![]() |
Re: Cielo-ul meu...
Inainte sa-i montez, cu acelasi spray de jante facut de Policolor, pe care scrie 50% si e destul de mare. Nuanta s-a potrivit de minune. ;)
|
Re: Cielo-ul meu...
te-am vazut si eu zilele astea prin brazda...ii sta super cu jantele alea si joasa.. ;)
|
Re: Cielo-ul meu...
Quote:
Cum putem lua legatura pentru o bara din asta? Pe privat imi poti da un mesaj? Astept raspuns Multumesc! |
Re: Cielo-ul meu...
Quote:
|
Re: Cielo-ul meu...
Quote:
|
Re: Cielo-ul meu...
Nu, din contră. Doar că nu mai lucrau amortizoarele, erau in tampoane. Lucrau numai înspre în sus.
|
Re: Cielo-ul meu...
Aa bun suspensie strong :D si exista mai multe tipuri de arcuri pt cielo sau toate au aceleasi dimensiuni si acelasi efect ?
|
Re: Cielo-ul meu...
daca vrei suspensie strong strong cauta pe net cum se umple un telescop
si bagi ulei hidraulic bagi in functie de cat de tare vrei sa`ti clantane dinti`n gura. pe fata pui arcuri de pasat diesel. pe spate de brack. si iti garantez ca iti va trebuii o talpa de slap intre dinti |
Re: Cielo-ul meu...
Nu nu nici chiar asa vreau ceva ok, sa pot circula cu masina si sa-si imbunatateasca comportamentul (avantajele suspensie sport) intrebam doar daca exista ceva care sa nu necesite umflarea aripilor, modificarea amortizoarelor etc.
|
Re: Cielo-ul meu...
Dacă nu montezi arcuri cu mai mult de 40 de mm diferenţă nu e nevoie de modificarea arcurilor. Modificarea aripilor s-a făcut din cauza roţilor mai late, nu a suspensiei. ;)
|
Re: Cielo-ul meu...
Sal' Lao
Am citit ce ai patzit cu LCD-ul shi imi demonstrezi ca tu chiar iti iubeshti mashina! Ma inspaimanta gandul de a porni shi eu la modificari majore:bord, praguri, bari, suspensii...etc. Cam la cat te-a ajuns investitia pana acum? Astept raspuns? |
Re: Cielo-ul meu...
wow cat de campioana ai facut mashina asta imi place super mult crek e printre cele mai tari cielo-uri din Craiova. Bravo e sooper tare facut cu f mult bun gust imi place
|
Re: Cielo-ul meu...
Nici macar un tips ? sa se vada mai acatarii acolo. :D
|
Re: Cielo-ul meu...
Mersi pt aprecieri. Investiţia nu a fost foarte mare şi s-a făcut in timp.
Tips... nu prea sunt adeptul. Când o să găsesc o tobă nu foarte scumpă am s-o montez şi gata. |
Re: Cielo-ul meu...
Sunt sunt tobe, vezi ca e aici pe forum unu care vinde magnex (englezesti) super tari.
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:35. |
- Copyright 2026 4Tuning