Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo-ul meu... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/37860-cielo-meu.html)

Lao 04-06-07 15:07

Re: Cielo-ul meu...
 
Inainte sa-i montez, cu acelasi spray de jante facut de Policolor, pe care scrie 50% si e destul de mare. Nuanta s-a potrivit de minune. ;)

Laure2fast 07-06-07 20:26

Re: Cielo-ul meu...
 
te-am vazut si eu zilele astea prin brazda...ii sta super cu jantele alea si joasa.. ;)

d_axelll 07-06-07 21:02

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 844541)
Pe bară am dat 1 milion prin 2001. Găseşti pe la 60-70 de euro dacă te interesezi cu adevărat. Şi da, MERITĂ! Īţi ţine caroseria bine bine. Asta se vede la geometria roţilor faţă.

Ce pot să spun cu māna pe inimă e că, după ce am schimbat bara anti ruliu pe faţă, s-a schimbat tot comportamentul maşinii in viraje. E cu totul altă maşină, nu se mai inclină aşa rău pe curbe şi chiar se vede.

Pentru cei interesaţi, o astfel de bară anti ruliu e 70 ron şi vă pot face eu rost. Ăsta e preţul ei, nu fac bişniţă cu ele.

Cāt priveşte motorul, nu merită. Cea mai bună soluţie e să-l schimbi cu unul de 2.000 de cm., de Opel.

Sal' Am si eu un Cielo de '95 hidramat:sad:
Cum putem lua legatura pentru o bara din asta?
Pe privat imi poti da un mesaj?
Astept raspuns
Multumesc!

aXeL.ZeY 07-06-07 21:30

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by DACIA-Wrc (Post 932599)
cand ai timp imi masori simie distanta din pamant pana la mijlocul pragului?
adica pana la tabla aia unde se baga cricu.
in alta oridine de idei nu ai probleme cu politia cu numerele cu stele?
ca am inteles ca nu ar fi legale(am vazut o emisiune pe otv)

Cum sa aiba probleme cu politia daca in curand asa o sa avem toti numerele :D

aXeL.ZeY 07-06-07 21:36

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 932037)
Da mă, dar mi se pare mult prea joasă. Şi mie imi place, dar numai cum arată, atāt. :(

Se pierde din manevrabilitate sau de ce esti asa dezamagit ?

Lao 07-06-07 22:30

Re: Cielo-ul meu...
 
Nu, din contră. Doar că nu mai lucrau amortizoarele, erau in tampoane. Lucrau numai înspre în sus.

aXeL.ZeY 07-06-07 23:52

Re: Cielo-ul meu...
 
Aa bun suspensie strong :D si exista mai multe tipuri de arcuri pt cielo sau toate au aceleasi dimensiuni si acelasi efect ?

DACIA-Wrc 07-06-07 23:55

Re: Cielo-ul meu...
 
daca vrei suspensie strong strong cauta pe net cum se umple un telescop
si bagi ulei hidraulic
bagi in functie de cat de tare vrei sa`ti clantane dinti`n gura.
pe fata pui arcuri de pasat diesel.
pe spate de brack. si iti garantez ca iti va trebuii o talpa de slap intre dinti

aXeL.ZeY 08-06-07 00:03

Re: Cielo-ul meu...
 
Nu nu nici chiar asa vreau ceva ok, sa pot circula cu masina si sa-si imbunatateasca comportamentul (avantajele suspensie sport) intrebam doar daca exista ceva care sa nu necesite umflarea aripilor, modificarea amortizoarelor etc.

Lao 08-06-07 07:23

Re: Cielo-ul meu...
 
Dacă nu montezi arcuri cu mai mult de 40 de mm diferenţă nu e nevoie de modificarea arcurilor. Modificarea aripilor s-a făcut din cauza roţilor mai late, nu a suspensiei. ;)

d_axelll 08-06-07 09:46

Re: Cielo-ul meu...
 
Sal' Lao
Am citit ce ai patzit cu LCD-ul shi imi demonstrezi ca tu chiar iti iubeshti mashina!
Ma inspaimanta gandul de a porni shi eu la modificari majore:bord, praguri, bari, suspensii...etc.
Cam la cat te-a ajuns investitia pana acum?
Astept raspuns?

Ovy_cielo 09-06-07 16:36

Re: Cielo-ul meu...
 
wow cat de campioana ai facut mashina asta imi place super mult crek e printre cele mai tari cielo-uri din Craiova. Bravo e sooper tare facut cu f mult bun gust imi place

aXeL.ZeY 12-06-07 01:25

Re: Cielo-ul meu...
 
Nici macar un tips ? sa se vada mai acatarii acolo. :D

Lao 12-06-07 07:49

Re: Cielo-ul meu...
 
Mersi pt aprecieri. Investiţia nu a fost foarte mare şi s-a făcut in timp.

Tips... nu prea sunt adeptul. Când o să găsesc o tobă nu foarte scumpă am s-o montez şi gata.

aXeL.ZeY 12-06-07 13:29

Re: Cielo-ul meu...
 
Sunt sunt tobe, vezi ca e aici pe forum unu care vinde magnex (englezesti) super tari.


All times are GMT +2. The time now is 22:35.

- Copyright 2026 4Tuning