Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Honda Civic Type R (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/14092-honda-civic-type.html)

demolatorul 04-04-06 22:46

Re: Honda Civic Type R
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Cu soft sau fara un unichip bun si bine reglat ajuta.
Macar ajustaje fine in f de benzina si tot faci ceva daca prin absurd ai avea un soft 100% perfect.

Domnule Sebastian faceti reclama la unichip?

Morro 05-04-06 08:18

Re: Honda Civic Type R
 
hai mai frate ... wtf? cam ce fel de post e asta?

einstein1984 07-04-06 18:08

Re: Honda Civic Type R
 
Omul zice adevarul. Rau nu are cum sa faca daca e reglat bine, si nici nu sta degeaba.

Morro 08-04-06 08:54

Re: Honda Civic Type R
 
offtopic : ca sa nu existe ambiguitati, ma refeream la domnul demolatorul

demolatorul 08-04-06 17:25

Re: Honda Civic Type R
 
Domnule Morro ai cumva instalat unichip?Imi cer scuze daca am gresit

Morro 10-04-06 08:33

Re: Honda Civic Type R
 
nu am instalat nimic, dar m-am saturat de aberanti ca tine care nu au ce face acasa si lanseaza intzepaturi pe forum ... huoo

demolatorul 12-04-06 23:07

Re: Honda Civic Type R
 
Domnule Morro,ai anumite cunostinte pe care le ti ascunse si le folosesti doar pt satisfacerea personala,sau poti veni cu certitudini? Dar avind in vedere ''nu am instalat nimic, dar m-am saturat de aberanti ca tine care nu au ce face acasa si lanseaza intzepaturi pe forum ... huoo'' exprimarea.................
__________________

SEBASTIAN 14-04-06 07:01

Re: Honda Civic Type R
 
Quote:

Originally Posted by demolatorul
Domnule Sebastian faceti reclama la unichip?

De ce nu daca mi se pare ca e ceva bun ... :lol:
Daca ar fi sa fac mai mujlt decat o sincera constatare pot spune ca in ce inseamna soft de Subaru Impreza WRX STI ceea ce facem noi este maximul.
Folosim ecu de serie si putem monta, doua programe cu schimbare la buton.
Costul pentru doua e foarte mic fata de ce ofera altii de la firme consacrate, pentru unul.
RACING CODE se cheama si sunt de departe cei mai buni oferind si codul sursa.
Sunt cateva zeci de hart9i de modificat, evitam interpolarile ...

SEBASTIAN 14-04-06 07:03

Re: Honda Civic Type R
 
https://forum.4tuning.ro/154-subaru-tuning/12849-ecu-remapping-subaru-sti.html

si aici sunt mai ulte amanunte

demolatorul 22-04-06 16:54

Re: Honda Civic Type R
 
RACING CODE se cheama si sunt de departe cei mai buni oferind si codul sursa.
Sunt cateva zeci de hart9i de modificat, evitam interpolarile ...[/QUOTE]
Nu te supara ce interpolari?

SEBASTIAN 01-05-06 08:07

Re: Honda Civic Type R
 
Modificarile se fac pas cu pas pentru fiecare zona de turatie in functie de anumite date obtinute prin logari anterioare.
Deci nu se stabileste ceva pentru 1500rpm si ceva la 3400rpm iar intre se cere softului sa ofere solutia facand el tranzitul.
Se lucreaza pas cu pas 50rpm cu 50rpm.
Uni fac dua-trei ... capete de modificari, intre interpolari, un fel de modificari logice oarbe. Noi nu facem asta fiecare zona de turatie in fiecare regim e recalculata sa funcioneze perfect.
Rezultatele au inceput deja sa apara pe strada si mai ales la curse.


All times are GMT +2. The time now is 11:13.

- Copyright 2026 4Tuning