![]() |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
aaa si apropo eu nu recomand la nimeni sa nu mai vina la service-ul vostru. Am auzit si multe pareri care erau de partea voastra.. poate doar eu am fost mai ghinionist.
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Ionut spune ca iti multumeste pentru colaborare dar nu mai vrea sa stie de tine
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Numa bine la toata lumea! |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
faza tare e ca ..., dupa primele 2-3 postari aici , jumatate din firma si-a facut conturi pe forum pt asi apara pielea , daca nu erai vinovati eu zic ca trebuia sa o lasati balta si sa ignotati total acest caz .
Oricum nu se va face dreptate aici niciodata , numai reclama prosta va faceti ...parerea mea personala eu unul sunt patit cu service-urile si nu e nimik nou in ce se spune pe aici , asa este peste tot , depinde de cum ai noroc sa fii tratat si tzapuit mecanici astia asa zisi meseriasi sunt exact ca si doctorii , daca nu ai habar de ce este defect si cum se poate repara , automat ai devenit victima lor . |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
ugod, deci tu ai lasa pe cineva sa-ti faca reclama proasta asa gratis???
mai ales ca povestea lu adi golf 4 e parca desprinsa din basme: si-a schimbat o carutza de piese si nimik nui mai merge. ziceam daca era un ambreaj sau ceva da nu-mi zi mie ca la un service la care toate cricurile sunt pline iau schimbat si aia si aia si aia si toate aiurea. hai s-o gandim la rece. oricum eu azi mi-am facut revizie + discuri + baterie tot la Promotor si ghici ce, tot la un VW! si pe langa faptul ca sunt multumit de preturi, toata treaba a durat ceva sub o ora! asa ca ... |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Dupa ce am citit tot ce s-a scris in thread'ul asta si mai ales tzinand cont ca totusi e un forum deschis in care fiecare poate sa-si spuna parerea as adauga si eu ceva,inainte de toate,nu sunt din Timisoara nu cunosc pe niciunul dintre cei care s-au plans,si dupa cum se poate vedea am contu asta de ceva vreme...
Voi pentru ei sunteti fiecare cate un Pinochio pentru ca va trateaza dupa fata voastra,"ba p'asta il traducem,nu vezi ce fata are,pune botu",nu stiu ce mecanicii paci is si daca tot nu-si iau informatiile de pe net cum draq au ajuns pe forumul asta?sau folosesc internetul doar pentru divertisment? Cunosc genul de oameni,am avut de-a face si eu cu asa ceva,pot sa spun doar ca "fura" e simplu,oricum toata lumea in Romania "fura",bine altii mai putin altii mai mult,in cazul lor find mecanici se poate fura chiar foarte bine,ba cu o reconditionare iar dupa piesa e noua,ba ca au schimbat ceva cand de fapt nu au schimbat,ba dau cu bata in balta si cand vor sa repare un lucru mai strica altele 4 si multe alte metode pe care doar daca esti in brand le sti. Ideea e ca daca te prinzi ca te-au furat esti ori un frustrat ori esti un Pinochio,bine acuma si ei fura pe cine pot,si culmea tupeului e sa-ti ia bani din portmoneu si za zica "atata costa",ma gandesc ca tipu are ceva relatii prin TM daca are curaju sa se incumete la asa ceva,dar daca da de alt tip cu relatii in secunda doi e foarte probabil sa stea lat intins pe jos,dar dupa cum ziceam trateaza clientii dupa fata,pentru unu care e mai "smecher" sa zicem,ca sa inteleaga toata lumea,masina se repara la urgenta pentru ca ala daca vine si vede ca nu se lucreaza la masina lui o ia de acolo ii injura pe mecanici de ii aude tot cartieru plus ca nu vad nici un ban,nici nu vreau sa ma gandesc de isi bat joc de masina(ca in cazul de care se vorbeste aici)ce se poate intampla. Mi se pare normal sa platesti o constatare,mecanicul e platitl de garaj si in functie de cat de bun e detecteaza mai repede sau mai incet o problema,pe mine ca si client nu ma intereseaza cat a durat constatarea,dar atata timp cat e o constatare vreau sa se plateasca ca atare in nici un caz dupa durata ei si mi se pare la fel de normal sa platesc in functie de cum s-a lucrat la masina,bine asta fara piesele care oricum trebuie cumparate,piese care daca nu stai langa ei nu ai nici o garantie ca s-au montat... |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Sa va mai zic ceva,o statistica mai mecanicii anonimi :) ,un om multumit transmite informatia la inca maxim 3,drept urmare nu exista un topic cu cineva care sa va laude,in schimb un om nemultumit transmite informatia la inca 10...rezultatu e aici,mi se pare patetica incearcarea voastra sa va faceti conturi si sa va laudati singuri,de toata jena chiar.
Chiar nu exista concurenta in TM ?,de ce draq tot mergeti la ei daca isi bat joc de masinile voastre si de voi?asta nu mai inteleg...sau pentru ca sunt "carpaci" si lucreaza la preturi derizorii,in caz ca e asa nu aveti nici o scuza! Quote:
Si totusi sa zicem ca e asa,nu-tzi furi un prieten,nu? |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Cornele primesti discount-uri pentru totata galagia asta?!
La service nu am fost niciodata cu vreo problema,decat in trecere, in schimb la magazinul de piese,livrarea mi s-a parut ireprosabila! Si inca ceva , de cele mai multe ori conducerea unei firma nu are absolut nici o legatura cu faptul k angajatul este nesimtit,asta tine si de natura omului!Iar daca ala nu are kef sa-ti lucre asa cum vrei tu ,nu lucra si daca-l ameninti pleaca si ramai cu un post liber si clienti la coada => tot tu iesi in pierdere(zic asta din experienta) am pierdut 4 oameni intr-o singura luna,doar pentru faptul k nu le-a convenit k le-am atras atentia asupra faptului k mai tot timpul ii vedeam atarnand pe undeva ,fumand,mancand,sa la baut cafea... deci asta e!:( |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
umila mea parere este ca nu-i chiar rau K&N
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
"mecanicii experti" stiu cel mai bine ;)
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:54. |
- Copyright 2026 4Tuning