![]() |
Re: dacia mea proprie si personala
se simte vreo diferentza cu barile de rigidizare? in rest dekt felicitari
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
1 Attachment(s)
:oops: gata am rezolvat problema! :shock: wow ce bine arata!
p.s: ce nu stitzi de gluma?! :lol: |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
e piesa acum :))) |
Re: dacia mea proprie si personala
Nu vinzi alcel cauciuc de opel de sub bara ta fata?... :)
|
Re: dacia mea proprie si personala
frate. da prelungirea aia la capota de ce e aiurea? nu e facuta egal...in stanga e bine facuta dar in dreapta e praffff:)
|
Re: dacia mea proprie si personala
BBI , masina cu personalitate :)) porneste numai cand are chef de plimbare !:rolleyes2
|
Re: dacia mea proprie si personala
nice imi place cum a iesit! am sa-ti copiii ideea si am sa scot si eu pe fata manerul si o las doar in 1 :D:D imi palce badboy lookul de pe capota:D:D:D:evil::twisted:keep up the good work
|
Re: dacia mea proprie si personala
Cresd ca ai vazut si tu acum cum stau lucrurile cu restaurarea.Masina mea cu "aranjamentul"facut de tine arata de 1000 ori mai bine.In primul rand trebuia sa scoti si manerul pe fata stg.,capota a iesit dezastruos,trebuia sa vopsesti compartimentul motor,de grila nu mai zic,poate nu ai avut timp sa o termini.Capota daca ai vazut ca nu se aseaza trebuia sa nu o pui si sa o vopsesti.Nu vreau sa iei in nume de rau aceste retusuri dar ma enerveaza cei ce rad da masinile altora si nu se uita la ale lor .Se simte vreo diferenta cu bara de rigidizare???In rest numai bine si bafta cu retusurile.Am vazut ca aveai un post in care cautai carb dublu corp.La noi e un centru de dezemembrari dacia si gasesti acolo(la Luica langa turn).Bafta
|
Re: dacia mea proprie si personala
ms frumos...am facut rost de un dublu corp nou la banutzi foarte putini! ;)
manerul de pe fatza nu l-am mai scos ca a picat un ceva de la alarma care nu se poate face si deci am eliminat alarma! in lipsa ei nu puteam deschide usa! p.s: ai si tu dreptate la faza cu restaurarea! :D |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
4 Attachment(s)
masina este de vanzare! pret 5000 lei negociabil!
se mai pot pune multe articole gen tuning pe ea(tamburi 4 prezoane, motor 1.4 turbo,alta mecanica fatza) pentru cine e dispus sa plateasca suplimentar! p.s: rog "prietenii" sa se abtina de la comentarii aiurea! |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
misto masina ! uratul ala de langa ea o strica :D |
Re: dacia mea proprie si personala
1 Attachment(s)
o sa ma ucida babulinu pt gestul asta... dar ii dau pedala cu gpz-u si nu ma prinde
se da bonus la masina si un melc... nici el nu stie ca il are acolo :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))) st curios deunde mama dreaq a rasarit tocmai acolo lighioana :)))) hahahahah cre ca e din vremea dinozaurilor si a ramas samantza intr-o roca de minereu de fier pe care il topira romanii sa faca dacia :))))) se face o supitza de melc de nota 10, sau cum zice francezu les escargots |
Re: dacia mea proprie si personala
BBI este unic ! are si 1 MELC putere :D asta era secretu' ? pentru demaraj mai mare ? :D
|
Re: dacia mea proprie si personala
melcul este doar un act de sabotaj! :D
|
Re: dacia mea proprie si personala
Nu mai zici nimic cu ea?:)Ai mai lasat-o de spate?Ca in pozele astea de pe pag 9 mi se pare mai ridicata
|
Re: dacia mea proprie si personala
nuu se mai lucreaza la masina din cauza de crunta lene.....
o sa incep sa prepar umpic la ea ca in 2 sapt trebuie facut itp-ul si atunci sa vezi bal! :D appropo imi imprumuta si mie cineva o toba normala dar buna pentru o zi 2?! multumesc |
Re: dacia mea proprie si personala
vand aripile fata de pe masina...pret 120 amandoua! negociabil.....astept oferte urgent....cred ca este valabil doar saptamana asta !
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
noutati ?
|
Re: dacia mea proprie si personala
absolut nimic deocamdata! doar se merge cu masina si incerc sa nu adun prea multa zapada la motor! :) ca si asa atunci cand e zapada mai mare de 10 cm, lonjeroanele functioneaza pe post de sky-uri! :)
am la vanzare toba de pe masina ... powerfull full inox la 200 lei fix! cine vrea sa o vada sa caute poze mai sus! ;) Sarbatori fericite si toate cele bune tuturor... |
Re: dacia mea proprie si personala
Stai linistit ... tu ai apucat sa te dai cu schiurile dar eu trebuia sa iau salariu pt dezapezit :)) cu ocazia asta am spart si bara fata. Craciun Fericit
|
Re: dacia mea proprie si personala
salut loome!!!
vrea cineva sa vanda masina....? am un prieten care cumpara dacii/ break-uri / nove / supernove :-) |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
sincer trebuie sa fie o oferta mult prea buna ca sa mai bag banii in ea! iar jantele alea tip 3 spite(cms sau modelu ala usor cromat) nu as pune in veci....sunt niste jante ca alea de alpina....adik au un fel de spite de 3-4 cm pe margini asa ... nu stiu sa explic, de alea chiar as pune...
deocamdata masina sta pe dreapta, nu are cine sa mearga cu ea si i-ar cam trebui schimbati carbunii la elm! |
Re: dacia mea proprie si personala
Dacia BBI se odihneste de cateva saptamani in parcarea de la posta din Craiovei.Cred ca a parcat-o BBI-ul la bautura si nu isi mai aminteste unde a lasat-o :lol: .Cu ocazia asta poate o recupereaza.
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
p.s: acolo sta fratele meu...de multe ori are si calibra lui alba parcata lanega, sa ii tina de urat! :P |
Re: dacia mea proprie si personala
hai ca nu am mai scris nimic de mult timp si ar cam fi cazul...
deci dacia a ramas pe dreapta in parcare, nu a mai primit nici o atentie...nici macar nu am dat zapada de pe ea... de vre-o 2 saptamani am inlocuit-o cu un opel astra F, detalii despre el o sa dau intr-un tread separat! sarbatori fericite la toti si nu uitati: circulati incet si pe dreapta! |
Re: dacia mea proprie si personala
ma bucur ca fiecare masina ajunge unde ii este locul :))
P.S. cred ca ti-ai batut rau joc de ea.saraca sufera |
Re: dacia mea proprie si personala
pot sa bag mana in foc ca suntem oarecum colegi! :rolleyes2
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
colegi de forum suntem.nimic mai mult |
Re: dacia mea proprie si personala
Pe unde mai umbla masina asta ? Era o data pe crinului intr_o parcare ? :D
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
cand voi avea timp de ea de mici reparatii si de itp+asigurare ma voi plimba iar! :P |
Re: dacia mea proprie si personala
este interesant faptul ca i-a trebuit cuiva bateria de pe ea! :))
traim in Romania...din pacate! |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
salut, te-am vazut azi :D erai langa mine te tracta cineva cu un astra F, eu ma bateam cu lapile ca nu merg stopurile pe frana:)))))))))))
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
eu ma oftic de mor ca batrana nu mai are gaz ca ii dadeam niste rafale pe acolo pe strada :)) cu urmatoarea ocazie...:P p.s: ma tracta cineva(fratele meu) cu un F (F-ul meu) :)) |
Re: dacia mea proprie si personala
daaa eu reparam la dacie:D data viitoare poate ma anunti si pe mine cand o scoti :P sa fiu prezent :D
YM: remus.craiovei |
| All times are GMT +2. The time now is 15:58. |
- Copyright 2026 4Tuning