![]() |
Re: Polo GTI vs...
:D astazi am pornit-o... putsintica rabdare ;)
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
pai facem asa...care are drum cat mai aproape de orasul celuilalt sau chiar in Bucuresti ,respectiv Bacau...anuntza...k?
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Ce e aia soft normal?
Lafel ca cel de pe diesel care mergea in 2 bari? |
Re: Polo GTI vs...
La Leon a mers in 2 bari doar putin timp. De obicei era in 1,75.
Zis ca este chip normal pentru ca merge in... 0,8. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Chiar nu stiu exact la ce ture... in treapta a 3-a. Totusi eu inca am turbina de fabrica... Si, apropo de presiunea de 0,8 - atat au motoarele de 180cp dupa A3, FR (sau TopSport), Octavia RS... de fabrica.
Hai, vorba lunga, saracia omului... Te-ai intors? RC-ul mai are pana iese pe strada?! |
Re: Polo GTI vs...
Cred ca in max o saptamana o sa mearga.
Mecanicul e la Essen sa vedem cand vine, motorul si cutia sunt deja gata. Da parca 0,8 - 0,9 facea leonul meu top sport la 180cp dar mergea bine si la 1,3. La aspiate cred ca pot surclasa majoritatea masinilor de 2000cc singura mai rapida probabil fiind batranul cielo. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
am sa scot masina in curand si chiar o sa fie placerea mea sa ma dau cu tine... da' totusi... e mai bine sa te laude altii, ca stii tu vba cu lauda de sine... |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
sunt sigur ca o sa fie bomba da' doar ziceam ca pana atunci restul lumii nu o sa stea degeaba... |
Re: Polo GTI vs...
Hai ca glumesc o fac dar pana nu e pe strada nu pot afirma ca o sa aiba 1000cp iar eu sper la un modest 250.
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Astept inlocuirea si eventual niste cauciucuri noi si dupa aia nu e problema |
Re: Polo GTI vs...
felicitari....sincer nu ma asteptam sa traga asa, ne mai vedem noi ;)
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Merge liniar la 1.1 si peste, iar ce ai tu e de inspiratie britanica a unui roman. E bun merge bine si urca mai sus, iar anotimpul, temperatura influenteaza destul de mult parametrii. Eu estimez un cuplu bun si cca 210cp reali. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Si, sincer asa cred si eu legat de putere (dat fiind ca am totusi evacuare turbo-back Milltek). Cuplul, insa, nu trece de 290Nm - asta garantat! O sa o pun pe dyno dar putin mai incolo... P.S.: Totusi, nu am spus unde am facut softul... tu de unde stii?! |
Re: Polo GTI vs...
Lumea e mica si informatia circula.
Nu stiu de la sursa. Eu as vrea sa scot imediat masina insa nu e gata. |
Re: Polo GTI vs...
polo pleaca incredibil de bine, are ceva caluti si cuplu bun. s-a desprins ceva pe la troaca aia batrina dar o sa remediez eu si daca vremea mai permite o sa vedem exact cum sta treaba.pina una alta ai 1-0 sa zicem chiar 2-0.
Felicitati ca nu ti-ai luat golf 5 gti care e mai slaba ca a ta. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Ce importanta are fratilor ce soft are ZYX, cata presiune in turbina.....etc, important este ca masina fuge rau de tot. Meritul este al proprietarului. Asta este ....TURBO este TURBO. Bani putini investiti si cai multi.
Respect ! |
Re: Polo GTI vs...
zyx, cu fuscobal inca nu ai incercat?
oricum, felicitari pentru masina ! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
oT: dogarel cand vii la Buc, sa anunti :D
Speeder e stock. asa zice. https://forum.4tuning.ro/61-provocari/16566-gti-vs-everyone/page-16.html hai ca poate te vezi cu fuscobal mai repede... |
Re: Polo GTI vs...
Speeder e stock (sau era ca nush ce pune el la cale).
Cand ajung in Bucuresti vb ca nu imi e rusine daca mananc bataie de la o masina/sofer mai buna/bun ;) |
Re: Polo GTI vs...
dap :) inca e, din pacate :D
nush cat de mult se vede akum kum trage , k am cauciucurile varza, si cre k pana vineri o sa pun gume de iarna si nu o sa mai fie la fel... dar daca e testam :D dog..cand ajungi in buc? :) |
Re: Polo GTI vs...
Anunt din timp :D
|
Re: Polo GTI vs...
devine f interesant... e cazul sa ma grabesc :D
ma streseaza grav ceatsa si cu bruma asta de seara... |
Re: Polo GTI vs...
vezi ca pierzi teren aspiratule :)
|
Re: Polo GTI vs...
So... unii spun ca Speeder are soft, altii spun ca nu... de asta intrebam.
Acume, vremea din ultimul timp streseaza pe multi... Joi ma intalnesc cu Fusco, la intalnirea VwForum. Poate, daca e vremea buna, vedem ceva...:) |
| All times are GMT +2. The time now is 07:21. |
- Copyright 2026 4Tuning