Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Diverse discutii - old topic (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/6904-diverse-discutii-old-topic.html)

ven`u 03-07-08 22:08

Re: Diverse discutii
 
sete mare sete mare ..... mai usor cu berea ca faceti pushulik des :))

@see ..vezi sa nu-ti iei doctoratu in prasute :D:))

DONU' 04-07-08 03:42

Re: Diverse discutii
 
Shantzu ne-a tradat si in aceasta seara! Nu e frumos! Maine seara te prezintzi cu inca doua sticle ca sa uitam ca ne-ai parasit asta seara!!!

bogdan_wrc 04-07-08 08:16

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1627585)
Eu de banii aia (28 de mii) cred ca mi-as lua o masina smechera :)

tocmai am avzut pe mobile.de maserati 3200 GT la banii aia. si asa sunt toate. mai zice cineva ceva de masina exclusivista?
da..nu e de familie..dar o masina care a costat 100 000 si dupa 6 ani sa fie 25 000?

poate nu stiti, dar rover a dat faliment, piesele se aduc in 4-5 luni, cam orice reper minim... si masina e cam praf la capitolul fiabilitate.

shantzu 04-07-08 10:31

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1628347)
Shantzu ne-a tradat si in aceasta seara! Nu e frumos! Maine seara te prezintzi cu inca doua sticle ca sa uitam ca ne-ai parasit asta seara!!!

Diseara nu cred ca o ma mai prezint

DONU' 04-07-08 13:37

Re: Diverse discutii
 
Si eu ce draq sa imi iau? Audi S2? Sau BMW 325i Coupe?

shantzu 04-07-08 13:40

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1628897)
Si eu ce draq sa imi iau? Audi S2? Sau BMW 325i Coupe?

Vento VR6T + slickuri :lol:

DONU' 04-07-08 13:49

Re: Diverse discutii
 
VR6 Turbo?

Turbina - 700 Euro
Admisie Turbo - 1000 Euro
Intercooler - 200 Euro
Pistoane - 1000 Euro
Biele - 750 Euro
Cuzinetzi - 500 Euro
Planetare - 1400 Euro
Autoblocant - 700 Euro
Injectoare - 900 Euro
Disc Ambreiaj Sport Ceramic - 250 Euro
Placa presiune Carbon - 700 Euro
Evacuare - 500 Euro
Sherpi plus Down Pipe - 1000 euro
Soft - Cine stie cat draq mai costa si ala
Blow Off - 200 euro
2 Slick-uri - 500 euro
Discuri frana - 500 euro
Etrieri si placutze - habar n-am cat mai costa

Facetzi voi socoteala ca pe mine ma ia capul...
E prea mult pentru nimic... pana la urma scoti 300 si ceva de CP pentru tractziunea fatza.
Cursele se tzin pe 402 m cu start de pe loc, nu din mers.
Mie nu-mi place sa ma dau din mers...

jakal 04-07-08 16:35

Re: Diverse discutii
 
motan 325i. coupe..............;)

Kr3atZa 04-07-08 17:18

Re: Diverse discutii
 
shantzule - luam bacu nu mai fii pesimist...luam toti ;)

bogdan_wrc 04-07-08 17:40

Re: Diverse discutii
 
donule...ce spui acolo varule?
adimise 1000 si turbina 700? neah.... adimisia e 3-400 un kit complet, nou...
pe langa faptul ca un VR6 turbo in germania e cam 10 000... pe vento, golf III, corrado...

daca pui turbo poti scoate si 450-500 cai, 300 ar fi minim...
https://forum.4tuning.ro/465-turbine-and-blow-off/81516-kit-turbo-vw-vr6-streetdemon-375hp-complet-kit-posibil.html
cred ca e destul de ok pt inceput,...da, frane, suspensie, ale mici ***uri mai trebuie, dar nu sunt chiar asa scumpe :)

softul, 3-400 unu bun, si tot asa...si le poti face usor usor..nu maine toate.

la 325i ce poti face? turbo direct...crezi ca iesi cu mult mai ieftin? ma indoiesc. da, 325 e mai amuzant...e rwd, faci cercuri mai usor...dar depinde ce cauti...

da, un 2.2 turbo de S2 te-ar coafa..dar cate gasetsi in RO? unu. :) si probabil si in ala ca sa il aduci la 3-400 de cai tot atat bagi.
pana la urma, 3-400 cai nu ii scoti cu 1 000 euro.
:)
dar daca tot vrei de liniutze, vezi cu 4x4 va rupe un RWD anytime... daca vb strict de plecari si de 400m intre 2 masini de aceeasi putere.

si plus de asta, daca se scoate taxa, mai bine aduci de afara ceva facut deja, ca in RO sunt multe probleme cu manopera...

negoitacata 05-07-08 01:09

Re: Diverse discutii
 
Pt alinarea durerilor de cap exista ursu ZEE/NFS...care mai nou e de vanzare

DONU' 05-07-08 01:44

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1630151)
Pt alinarea durerilor de cap exista ursu ZEE/NFS...care mai nou e de vanzare

Bine ca le cunosti tu mai pushtiule...

Bogdan... am gasit un site unde au tot ce trebuie ca sa poti face VR6 Turbo si crede-ma ca este costisitor, cel putin pentru Romania.
Poate am mai umflat si eu preturile nite, mai pe romaneste le-am rotunjit, insa crede-ma ca socoteala de-acasa nu se potriveste niciodata cu cea din targ.
Inca ma gandesc ce vreau... Sa ma distrez cu o tractiune spate sau sa-mi aduc de-afara o masina de liniutze.
Intr-adevar, asa este, un 4x4 bate intotdeauna tot ce misca la capitolul plecari, si un quatro ramane un quatro, insa chiar nu stiu ce sa fac... Cand m-oi vedea cu banii in mana de pe Vento, atunci poate o sa stiu ce vreau sa fac, sau cel putin o sa stiu in momentul in care o sa ajung in Germania.

negoitacata 06-07-08 01:25

Re: Diverse discutii
 
Bafta la vanzarea masini;)....

bogdan_wrc 06-07-08 14:21

Re: Diverse discutii
 
da donule...de aia am zis, poti incerca sa iei unu direct facut de prin afara...dar gandeste te ca o iei iar de la zero..nu stii ce bube are viitoare masina, asa macar la a ta stii ce e nou, ce merge bine,ce trebuie reparat...

am tot vazut zilele astea un urs M3 rosu. aveti idee e prin Pl..sau doar in trecere....deci era M3 sigur. dupa portbagaj..dupa faruri....sau avea kit exterior..desi ma indoiesc ca exista kit de M pt urs care sa curpinda si portbagajul...

shantzu 06-07-08 15:01

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1631437)
desi ma indoiesc ca exista kit de M pt urs care sa curpinda si portbagajul...

exista si portbagaj :D


All times are GMT +2. The time now is 05:30.

- Copyright 2026 4Tuning