Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   sollenzza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/150862-sollenzza.html)

MaUlIcA 14-05-10 10:35

Re: sollenzza
 
6 Attachment(s)
astea sunt cele mai recente :-P

Sonny™ 14-05-10 10:59

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3359126)
astea sunt cele mai recente :-P

frumaosa solenza, parerea mea ca i.ar sta bine putin mai coborata;)

MaUlIcA 14-05-10 11:03

Re: sollenzza
 
:peace:
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3359193)
frumaosa solenza, parerea mea ca i.ar sta bine putin mai coborata;)

cu problema asta ma confrunt acum nu stiu ce sa fac sa ii schimb arcurile sau sa le intaresc pe astea care le am ca la hopuri mai mari sau pe autostrada imi ating rotile mai ales pe spate :?:

MaUlIcA 17-05-10 15:56

Re: sollenzza
 
aveti idee ce arcuri mai tari se potrivesc pe SOLENZA as vrea sa le schimb imi ating deoarece am schimbat rotile (unele mai mari) ce ma sfatuiti sa fac sa le schimb sa le intaresc ???? :evil:

tm86srg 17-05-10 18:12

Re: sollenzza
 
Poi ce roti ai pus?? Pe cat sunt?? Ce ET ai la ele, ce latime, ce cauciucuri ai pe ele? Eu am pe SN pe 15 si nu zic ca nu-mi freaca, dar doar pe spate cand sunt 5 in masina. Eu am avut masina coborata, am taiat din arcuri si am scurtat tija la telescop. Stiu destui care le-au intarit si sunt foarte multumiti, ma refer la telescoape, eu nu le-am intarit, le-am lasat asa. Din cate stiu eu telescoapele de SN sunt mai tari ca si cele de SZ, sper sa nu gresesc.
Bafta la modificari!!!

GEO GR 01 NVN 17-05-10 18:14

Re: sollenzza
 
eu zic ca iar prinde bine o folie momentan,am dreptate?:D

MaUlIcA 17-05-10 21:42

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by tm86srg (Post 3367555)
Poi ce roti ai pus?? Pe cat sunt?? Ce ET ai la ele, ce latime, ce cauciucuri ai pe ele? Eu am pe SN pe 15 si nu zic ca nu-mi freaca, dar doar pe spate cand sunt 5 in masina. Eu am avut masina coborata, am taiat din arcuri si am scurtat tija la telescop. Stiu destui care le-au intarit si sunt foarte multumiti, ma refer la telescoape, eu nu le-am intarit, le-am lasat asa. Din cate stiu eu telescoapele de SN sunt mai tari ca si cele de SZ, sper sa nu gresesc.
Bafta la modificari!!!

rotile sunt 195\50\15 de frecat nu-mi freaca pe nicaieri doar ca la denivelari imi atinge pe aripa in interior mai ales daca merg cu viteza pe autostrada in oras merg usor amortizoarele sunt noi pe spate urmeaza sa le schimb si pe fata

MaUlIcA 17-05-10 21:43

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by GEO GR 01 NVN (Post 3367559)
eu zic ca iar prinde bine o folie momentan,am dreptate?:D

si eu zic la fel doar ca acum ma preocupa rotile sa le fac sa nu mai atinga ca imi face pe creier :peace:

MaUlIcA 20-05-10 18:29

Re: sollenzza
 
am 2 arcuri de bmw pisica o sa incerc sa le pun sa vad daca merg o sa pun si poze nu mai stiu ce sa fac daca iau 5 persoane in masina trebui sa merg cu 40 la ora si la fiecare groapa sa franez sa vedem ce iese

tm86srg 20-05-10 19:34

Re: sollenzza
 
Nu te chinui cu arcurile de BMW. Au incercat altii inaintea ta :oops: si ii arcu mai mare si a picat arcu o spira de pe taler si pana acasa mi-a frecat arcu in roata...
Pune 195/45/15 si o sa ai mai putine probleme

Greenhullk 20-05-10 19:52

Re: sollenzza
 
mai bine ai pune 175\55\15 parerea mea la 195 tot o sa-ti frece...

MaUlIcA 02-04-11 14:31

Re: sollenzza
 
CUMPAR PLEOAPE SOLENZA 0767068842


All times are GMT +2. The time now is 23:13.

- Copyright 2026 4Tuning