Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/25557-prioritatea-dreapta-vs-priotitatea-smecher.html)

a3ds 18-07-12 21:48

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Pentru specimene de astea e nevoie de politie sau in lipsa politiei, o sabie in masina.

lord_wader 22-07-12 08:44

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Cunoaste cineva un sofer sinucigas :lol: (scapat pe drumuri publice :D )
cu un BMW argintiu dupa 2000, numere straine, facut turbo(de el) prin zona Onesti-BC?
Vineri seara omul depasea tot ce prindea, nu conta ca erau camioane iar de pe contrasens la 15m veneau alte masini. Oricum masina ruprea asfaltul.
Ca sa fiu sincer, poate ca si eu as face asa, bine nu chiar stilul kamikaze, turbo asta e ca Redbull :-)

ondin 25-07-12 12:48

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by cannonball (Post 5107309)
Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.

asa am patit si eu ieri cu un imbecil cu un bmw care venea sa intre in intersectie pe contrasens, pisandu-se pe lege si siguranta rutiera, probabil ca nu stia ce 'vrea' sa zica indicatoarele de pe strada, dar si daca il avertizai el nu se sinchisea, semn ca era idiot de mic nu doar acum recent asa spre maturitate.
din pacate acum politia se streseaza pe drum doar cu radarele alea mcv de 70k si nu mai au treaba cu codul rutier.
:)

s e r g i u 25-07-12 14:06

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
cea mai buna solutie e sa ai un pistol de paintball cu tine mereu in masina.. si daca intalnesti vreun "binevoitor" ii colorezi putin masina si unul din numere ca sa il ia putin si politia:)

damy71 24-04-13 15:31

Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
Si soferia e o meserie...Cum ca in toate meseriile sunt meseriasi mai buni si meseriasi mai nepregatiti....concluzia e una singura...Da prioritate celui ce nu stie ca trebuie sa-ti dea prioritate, altfel...mori nevinovat! :-)


All times are GMT +2. The time now is 13:34.

- Copyright 2026 4Tuning