandă geamuri electrice faţă dublu airbag volan reglabil pe înălţime scaun şofer reglabil pe înălţime servodirecţie |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Si culmea nici una n-are un motor mai potent si toate is mai mici in comparatie cu Ligheanul ca si spatiu,si ca dotari loganul are 4 air-baguri,oglinzi electrice,geamuri fata-spate electrice,ac,cd mp3x 4 boxe,e versiunea prestige.
Poate doar Corsa ar fii mai rasarita..Symbolul e clar sub-motorizat,e prea micut motorul respectiv,are cuplu maxim la 4240 de ture,spune-ti dvs ce a-ti alege,eu unu as alege Logan,mi se pare mai spatios ca toate de aici,mi se pare mic fata de Logan.Poate ca si eu is mare,si imi plac masiniile mai spatioase. Singurele plusuri ale celor de mai sus ar fii ca nu e Dacie,si nu sunt asa de spartane ca Ligheanul,ligheanul fiind destul de aiurea antifonat si pierde caldura foarte repede. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Uite ceva exemple de masini normale . http://***********/renault-megane-C12836812.html http://***********/opel-astra-C13472617.html http://***********/ford-focus-C12113360.html http://***********/bmw-316-C12661527.html http://***********/volkswagen-golf-C13417461.html |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Ideea e ca niciuna nu aduna toate avantajele pe care le ofera Loganul la un loc, spatiu mare + 1.6 16V 105CP + dotari gen geamuri electrice spate, volan/schimbator in piele, proiectoare ceata, 4 airbag-uri, jante aliaj, etc.
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Dotari sau nu, celelalte nu le au. Plus ca vin cu niste motoare cam lesinate...Plus ca nu vad legatura intre Logan si niste jumatati de masina gen Fabia sau Corsa ?
@ sageata - sa stii ca la capitolele alea enumerate de tine, aveo, clio, etc sunt avioane fata de logan...mai au putin si intra in clasa mare premium :rolleyes2. PS - la siguranta aveo e prastie. https://www.youtube.com/watch?v=zlumu5KsJfE |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Da..... + un consum de 12% |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
n-am sustinut niciodata chevrolet-ul. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:13. |
- Copyright 2026 4Tuning