![]() |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
a-ti vazut un skyline la 1800 cai putere?
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
hai ca nupreacred ca exista asa ceva si daca ar exista ar merge la 800Kmh sar dezmembra!fara sa spun ca skylinu e jaf. pt e masina mea preferata :-)
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
DECI...BINE V-AM GASIT FANI AI ACESTEI MASINI!!!ma bucur ca sunteti interesati de aceasta jucarie...daca inka nu e nici una in ro..poate va veni...si propietarul as vrea safiu eu...problema va vi de unde va fi masina si cat o sa strang din ass ca s-o cumpar...:D
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
sincer nu prea kred k e parintele masinilor tunate \
(arata super dar nis kiar asa @! ;) ) |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
pt skija...daca nu skyline atunci cine.....fizz??
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Toate si niciuna. Nu exista o masina suprema.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
Doar pt. fanii skyline :lol: :shock: :!: :!: :!: |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Atunci cand o masina pe care va purta numele de Skyline va iesi din fabrica cu motor V8, inseamna ca japonezii au innebunit si ma jur ca nu voi mai cumpara nici o masina jap in viatza mea...V8 pe sky...blasfemie curata...daca noul concept GTR va avea orice altceva decat 6 cilindrii in linie twin turbo, si nu va avea o serie de motor care sa inceapa cu RB..... atunci poate toate discutiile astea inutile despre skyline se vor termina, si lumea va accepta ca masina asta nu are nici o treaba cu nici o generatie de Skyline...
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Gresesti complet. De-a lungul anilor toate masinile au suferit modificari pentru a corespunde cu timpurile respective, asta nu inseamna ca sunt frante din pedigree. M3 s-a terminat, nu o sa mai fie I6, am vazut ultima generatie. Ma tem ca iti pot spune de acum sa uiti de GTR, intrucat nu va avea inline de nici un fel. Nissan lucreaza la motor folosind o platforma deja existenta si eu sunt pregatit sa pariez ca va fi o versiune modificata a prezentului VQ35DE. Cred ca o sa avem de-aface cu un VQ40DETT. Daca-mi spuneai ca Skyline-ul care exista acum in Japonia si care de fapt este Infiniti G35 nu corespunde cu linia legendara Godzilla, as fi fost de acord cu tine. Insa esti mult prea radical in mentalitate si modul la care privesti lucrurile. Ia la mana absolut ce masina doresti tu si priveste de unde a pornit si unde a ajuns. In fond Skyline a inceput ca o masina de lux si a ajuns sa fie o pure-bred sportscar. La o adica, judecand ca si tine, am putea spune ca pana nu se aliniaza cu, sa zicem, masini precum Benz, Lexus, etc. ea nu se intoarce cu adevarat la radacinile ei originale.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
ma fratilor,stiu multe despre masini, tuning si motoare. dar pana akm nu am avut un interes asa de mare pt skyline. am gasit la nemtzi modelul de skyline de 280cp. va las aici pagina k as vrea sa ma lamuriti si p mine kre e diferenta la motor dintre modelul asta si cel de 426 cp.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
si sa va las si link-ul k am uitat http://mobile.de/SIDqeY.fRGGb6x8aLgQ...1111237384969&
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Nu exista Skyline stoc de 426cp. Cum are 426? Asta nu putem sa stim precis fara o lista la piesele care au fost modificate.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Imi pare rau daca te dezamagesc, dar ce ai vazut tu este un GT(nu are turbina si difera putin aspectul), nu un GT-R sau un GT-T (are o singura turbina, difera putin aspectul, transmisia si alte elemente). Am vazut si eu pe net, de vanzare in angila, o multime. Pot ajunge si sub 10 000 euro ... deci cand fac rost de banii astia, imi iau unu, iau bodykit de la nismo, eleron, jante si arata identic cu un GT-R. Cand mi-l cumpar o sa va plimb pe toti :D . Salutari fanilor.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
scuze kos, m-am documentat mai biine intre timp si akm pot sa spun k nu mai pot confunda motorul d p r33 gt-r sau r34 gt-r (RB26) cu cel NEO6 fara turbo.
in leg cu ce ai afirmat u mai sus.....eu prefer un r33 gt-r din '96 kre e cam 15.000 lire cu motor RB26 twin turbo decat un GTS sau GT-t. parerea mea. dar poa' peste vreo 3-4 ani pot spera la un skyline. |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Totul pentru motor:D =D>. Mie imi place mai mult aspectu r34 decat r33 , si motorul de pe GT-T poate fi si el usor modificat :) :lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:44. |
- Copyright 2026 4Tuning