Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Need for Speed : Underground 2 - DRIFTING (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/95118-need-for-speed-underground-2-drifting.html)

Griffo 08-12-08 16:32

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by FLAME (Post 1909270)
pai am facut pe Parkade Drift 6 1,4 mil de puncte....cu skyline,10 ture si cutie automata8)....pe atunci nu puteam juca cu manuala:oops:

ps:imi da si mie cineva o salvare cu jocu terminat ca sa am toate hartile descuiate? id:luci_tuning ms....

Greu e sa cauti pe Google...ia AICI

FLAME 08-12-08 19:33

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by Griffo (Post 1909277)
Greu e sa cauti pe Google...ia AICI


ms ;)

eMH 09-12-08 12:40

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
daca vreti o pun eu pe a mea,sa vedeti cum imi fac eu masinile la dyno,si in ce hal alearga :D (poate sunteti curiosi...)

DaViD TL 09-12-08 16:11

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
nu e nimeni curios :lol:


dar m-ai facut pe mine

eMH 10-12-08 15:07

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
ok,hai ca pun !
mai pe seara te astept la un sincron...eventual cu masinile vopsite la fel,cu aceleasi eleroane,aceleasi prelungiri,aceleasi jante...tot !
ar fi frumos :X
Nu uitati sa schimbati numele salvarii inainte sa va apucati de jucat...
Masinile de drift de acolo sunt Eclipse,EVO si Skyline...fiecare se conduce absolut diferit,nu au nicio treaba una cu alta,si totusi toate aluneca in draci,si cu toate fac puncte multe :)

dragos1989 11-12-08 23:35

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Fara suparare,dar sunteti constienti ca drift=steer from the rear=RWD ? Ce tot ziceti voi pe acolo de drift cu eclipse ,evo,skyline? Aia e mai mult powerslide... Si e FOARTE USOR DE FACUT! Drift cu adevarat puteti face in NFSU2 cu : HachiRoku, Supra, Rx7,350z, Miata,Mustang! Atunci sa vezi Drift! Eu cel putin numai asa joc... Am tot invatat cum sa controlez masina and shit...sa fac si faza din tokyo drift, cu o masina in mijloc si eu drift in jurul ei... Cam de cate ori faceti? Eu am reusit si minute in sir,si drifturile executate la centimetri de masina din centru... O sa fac si niste filme sa va arat daca vreti..Numai bine. A nu se interpreta postul meu ca un atac sau ceva;)

eMH 12-12-08 07:29

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Pai asta nu se intelege...initial masinile mele sunt integrale,dar acum (nu stiu de ce) sunt RWD...
Daca incerci la inceput sa faci un Burnout cu evo,de exemplu,poti sa faci si cu e-brake apasat,si apasand sagetile in sus si in jos. Is astea 2 feluri de burnout.
Dupa aia nu mai poti sa faci cu e-brake...fata nu mai trage !!

dragos1989 12-12-08 13:56

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Ti se pare. Poti sa faci burnout si cu frana de mana din cauza fortei brute a masinii... La RWD daca ai rotile virate si apesi brusc acceleratia la max. o sa tinda masina sa intre in spin..pe cand AWD si FWD isi vor pastra trasa cu unele mici devieri dar nesemificative. Drift adevarat=RWD=mai greu decat AWD...te inteleg..faci multe puncte cu awd...acu vreo3-4 ani jucam numai cu eclipse la drifturi pe dealuri...acum doar RWD...too much acceleration=spin ...asta e farmecu...

eMH 12-12-08 16:53

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
uite,ia salvarea mea (am pus-o mai sus) si incearca sa joci cu una din masinile alea,si spune-mi dupa aia daca au rwd sau nu !!

dragos1989 12-12-08 23:11

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Deci am incercat salvarile,in ideea faptului ca a aparut o anomalie la tine in joc...IN MOD EVIDENT,nu este asa! Skyline,Evo si GSX sunt AWD!! Chestia e urmatoarea: cand faci burn cu awd folosind e-brake,o sa aibe o mica ezitare cand vei incerca burn cu acceleration+brake. opreste masina,da-i neutra,9000rpm, schimbi a intaia si totu merge normal ;) O sa uploadez si eu salvarea mea ;) si vedeti acolo ce si cum..

