Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Femeile iubesc mai mult banii decat sexul? (https://forum.4tuning.ro/28-femei/139215-femeile-iubesc-banii-decat-sexul.html)

r0xanicutza 12-09-09 17:26

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
dupa ce am citit tot topicul cap coada, pot sa va spun urmatoarele:
dupa ce am terminat o relatie de 7 ani, in care credeam cu totul in dragoste si tot tacamul, m-am refugiat in munca si banii erau cei mai importanti, cu baieti ma mai intalneam din cand in cand fara nici un sens, doar de plictiseala, dar erau pe locul doi; in primul an de la despartire (timp in care m-am gandit ca "nimeni nu merita nimic") nici o "relatie" nu dura mai mult de 2 saptamani. in perioada aia lucram la un restaurant ca supervisor si nu-mi pasa de altceva decat sa-mi strang bani sa-mi cumpar masina - visul meu cel mai mare - nu aveam foarte mult timp liber si poate si de aceea nu ma procupa foarte mult nici o relatie cu nimeni indiferent cat de frumos, destept era tipul, pana cand am cunoscut un tip care ma faceam sa tremul la fiecare atingere si sa imi doresc sa petrec cat mai mult timp cu el. lucrul care s-a si intamplat... dupa ceva timp am avut proasta inspiratie sa-mi dau demisia, ca sa petrec mai mult timp cu el pt ca asta imi doream. MARE GRESEALA! am inceput sa petrecem foarte mult timp impreuna (prea brusc as spune) si s-a stricat tot! si ce am rezolvat? mi-am abandonat visul si am ramas si cu buza umflata; pt ca am pierdut si locul de munca si pe el; deci acum sunt in aceasi postura in care eram si inainte... ma refugiez din nou in munca si totodata prefer banii in locul sexului; dar nu in locul dragostei. parerea mea e ca spunem ca preferam banii in locul sexului atunci cand suntem ranite sau atunci cand nu intalnim persoana potrivita (asa cum spunea si Sasha pe la inceputul topicului)...

sergiuhusca 13-09-09 12:45

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Depinde...la fel de bine poti avea o relatie bazata doar pe sex...fara alte implicatii.

r0xanicutza 13-09-09 15:54

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
daca iti plac relatiile astea... sigur ca poti... dar in cazul relatiilor de genul asta, pot sa spun ca banii sunt mai importanti decat sexul. pe mine ma intereseaza mai mult sa am bani decat sa fac sex cu unu pt care nu simt nimic.
daca e unu pe care il iubesc, am spus si mai sus, se schimba situatia.

bluey 13-09-09 16:08

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Eh...
Si dupa o perioada de astfel de relatii bazate pe sex o sa apara cu siguranta unul/una de care te vei indragosti.Si care inevitabil te va face sa suferi mai devreme sau mai tarziu :D

sergiuhusca 13-09-09 16:31

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Fara sa fiu misogin, dar femeile trec mai repede "PESTE" decat barbatii...

bluey 13-09-09 16:33

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by sergiuhusca (Post 2635791)
Fara sa fiu misogin, dar femeile trec mai repede "PESTE" decat barbatii...

Cred ca pana la urma depinde de cat a insemnat fostul.
Atat la barbati cat si la femei.
Daca nu ti-a pasat de ea nici nu termini bine cu ea ca esti in patul alteia.

sergiuhusca 13-09-09 16:38

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Nici eu nu stiu ce sa zic...CU TOATE CA AM TRECUT EXACT PRIN CE ZICI TU MAI SUS...SI INCA TIND SA CRED CA PENTRU BANI...
Si acum sunt tot cu cea care mi-a tras clapa...Sa ma exprim asa...De asta cateodata nu e bine ca o persoana sa insemne "prea mult"...E daunator sufletului...

DTH 13-09-09 16:49

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by sergiuhusca (Post 2635807)
Nici eu nu stiu ce sa zic...CU TOATE CA AM TRECUT EXACT PRIN CE ZICI TU MAI SUS...SI INCA TIND SA CRED CA PENTRU BANI...
Si acum sunt tot cu cea care mi-a tras clapa...Sa ma exprim asa...De asta cateodata nu e bine ca o persoana sa insemne "prea mult"...E daunator sufletului...

Scuze ca ma bag dar am citit asa pe fuga " Si acum sunt tot cu cea care mi-a tras clapa "

Cine face ceva o data , sunt sanse mari sa repete si a doua oara ;)

bluey 13-09-09 16:54

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by sergiuhusca (Post 2635807)
Nici eu nu stiu ce sa zic...CU TOATE CA AM TRECUT EXACT PRIN CE ZICI TU MAI SUS...SI INCA TIND SA CRED CA PENTRU BANI...
Si acum sunt tot cu cea care mi-a tras clapa...Sa ma exprim asa...De asta cateodata nu e bine ca o persoana sa insemne "prea mult"...E daunator sufletului...

Se numeste incredere :)
Intotdeauna sa ai incredere in cel de langa tine.
Dar niciodata sa nu ai mai multa incredere in el /ea decat ai in tine.
Cum inchizi ochii cum te arzi.
Mai bine esti pevazator si atunci cand se va termina iti poti spune : "ti-am zis eu" :D

L.E. Eu scriu la fel si despre femei ca sa nu par misogin :)
Nu as face niciodata greseala sa cred ca femeile sunt la fel ca barbatii.
Daca barbatii in general inseala sau mint doar pentru o "piesa mai buna", o femeie poate face asta din nenumarate motive: bani, masina, putere,celebritate, un viitor (asta e genetica), etc.
Nu am spus ca toate vor face asta.

r0xanicutza 13-09-09 17:00

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
te simti mai bine daca-i poti spune: "ti-am zis eu?" de ce? ca sa "nu cazi de prost"??

DTH 13-09-09 17:01

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by r0xanicutza (Post 2635852)
te simti mai bine daca-i poti spune: "ti-am zis eu?" de ce? ca sa "nu cazi de prost"??

Se referea la faptul ca daca se va termina prost isi poate spune el insusi " ti-am spus eu " ;)

sergiuhusca 13-09-09 17:02

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Milion stiu...dar cand sufletul te leaga...cand anii te leaga...ce poti face???

bluey 13-09-09 17:04

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by r0xanicutza (Post 2635852)
te simti mai bine daca-i poti spune: "ti-am zis eu?" de ce? ca sa "nu cazi de prost"??

:)
Cand iti poti spune tie asta :)
Nu ai fost atenta.
Daca esti atent la detalii e imposibil sa nu observi ca cineva te inseala.
Daca nu dai importanta detaliilor nu ai nici o scuza :)

DTH 13-09-09 17:07

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by sergiuhusca (Post 2635858)
Milion stiu...dar cand sufletul te leaga...cand anii te leaga...ce poti face???

Asa este , cunosc situatia pentru ca o traiesc in prezent ( nu eu personal ) cel mai bun prieten al meu ...a avut o relatie de un an , si acum 1 luna s-au despartit foarte urat ( pentru ca l-a lasat pentru o intalnire la semafor pe magheru ) si pentru ce ? Pentru ca ala avea un amarat de seat ? Si el nu are posibilitatea financiara momentan sa-si ia o masina ( o sa isi ia , dar nu acuma ) dar pentru ce ?

Si el acuma ar vrea sa o ierte ca il cunosc foarte bine , dar i-am spus ca nu se merita cat de mult o iubeste , pentru ceea ce a facut ea , l-a injurat , i-a spus ca numai vrea sa fie cu el , il mintea in ultima vreme cu tot felul de chestii ...dupa care sa ii spuna ca ii pare rau ? ( ASTA dupa ce s-a certat si cu nenea de la semafor ? )

Deci , dupa ce a terminat-o si cu ala , vroia sa se intoarca la asta ca e mai "prost " sau cum ? Si eu i-am spus ca daca se impaca cu ea face cea mai mare greseala , de ce ? Ca sa sufere a doua oara ?

Daca tu consideri ca ea merita in prezent sa fii cu ea , ok , e problema ta , dar sa nu cazi a doua oara in depresiile alea urate si sa stai cu gandul ...ma nene eu ce i-am facut ?

sergiuhusca 13-09-09 17:07

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Bluey nu mai fi asa sigur ca nu e bine...


All times are GMT +2. The time now is 06:23.

- Copyright 2024 4Tuning