![]() |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
stai ma,eu vorbesc de aglomeratia de la orele 7-8 dimineata cand cred ca toti tre sa ajungem la munca.de ce pot unii sa stea cuminti in rand,sa se miste cu coloana iar altii sa se bage in fatza si sa ramana acolo,pentru ca ajunsi in intersectie toti au dreptate si toti vor sa treaca primii
de acord te grabesti,baga-te frate elegant,nu-i bloca pe ceilalti aiurea.sunt situatii cand se cere sa mergi si pe linia de tramvai,sa incerci sa te bagi in fata,dar sunt unii care fac asta zi de zi.astia unde se grabesc mereu? |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
eu ti-am spus de cazurile cand te grabesti, eu sincer nu mi-as baga masina pe linia de tramvai ca sa castig un minut...nici sa ma bati
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
pai asta ziceam.cand iti transformi masina in tramvai zi de zi
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Am citit in mare partea toate mesajele dupa acest topic ... eu astazi am facut o mare prostie = pe o strada se faceau reparatii la un canal iar circulatia este interzisa la stanga sau dreapta , respectivul muncitor mi a facut semn sa intorc masina in spate nu am putut sa dau pt ca era deja coada, asa ca am fost nevoit sa o iau la stanga unde era interzisa circulatia din ambele sensuri asa este aceea starda de foarte multi ani, iar acum nu stiu daca voi primi amenda sau sa imi fie suspendat carnetul, nu ma orpit nici un politai si nu sunt camere acum nu stiu daca voi primi vro amenda sau am scapat, iar cu ,taiatul fetei' chiar azi o cucoana mi a taiat fata... daca nu puneam frana aveam parte de un accident cu o alta masina ca respectivul se speriase cand a vazut ca mi a taiat respectiva calea, deci ce va sfatuiesc este sa va ganditi de 2 ori inainte sa face ti o manevra ,periculoasa' si sa aveti grija pe ce strazi ciruculati .
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate! ....
Desi am permis de numai un an, am avut parte de un accident.am oprit la semafor si unu vroia sa iasa(era parcat in spic) si a iesit... in mine :| in fine cel mai ingrijorator e faptul ca la pool un sfert din oameni au raspuns Ii tai fata cu tupeu!tre sa opreasca fraierul! ... asta ar trebui sa ne puna pe ganduri... si vad ca nu a postat nici un smekerash pe aici doar a votat... bafta noua soferilor calmi care ii suportam pe astia |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Mda...interesant poll-ul . Aviz celor ce procedeaza dupa : "Ii tai fata cu tupeu!tre sa opreasca fraierul!" , poate dati peste unul care nu o sa opreasca.
In cazul meu, eu nu opresc, fapt dovedit anul asta cand mi-a taiat fata cu tupeu si n-am schitat nici un gest si am intrat direct in respectivul vw g4 . Deci, nu va bazati pe celalalt ca o sa opreasca ca nu se stie niciodata . |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
sau vedeti cui taiati fata... ca azi am facut o manevra corecta din punctu meu de vedere si al codului rutier si incorecta din punctu de vedere al unui logan cu un tigan la volan. a crezut ca i-am taiat fata cand el mergea pe contrasens nici nu ma depasea nici nu incetinea si cand s-a ingustat drumu vezi doamne n-a putut sa intre de mine. si in intersectia urmatoare (rondu din razboieni pt cine stie) s-a oprit in mijlocu ei ca sa ba blocheze pe mine sa nu pot sa trec. altii se dau si jos si iti ard si una tie sau masinii... asa ca aveti grija cu smecheriile prin intersectii ca nu stiti cui faceti...
a da si bineinteles ca am ales la poll sa-l las pe cel grabit pt ca nu stii ce dobitoc e la volan si nu-mi pun viata in pericol doar pt ca pierd cateva secunde pana trece ala. |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
oare nu e acelasi cod rutier ptr toti????de ce cred unii ca au 3 in loc de 2???de ce cred unii ca ceilalti participanti la trafic sunt idioti sau fraieri si ei sunt jmekeri???de ce cred unii ca, daca e coloana si se merge bara la bara ,ei pot depasi pe contra-sens si in momentul in care le vine masina din fata au dreptul sa se bage in fata ta fara nici o teaba???,ca si cum tu ai fi obligat sa l lasi???de ce nu putem sa mergem toti legal si sa acordam prioritate atunci cand trebuie sa sa ne respectam unii pe altii???partea mai nasoala e ca daca suntem martorii unor astfel de magarii,nu putem sa facem altceva decat sa lasam de la noi(ptr ca suntem oameni rationali,nu ca cei care le provoaca)...de multe ori iti vine sa intrii in cel care nu te respecta in trafic,sau sa te dai jos si sa i administrezi o mama de bataie sa nu cumva sa mai faca asa...dar ratiunea iti spune altfel!!!
ca o concluzie:MAI MULT RESPECT IN TRAFIC NU STRICA NIMANUI!!!!! |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Quote:
te ai gandit poate ca si cei din coloana pe care ai depasit o se grabeau???daca faceau toti cum ai facut tu cu pretenu tau,ce se intampla???cei de pe contra sens(care poate si ei se grabeau)nu mai aveau pe unde sa treaca!!!regulile sunt ptr toti!!!si ptr cei grabiti si ptr ceilalti.tu le ai ras in nas celor de la coloana depasita si nu ti a convenit cand unu cu o dacie (din toata coloana) nu a acceptat sa razi de el. respecta regulile in trafic,ca d aia sunt reguli!! |
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Cand numarul posesorilor de permis de conducere analfabeti este mai mare decat al celor care stiu sa scrie si sa citeasca si cand numarul celor carora le lipseste elementara educatie/(bunul simt) depaseste pe cel al celor educati se cheama ca sofezi in Romania.
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
Acum cateva zile un domn cu nu mai stiu ce masina vroia sa taie drumu... venea de pe drum secundar iar eu eram pe cel principal.... si a vrut sa imi taie calea.... eu nu l-am lasat .... a rezultat o frana ff brusca din partea lui... iar pasagerul din dreapta sa cred ca sa lovit un pic la cap :)) :))... deci se poate :D
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
sa ne fereasca bunul Dumnezeu de "smekeri" dinastea cocliti!
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
mai eram si eu la semafor odata si unu a venit dupa banda de stanga si ma clansona k nu l-am lasat sa se bage in fatza mea :)) park avea el prioritate sau park imi ceruse voie frumos sa il las....e plin bucureshtiu de suferintze dastea, dak au masinii bune se cred si soferi buni
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
e mai nasol cand se cred soferi buni aia cau rable :)) ... pana dau ei un demaraj sa se bage in fata ta sa iti taie calea... intra in tine
|
Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
@Maskatu: super tare, asa ii trebuie ! Sa puna frana, da-l in !! Stiu cum e sa mergi de tancul de scorpio, tremura toti pe langa tine =)). Clar, regulamentul inainte de toate...te grabesti, mergi cu salvarea sau politia.
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:54. |
- Copyright 2026 4Tuning