eMH 13-12-08 15:05

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Ai incercat tu asta cu Evo/Skyline/Eclipse ALE MELE ??
Mie nu mi-a reusit,oricat am incercat.
si ca tot zici tu de RWD,am facut si cu Supra,da' nu am facut mai mult de 200.000
Cu 350Z nu am sarit de 185... :|
Cand jucam pe hamachi ? :D

Griffo 13-12-08 16:49

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
deci ca sa intelegeti de la un batran al U2'ului...in U2 faci foarte bine drift adica sideway...ca si in realitate...cu masinile AWD sau 4WD , dar nimic nu se compara cu tractiune spate...iar dragos1989 spunea ceva de donuts in jurul masinilor sau stalpilor...aia e o joaca pentru mine cu 350z cu turbo level1 si ECU level1...pentru ca nu poti face perfect cu o masina prea puternica...exista o parcare cu 4 stalpi...acolo o ora ma joc printre ei de parca as fi MC MATE aka RRM'u sau HAI'u de mori...eu cam asta fac cand nu am ce face...testez masini...pentru un singur stalp merge excelent Mustang'ul pentru ca are un torque anume la o turatie mica si o tin din accelratie...normal pe PlayStation2 ca am butoanele cu anumite trepte si o pot tine la o anumita turatie...pe PC trebuie tastat cu pauza butonul si nu-mi mai place.Cine a jucat pe PS stie:)

eMH 13-12-08 17:35

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
NU MA INTELEGETI ~X(
La mine Evo,Skyline,si Eclipse au RWD !!!
Incercati sa faceti burn cu frana de mana,sa vedeti ca nu merge !!
Fata nu trage !!!

Griffo 13-12-08 17:59

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1918933)
NU MA INTELEGETI ~X(
La mine Evo,Skyline,si Eclipse au RWD !!!
Incercati sa faceti burn cu frana de mana,sa vedeti ca nu merge !!
Fata nu trage !!!

Am inteles...am vazut ca a facut cineva proba la salvarile tale...nu stiu ce sa zic...ia alte salvari de pe net si reinstalezi jocul...cred ca ar fi singura varianta :D

eMH 13-12-08 18:02

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Pai la inceput si la mine sunt awd,dar dupa ce le fac la dyno,sunt rwd !
Daca vreti va arat un filmulet...un EVO stock,si un EVO facut la dyno :|

Griffo 13-12-08 18:33

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1918975)
Pai la inceput si la mine sunt awd,dar dupa ce le fac la dyno,sunt rwd !
Daca vreti va arat un filmulet...un EVO stock,si un EVO facut la dyno :|

DA...chiar te rog...ma gandesc ca la un tuning extrem masina sa devina RWD...ca si in realitate o masina AWD extrem modificata la motor nu mai poate suporta tractiunea integrala si in loc de 50-50 sau 60-40 devine 80-20 sau 90-10...deci e real.

FLAME 13-12-08 21:02

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
1,2 mil...o sa incerc peste 1,5 mil ;))

Griffo 13-12-08 21:08

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by FLAME (Post 1919293)
1,2 mil...o sa incerc peste 1,5 mil ;))

Asta e salvarea de la mine :P
Apropo eMH asteptam filmarea...sa vad ce rahatzel faci tu acolo de'ti da asa cum zici tu:P

eMH 14-12-08 08:59

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Stai linistit Griffo...nu fug de responsabilitati !
Problema e ca filmele de pe telefonul meu is rasturnate,si cu extensia .mp4 !
O sa le arhivez,si o pun pe forum. Deci o sa fac asa : Ma duc la Car Lot,cumpar un EVO,fac un burnout normal cu el,dupa aia unul cu frana de mana,ma duc la Performance Shop,pun tot ce se poate pune,ma duc si la Dyno,si dupa ce il scot,mai fac un burnout normal,si dupa aia incerc unul cu frana de mana. O sa filmez toata asta :)

DaViD TL 14-12-08 20:36

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
Maestre emh cand ne mai bagam la un show off pe lighthouse ?!?


le : un mic burnout in 6th gear

FLAME 14-12-08 21:04

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by DaViD TL (Post 1920943)
Maestre emh cand ne mai bagam la un show off pe lighthouse ?!?


le : un mic burnout in 6th gear

la tine a ramas turatia la 7000 rpm sau cat e acolo,sau a scazut dupa?

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/psjWNC8S9xQ&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/psjWNC8S9xQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Griffo 14-12-08 21:09

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by FLAME (Post 1920994)
la tine a ramas turatia la 7000 rpm sau cat e acolo,sau a scazut dupa?

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/psjWNC8S9xQ&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/psjWNC8S9xQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Sper ca in seara asta sa filmez ceva de pe PS...trebuie sa fac rost de trepied prima data...un showoff cu 350z

FLAME 14-12-08 21:13

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by Griffo (Post 1921002)
Sper ca in seara asta sa filmez ceva de pe PS...trebuie sa fac rost de trepied prima data...un showoff cu 350z


dal incolo de trepied!improvizeaza:-)un scaun niste carti unele peste altele....:lol:spor la filmat...ma gandesc sa mai fac inca un filmulet cu Z

DaViD TL 14-12-08 21:35

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
2 Attachment(s)
ramane turatia acolo nu scade ,si dupa ce fac burnout ,merge sa fac cerculete in a 6a ,asa in mod normal doar cu a 2a poti face burnul deja in a 3a se opreste :( .si o poza cu cerculetul in actiune si dupa :arrow:

Griffo 14-12-08 23:26

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
Imi cer scuze pentru calitatea imaginii...5X zoom,fara trepied si dupa o lunga absenta de U2...plus ca e prima filmare facuta de pe PS2...o sa ma perfectionez cu timpul:D
Nu e cine stie ce...doar asa de INTRO.

SV25MBN 15-12-08 00:01

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Dupa o lunga absenta.. revin si eu cu o rugaminte la voi. Spuneti-mi si mie de unde pot lua si eu jocul..ca as vrea sa il downloadez. Stiu sigur ca e undeva pe paginile din urma, dar nu pot sa il caut acuma la ora asta. Daca puteti sa imi spuneti de unde pot sa il iau, si eventual si o salvare ceva, raman dator. Mersi :)

Griffo 15-12-08 00:05

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
aici ai jocul...salvare gasesti cu o pagina in urma.

eMH 15-12-08 06:00

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
sau eventual poti sa iei jocul de pe filelist.ro !
cred ca descarca mai repede :)

FLAME 15-12-08 14:12

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by DaViD TL (Post 1921057)
ramane turatia acolo nu scade ,si dupa ce fac burnout ,merge sa fac cerculete in a 6a ,asa in mod normal doar cu a 2a poti face burnul deja in a 3a se opreste :( .si o poza cu cerculetul in actiune si dupa :arrow:

la mine ramane turatia la 1000 rpm(bineinteles mai iese fum8)) in a 6a...dar cerculete nu merge sa fac:rolleyes2

myky99 15-12-08 14:37

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Salut baieti
Am si o mica nelamurile :oops: am luat salvarile de pe pagina anterioara dar nu stiu cum sa le bag in joc!
Daca imi puteti da indicatii va sunt recunoscator!
Mihnea

eMH 15-12-08 14:46

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Fii Antena !
Intri in My Computer,si dai sus pe Tools -> Folder Options -> View -> Show Hidden Files and Folders !! Dai Apply,si OK !!
Dupa aia intri in C:\Documents and Settings\"Numele userului"\Local Settings\Application Data\NFS Underground 2 !!
Aici,in folderul NFSU 2 dai click dreapta -> New Folder. Redenumesti folderul nou dupa numele pe care vrei sa il dai la salvare,de exemplu Myky !!
Aici,in folderul Myky bagi salvarea pe care ai luat-o (dupa ce o dezarhivezi) si ii dai rename,si ii pui acelasi nume pe care il are si folderul (adica in cazul de fata tot Myky)
Dupa aia dai un restart,si asta esti :)
Te asteptam cu noi la NFS !
Si voi,restul,cu ce recorduri va mai laudati ??

