Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Simulator de drag online (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/9512-simulator-drag-online.html)

andrey_ctyn 02-04-07 16:08

Re: Simulator de drag online
 
Ce tre' sa fac sa nu mai pierd franez inainte de linie si ma duc usor pana trec linia ... voi cum franatzi ?! :(

alex_ggk 02-04-07 23:57

Re: Simulator de drag online
 
vezi k langa acceleratie e o bulina rosie...apasa pe ea inainte sa pleci sa vezi k se aprin stopurile...bafta...eu as face altcva in locu tau ...as baga timp putin mai mic decat al advesrailor si merg cam cu aceeasi vit k ei ...am reusit pana mi-am facut masina bafta..


p.s - team-uri ceva? k as vrea sa intru :D

alex_ggk 03-04-07 00:08

Re: Simulator de drag online
 
frate...am facut un te-am cine vrea sa intre :D ..... " the best RO " exact asa cum am scris haide da-ti join ;;)

Alex2Fast4U 07-04-07 19:30

Re: Simulator de drag online
 
Honda Civic SI Hatchback
Power : 478 bhp@7800rpm
Torque : 345 lbs/ft@6900rpm
Stage 4 Turbo

Momentan am 600$ .. banii ii fac foarte greu.. fac primele doua curse de la Amateur League Cup (200$) k deja la Turbo Tom tre sa pun bracket 10.30 ca sa nu imi dea breakout.. si asta porneste cu vreo 2 secunde inaintea mea.. si nu il mai pot ajunge. ce ar mai trebui sa fac sa pot sa il iau.. si cum pot face bani ceva mai usor.. ziceti ceva tehnica.. :D sa imi strang bani pt engine managment system.. ? se merita.. ? suspensie merita sa pun pe ea.. ? astept raspunsuri.. ms anticipat..

PS: toata ziua am jucat ca sa ajung la stadiu curent.. :|

shadowro 07-04-07 20:15

Re: Simulator de drag online
 
evo 8 860 bhp + 200 hp nitrous shot

andrey_ctyn 08-04-07 01:45

Re: Simulator de drag online
 
Quote:

Originally Posted by Alex2Fast4U (Post 840607)
Honda Civic SI Hatchback
Power : 478 bhp@7800rpm
Torque : 345 lbs/ft@6900rpm
Stage 4 Turbo

Momentan am 600$ .. banii ii fac foarte greu.. fac primele doua curse de la Amateur League Cup (200$) k deja la Turbo Tom tre sa pun bracket 10.30 ca sa nu imi dea breakout.. si asta porneste cu vreo 2 secunde inaintea mea.. si nu il mai pot ajunge. ce ar mai trebui sa fac sa pot sa il iau.. si cum pot face bani ceva mai usor.. ziceti ceva tehnica.. :D sa imi strang bani pt engine managment system.. ? se merita.. ? suspensie merita sa pun pe ea.. ? astept raspunsuri.. ms anticipat..

PS: toata ziua am jucat ca sa ajung la stadiu curent.. :|

Ca sa faci bani intra pe chat si zi cine are sa-ti dea bani .. ca esti incepator s.a. eu asa am facut si mi-a dat unu 200.000(acura 610 HP,skyline 807 HP,civic 200 si cva,evo 8 800 si cva HP) si acum am ramas cu acura si vreo 30.000.
Este facut un team in care sunt eu cu alexutzu :Romanian Team.

Alex2Fast4U 08-04-07 11:13

Re: Simulator de drag online
 
da eu am cautat toate team`urile care sunt postate aici .. si nu am gasit nici unul... zici k dau astia bani numa asa... ? :) hmm.. hai k incerc.. :|

catalanu 08-04-07 12:54

Re: Simulator de drag online
 
Plz dati-mi si mie linkul ca primul nu merge.
Explicati-mi ce e acest joc ca nu prea am inteles?Se joaca pe bani?Multumesc.

Cypos 13-04-07 10:02

Re: Simulator de drag online
 
mai baieti spuneti-mi si mie cum fac bani in acest joc????....l-am luat de curand jocul!!va rog!!:sad:

alex_ggk 14-04-07 16:03

Re: Simulator de drag online
 
alex2fast4u pune si u un timp putin mai mic decat ala pe care nu il poti bate si incearca sa ajungi doar cu putin inaintea lui k sa castigi .... io asa am facut si acum am un evo la 700 cp si un dodge la 600cp ....si acum sunt cu andrei in echipa nush dc nu o gasesti ....
p.s. puteti sa tineti si o viteza constanta....nu doar acceleratie ... bafta

danezubmw 16-04-07 23:55

Re: Simulator de drag online
 
Intru si eu in echipa Romanian Team dar sa organizati curse ca sa facem bani !!! Altfel nu isi are rostu echipa!!!

alex_ggk 17-04-07 01:49

Re: Simulator de drag online
 
pai sigur k facem danezule..... altfel dc ne jucam ? :) bafta

alex_ggk 17-04-07 15:39

Re: Simulator de drag online
 
vedeti k am format o alta echipa " romanii " cine vrea sa intre sa dea join si sa-mi dea add " alex_ggk2004 " bafta

danezubmw 17-04-07 23:06

Re: Simulator de drag online
 
Am dat add la "romanii"!!!! Haideti mai multi ca sa facem o echipa tare!!!

alex_ggk 18-04-07 00:38

Re: Simulator de drag online
 
haideti toti dati add la " romanii " si hai sa vb pe mess despre curse cum sa le organizam cu cine " alex_ggk2004 " bafta

danezubmw 18-04-07 01:33

Re: Simulator de drag online
 
Vezi alex k ti-am dat add

BogdanNZ 18-04-07 13:44

Re: Simulator de drag online
 
Am descoperit si eu drogul asta de joc :D...am dat add la 'romanii'...la un moment dat am gasit o alta echipa din arad ceva de genu Arad Street Racing poate i luam la "intrebari" :twisted:
Alex vezi ca iti dau acuma add pe mess...

alex_ggk 18-04-07 13:45

Re: Simulator de drag online
 
ok astept add de la tine ....

alex_ggk 25-04-07 00:42

Re: Simulator de drag online
 
Numai se joaca nimeni ? Numai vrea nimeni sa intre la noi in echipa ? hai k avem 3 win si 4 lose e ceva pt romani :d ...Bafta

P.S. daca sunt echipe romane rog un chalenge 4 fun la " romanii "

Raz6633 27-04-07 15:11

Re: Simulator de drag online
 
As veni si eu la voi... dar tre sa invat sa plec de pe loc... ma fac de ras( burn out in a 6a)

Lukian_XXX 27-04-07 16:44

Re: Simulator de drag online
 
am facut yo un team
dati search la 4tuning club si dati add
nikul meu lukianxxx

alex_ggk 28-04-07 00:39

Re: Simulator de drag online
 
lukian tu vrei sa ne intrecem intre romani ?

alex_ggk 28-04-07 00:47

Re: Simulator de drag online
 
2 Attachment(s)
scz numai pot da edit... am 2 masini kre asteapta CH ...doar 4fun... nici una din cele 2 masini nu este dusa la maxim .... respect

BogdanNZ 28-04-07 06:32

Re: Simulator de drag online
 
Eu provoc pe oricine cu Civic sau Evo...h2h 4 fun sau pe bani...

Lukian_XXX 28-04-07 09:02

Re: Simulator de drag online
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alex_ggk (Post 874683)
lukian tu vrei sa ne intrecem intre romani ?

dap....vreau...dar yo am cred alta veriune ca mie nu imi apare asa cum va apare voua
datimi si mie versiunea voastra;) ID : Lukian_white_xxx

BogdanNZ 29-04-07 06:16

Re: Simulator de drag online
 
Tu cred ca te joci versiunea 2.0 beta proaspat aparuta...plusuri pt versiunea asta sunt masinile mai diversificate si mai echilibrate si inca nu exista cheaturi...partea proasta e ca sunt putini jucatori...versiunea care o avem noi e 1.52 si o gasesti la http://www.nitto1320.com/Downloads.asp...din pacate desi sunt peste 100000 de active users...exista deja f multe cheaturi si magarii...apropo pt cei care aveti versiunea asta, daca suspectati de cheat pe cineva raportati-l la moderatorii de pe forum...uitati-va la viteze de final f ridicate, ex. Civic cu 170mph(imposibil), sau cum mi s-a intamplat mie...startul cu 0.01s mai rapid ca al meu, finalul cu 0.01s mai bun ca al meu si vit maxima cu 0.01 km/h mai mare ca a mea(toate in aceleasi cursa)...

Lukian_XXX 29-04-07 08:13

Re: Simulator de drag online
 
am trecut si yo pe cealalta versiune si am dat un join la Romani
astept aceptul : User: Lukian_xxx

Lukian_XXX 30-04-07 15:17

Re: Simulator de drag online
 
1 Attachment(s)
Explicati-mi si mie cum e faza asta???
ca nu inteleg nimik:sad: :sad: :rolleyes2
deci am timp mai slab decat al lui dar am castigat:???: :???:

danezubmw 01-05-07 02:34

Re: Simulator de drag online
 
ms ca imi faci reclama la masina mea!!!! Am pierdut aderenta la start!!! :( Ai vaz ca la a 2-a cursa am scos 8.3 :D !!! Deci se poate! Eu am castigat pt ca am avut startu mai slab si am scos timpu aproape ca al tau pe cand u ai avut startu mai bun si ai scos aproape acelasi timp ca al meu! Sper ca ai inteles!

Lukian_XXX 01-05-07 08:47

Re: Simulator de drag online
 
Nu prea dar merge

juana_man 01-05-07 13:40

Re: Simulator de drag online
 
mi-am facu si eu acount, juana_man,ma luati in kreva team si p me?

alex_ggk 01-05-07 15:23

Re: Simulator de drag online
 
juan da un join la " romanii " nu cred k o sa fii refuzat :D

alex_ggk 01-05-07 15:25

Re: Simulator de drag online
 
Quote:

Originally Posted by Lukian_XXX (Post 877646)
Explicati-mi si mie cum e faza asta???
ca nu inteleg nimik:sad: :sad: :rolleyes2
deci am timp mai slab decat al lui dar am castigat:???: :???:

Uitate la timpu de plecare.... tu il ai mai mic k bogdan si de aceea .......

juana_man 01-05-07 16:34

Re: Simulator de drag online
 
cum draq dau drumu la nos k nu mere cu sageata dreapta

alex_ggk 02-05-07 01:52

Re: Simulator de drag online
 
la mine merge daca tin apasat sageata spre dreapta....la tine nush dc nu ar merge ...

BogdanNZ 02-05-07 06:44

Re: Simulator de drag online
 
juana_man ti-ai luat kit de NO2? :lol:

juana_man 02-05-07 08:58

Re: Simulator de drag online
 
da da,miam luat .haideti mah,p me nu ma luat in romanii ???

juana_man 02-05-07 11:50

Re: Simulator de drag online
 
cum pot sami fac rost de bani??????????????????????help

BogdanNZ 02-05-07 14:17

Re: Simulator de drag online
 
La inceput fa multe curse cu calculatorul...faci bani, te inveti cu masina, cu braketurile, starturile etc....dupa aceea poti iesi la vanatoare...urmaresti useri online cu civicuri turbo 500hp+ si i iei la intrebari, sau orice alte masini care au average ET mai mari decat stii ca poti scoate(ai grija unii au conturi multiple si scot mult mai bine decat le arata ETs)...o alta varianta ar fi sa nu folosesti NO2 si sa faci braketuri multe, pt asta trebuie sa stii care ti-e braketul exact cel putin la 0.05 de secunda, plus sa fii foarte constant...in scoaterea acestui timp
In other news...echipa romanii s-a marit destul de mult, din pacate doar Civicuri...cred ca de acum in colo ar fi mai bine sa primim doar alte modele de masini...si eventual sa le triem pe cele care sunt deja inscrise...

juana_man 02-05-07 14:21

Re: Simulator de drag online
 
mi sa dus masina si nu am atat sal repar si nu vreau sai dau reset,c pot face?


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning