Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   Nova project (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/26331-nova-project.html)

Bigu 30-07-08 21:14

Re: Nova project
 
il cheama mirica :))))

Andry 30-07-08 23:55

Re: Nova project
 
graba strica l**a ... am editat reply-ul, scuze :lol:

Gabriel_xenon 08-08-08 17:18

Re: Nova project
 
oke...m-am pricopsit un un cd-player Kenwood KDC-PS9590R cap de serie:)


Audio section
Maximum output power............................................. ....50 W ´ 4
Full Bandwidth Power (DIN 45324, +B=14.4V) ..............30 W ´ 4
Tone action
Bass : .................................................. ........100 Hz ±10 dB
Middle : .................................................. .......1 kHz ±10 dB
Treble : .................................................. ......10 kHz ±10 dB
Preout level / Load (during disc play)
KDC-PS9590R/9090R..................................4500 mV/10 k½
KDC-8090R............................................. ....1800 mV/10 k½
Preout impedance (during disc play)
KDC-PS9590R/9090R .................................................. .80½
KDC-8090R............................................. .................² 600½
General
Operating voltage (11 – 16V allowable) ..............................14.4 V
Current consumption....................................... ......................10 A
Installation Size (W x H x D) ..........................182 ´ 53 ´ 162 mm
Weight .................................................. ..............................1.9 kg

Gabriel_xenon 24-08-08 12:10

Re: Nova project
 
:(
sunt blestemat:(
ieri dimineata mi-a fost furata masina cu totu :(
am gasit-o pe un camp abandonata cu usile capota si porbagajul deschise fara nimic luat din ea decat polita de pe spate cu difuzoare cu tot:(
au cotrobait prin torpedou prin cotiera in cautare de bani dar nu au gasit nimic, de acte nu s-a atins
casetofonul nu avea fata pe el asa ca nu s-a atins de el spre norocul meu
simteam ca innebunesc cand am auzit ca mi-a fost furata masina
acum ma gandesc ca sunt norocos ca nu am gasit-o data foc sau chiar deloc
zilele astea o sa imi schimb butucele la masina ca cel de pe stanga se deschide si inchis(din cauza ca l-a fortat) si sa imi instalez un nou sistem de alarma.

incerc sa imi revin din soc si sa aloc un fond pentru alte difuzoare pentru spate
eventual cine are si o polita pentru supernova sunt dispus sa o cumpar:(
nu stiu pentru ce sa optez ca eram destul de multumit si de vechile difuzoare

pilula20 24-08-08 17:09

Re: Nova project
 
esti norocos ca ai mai gasit-o...mie mi-a furat masina si nu am mai gasit-o nici in ziua de azi...e aiurea sa vezi ca dispare din parcare si nu stii unde e ...

Gabriel_xenon 22-10-08 00:36

Re: Nova project
 
4 Attachment(s)
hehehe incep sa imi revin

adaugam urmatoarele componente la sistemul de pe masina mea:
Amplificator Magnat RX 44
2 difuzoare subwoofer WCC 124s
incinta pentru subwoofere
1 set cabluri alfatec V25



desi incinta pentru difuzoare este deja facuta sunt pe cale de a construi alta incinta pentru a duce pana la urma la capat proiectul initial cel din poza


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning