Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo-ul meu... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/37860-cielo-meu.html)

topser 18-09-07 23:39

Re: Cielo-ul meu...
 
arata super cu mijlocu negru si buza "polished"

Geo_ZGA 19-09-07 00:05

Re: Cielo-ul meu...
 
Traiasca domnu' Lao... bine ati revenit :) vezi ca ai id-ul meu, dar esti mereu off line ;)

on-topic: arata super cu mijlocul vopsit negru si buza "polished". dar eu ma gandesc la un negru lucios, nu unul mat...

intrebare: unde o ai la vopsitorie? unde zicea Serban cumva, pe Giulesti? da-mi si mie pls niste detalii (legate de $$$ bine-nteles), ca trebuie sa vopsesc si eu aceeasi portiune ca si tine, din aceleasi motive ;)

p.s: aoleo, sunt infractor :lol: acum am vazut ca scrie la profilul meu... am infractat eu ceva p-aci... :lol:

Snapy_xxl 19-09-07 09:30

Re: Cielo-ul meu...
 
Da! Da! Da! Da! :woowoo: ;-) :lol:

Lao 19-09-07 10:12

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1107791)
Traiasca domnu' Lao... bine ati revenit :) vezi ca ai id-ul meu, dar esti mereu off line ;)

on-topic: arata super cu mijlocul vopsit negru si buza "polished". dar eu ma gandesc la un negru lucios, nu unul mat...

intrebare: unde o ai la vopsitorie? unde zicea Serban cumva, pe Giulesti? da-mi si mie pls niste detalii (legate de $$$ bine-nteles), ca trebuie sa vopsesc si eu aceeasi portiune ca si tine, din aceleasi motive ;)

p.s: aoleo, sunt infractor :lol: acum am vazut ca scrie la profilul meu... am infractat eu ceva p-aci... :lol:


Masina e la Craiova si acolo am sa fac si retusurile. Ca bani, ma crezi ca inca nu stiu? Sper sa nu am mari surprize.

Ce zici cu "infractorul", ca nu-nteleg?!

serban_pc 19-09-07 11:53

Re: Cielo-ul meu...
 
nu mi-am dat seama cu ziceai ca vrei sa le faci, dar asa cum sunt in poza ar fi superrrr.

Geo_ZGA 19-09-07 13:18

Re: Cielo-ul meu...
 
Lao...cand am zis la "infractor": am primit avertisment de la un moderator si acum vad ca scrie sub "my photos"..."infractions 1/0 (0)" :lol:
sa speram ca nu ai surprize...dar nu ai intrebat si tu, macar asa...ca idee? poate iti da vre-un pret sa cazi pe jos :lol:

Serbane, ai zis tu odata ca stii pe niste baieti pe Giulesti, care fac vopsitorie in afara programului... mai ai pe cineva acolo? ca vreau sa-mi fac si eu aripile spate, unde am indoit buza. vine iarna si o prinde rugina...

Lao 19-09-07 21:13

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by serban_pc (Post 1108286)
nu mi-am dat seama cu ziceai ca vrei sa le faci, dar asa cum sunt in poza ar fi superrrr.

Păi dacă eu vorbescu cu tine şi mintea-ţi e in alte părţi...

serban_pc 19-09-07 21:54

Re: Cielo-ul meu...
 
pai cred ca sti tu la ce-mi fuge mintea, dar poate scap in 2 saptamani

Lao 29-09-07 20:22

Re: Cielo-ul meu...
 
Încă sunt la faza de reparare a aripilor spate, ca urmare a umflării lor cu ciocanul proprietate personală. Dacă tot sunt la acest capitol, am reparat aboslut toate imperfecţiunile caroseriei, inclusiv o lovitură uşoară pe uşa stânga-faţă. Cam aşa arată maşina acum. Duminica cealaltă va fi gata.

Jantele cred că am să le fac in Bucureşti, deoarece trebuie să le sablez bine înainte de a le vopsi. Asta dacă mă hotărăsc să le mai fac negre. :D

https://img406.imageshack.us/img406/2...5879qu6.th.jpghttps://img406.imageshack.us/img406/9...5878ug9.th.jpg

Lao 29-09-07 20:42

Re: Cielo-ul meu...
 
Nu mai pot edita mesajul anterior, aşa că adaug in ăsta nişte poze pe care le-am găsit ulterior. Sunt făcute in timpul operaţiei de tinichigerie.

https://img402.imageshack.us/img402/4...e008sa5.th.jpghttps://img402.imageshack.us/img402/3...e013qr5.th.jpg

Snapy_xxl 29-09-07 21:12

Re: Cielo-ul meu...
 
Ai aceleasi probleme k si mine :lol: doar k la mine portiera e lovita si sub ornamentu ala si pe spate a inceput sa dea rugina si s-a km umflat. Succes in continuare. ;)

Lao 13-10-07 19:22

Re: Cielo-ul meu...
 
In sfârşit, aripile spate au revenit acum la normal, de fapt, un pic mai umflate, dar fără vopsea sărită. Dacă tot ajunsesem la vopsitor, am reparat şi toate micile "buşituri" ale caroseriei, toate făcute de binevoitori în parcări.

https://img209.imageshack.us/img209/1...5928gt5.th.jpghttps://img209.imageshack.us/img209/9...5929en4.th.jpghttps://img209.imageshack.us/img209/5...5931je2.th.jpg

serban_pc 13-10-07 20:37

Re: Cielo-ul meu...
 
Super tare si finut ca de obicei, am mai vazut aripi umflate dar pe nesimtite.

msiu 19-10-07 21:29

Re: Cielo-ul meu...
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 1125194)
Nu mai pot edita mesajul anterior, aşa că adaug in ăsta nişte poze pe care le-am găsit ulterior. Sunt făcute in timpul operaţiei de tinichigerie.

https://img402.imageshack.us/img402/4...e008sa5.th.jpghttps://img402.imageshack.us/img402/3...e013qr5.th.jpg

alut nu am mai vorbit de mult mai precis decand am luat bara stabiliz. problema grava am luat niste ats 15" 7j si am sfeclito ca tine intrebarea este tu ai tesit buza interioara de la aripi sau chiar ai unflat aripa ca eu cred ca o sa o iau la ciocan in wec. asta.
zi si mie unde le sablezi si care este scoru ca eu am auzit diverse variante, apropo da mai bine cu negru asa le am si eu negru spuitele din interior si buza cromata

Lao 19-10-07 21:57

Re: Cielo-ul meu...
 
Salutare!

Am bătut buza interioară cu ciocanul până am lipit-o de tablă. De asemenea, am mai bătut un pic in aripa interioară pentru a nu atinge roţile când mai pun greutate pe maşină.

Apoi, la pregătit pentru vopsit. Nu ai cum să dai cu ciocanul fără să sară vopseaua. ;)

msiu 20-10-07 15:43

Re: Cielo-ul meu...
 
i-am dat ciocane azi da am capiat-o sa vedem rezultatele pana acum e bine, nu uita de jenti la mine a sarit laculele sunt nichelate

Lao 20-10-07 16:34

Re: Cielo-ul meu...
 
Nu am făcut (încă) jantele. Sunt încă indecis dacă să le fac sau nu. ;)

dixxi 20-11-07 23:03

Re: Cielo-ul meu...
 
super tare masina am vazuto de mai multe ori prin oras si ream vazut cu ea si la indemanare la selgros nu prea incarcata frumusica foc
bafta in continuare

DACIA-Wrc 21-11-07 08:11

Re: Cielo-ul meu...
 
se pune si o contra ...eu am batut`o asa si numa la indoitura mi`a sarit umpic dar doar pe o parte

Lao 21-11-07 16:19

Re: Cielo-ul meu...
 
Dacia, presupun că tu-i răspunzi băiatului care a scris tocmai pe 20.10, nu? :d

DACIA-Wrc 21-11-07 18:48

Re: Cielo-ul meu...
 
cam da, acuma vad si eu data.
in fine, prea tarziu oricum :P


All times are GMT +2. The time now is 14:24.

- Copyright 2026 4Tuning