myky99 15-12-08 14:52

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
multumesc mult ..si pt indicatii si pentru salvare

eMH 15-12-08 14:58

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Cu placere,si te asteptam printre "nefesisti" :D
In legatura cu problema mea,cu EVO-ul RWD,si cu celelalte masini...am ramas masca...sa va povestesc !
Am luat evo-ul,am facut burnout,tragea fata.M-am dus,i-am pus tot la performance,tot tragea fata. M-am dus,l-am facut la dyno,tot tragea fata. Deja era enervant. Am intrat intr-un drift,si nu mai tragea fata :|
Cu absolut aceleasi setari... Deci in mod normal si la mine e 4x4,dar la drifturi e rwd !
Incercati si voi... Mie imi scoate peri albi !

FLAME 15-12-08 16:05

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
2 Attachment(s)
1,4 mil8)8)

eMH 15-12-08 16:11

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
3 Attachment(s)
nu conteaza totalul...pt mine e mai important Best Drift Score :D
In seara asta am jucat si eu mai serios. Ce a rezultat ? In prima poza am facut unul de 172 de mii,si dupa aia imediat unu de 165 de mii.
In a doua poza am facut unul de 198 de mii. In a treia poza am facut unul de 323 de mii,dar l-am pierdut :|
Imi venea sa plang...cine imi bate recordul ?? :D 464 de mii e parca cel mai bun scor pe care l-am facut :)

FLAME 15-12-08 16:18

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1922326)
nu conteaza totalul...pt mine e mai important Best Drift Score :D
In seara asta am jucat si eu mai serios. Ce a rezultat ? In prima poza am facut unul de 172 de mii,si dupa aia imediat unu de 165 de mii.
In a doua poza am facut unul de 198 de mii. In a treia poza am facut unul de 323 de mii,dar l-am pierdut :|
Imi venea sa plang...cine imi bate recordul ?? :D 464 de mii e parca cel mai bun scor pe care l-am facut :)


pai cam aveai dubii la inceput cand am zis 1,4 mil....la mine totalul conteaza mai mult totalul

DannyKid 15-12-08 16:47

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Imi spune si mie cineva unde se baga salvarile pe VISTA?
NU ESTE CA LA XP
Am cautat azi la un prieten de am innebunit...va rog spuneti`mi !

eMH 15-12-08 18:16

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Te asigur ca este absolut la fel ca la XP !
Dupa ce dai sa iti arate fisierele ascunse (hidden) o sa le gasesti unde am zis in postul ala ! M-a mai intrebat cineva,si a mers...probabil la tine nu merge pt ca se mai uita si la fata omului :P

2fast4u_DK 15-12-08 19:32

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
Mai baieti...sa lasam un pic drifturile la o parte...ia uitati'va la poza asta...aici sunt sunetele motoarelor...si vad ca sunt mai multe modele...ma gandesc ca au vrut de la inceput cei de la EA sa bage masinile astealalte in joc si apoi s'au razgandit dar sunetele au ramas...am incercat sa schimb sunetele la masinile actuale si la unele am reusit partial iar la unele nici nu se cunoaste...nu a mai incercat nimeni sa faca asta?ca sunt curios :D...mi'ar placea sa aud si celelalte sunete dar nu stiu cum sa le bag

FLAME 15-12-08 19:42

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1922736)
Mai baieti...sa lasam un pic drifturile la o parte...ia uitati'va la poza asta...aici sunt sunetele motoarelor...si vad ca sunt mai multe modele...ma gandesc ca au vrut de la inceput cei de la EA sa bage masinile astealalte in joc si apoi s'au razgandit dar sunetele au ramas...am incercat sa schimb sunetele la masinile actuale si la unele am reusit partial iar la unele nici nu se cunoaste...nu a mai incercat nimeni sa faca asta?ca sunt curios :D...mi'ar placea sa aud si celelalte sunete dar nu stiu cum sa le bag


si cum ai reusit sa le schimbi la unele masini sunetu???


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning