Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Achim 08-12-06 16:42

Re: Polo GTI vs...
 
:D astazi am pornit-o... putsintica rabdare ;)

mpa 08-12-06 22:45

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 652625)
Lol... Da, asta asa e, nu prea m-am dat. Nu ma dau inapoi... fara nici un fel de scuze. Cu cea mai mare placere... Numai ca, sincer nu imi place cum se pune problema... ;) Ce motor ai de curiozitate?

Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

Zyx 09-12-06 03:19

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 653476)
Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

Aha.. ok! Mersi pentru raspuns... foarte "fair-play"!

-ZZ- 09-12-06 08:22

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 638307)
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

hai ca ridic eu 2 degete...ca parca se umfla...:D

Zyx 09-12-06 13:43

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 653756)
hai ca ridic eu 2 degete...ca parca se umfla...:D

Abia astept... Dar, cam pe cand prin Bucuresti, ca prin Bacau...

Michael 09-12-06 13:48

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 653476)
Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

spargem lacatul :)

-ZZ- 09-12-06 20:20

Re: Polo GTI vs...
 
pai facem asa...care are drum cat mai aproape de orasul celuilalt sau chiar in Bucuresti ,respectiv Bacau...anuntza...k?

mpa 10-12-06 01:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Michael (Post 653964)
spargem lacatul :)

Bai eu zic sa stati cuminti ca altfel va iau pe toti la dans... si incep cu aia mica si portocalie a lu shefu... sa vedem ce poate;)

SEBASTIAN 10-12-06 09:10

Re: Polo GTI vs...
 
Ce e aia soft normal?
Lafel ca cel de pe diesel care mergea in 2 bari?

Zyx 10-12-06 13:58

Re: Polo GTI vs...
 
La Leon a mers in 2 bari doar putin timp. De obicei era in 1,75.
Zis ca este chip normal pentru ca merge in... 0,8.

SEBASTIAN 10-12-06 15:37

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 655235)
La Leon a mers in 2 bari doar putin timp. De obicei era in 1,75.
Zis ca este chip normal pentru ca merge in... 0,8.

Unde cu 0,8? la ce turatie si in ce treapta ca si sti-ul meu merge cu 0,8 ;)

Zyx 10-12-06 15:50

Re: Polo GTI vs...
 
Chiar nu stiu exact la ce ture... in treapta a 3-a. Totusi eu inca am turbina de fabrica... Si, apropo de presiunea de 0,8 - atat au motoarele de 180cp dupa A3, FR (sau TopSport), Octavia RS... de fabrica.
Hai, vorba lunga, saracia omului... Te-ai intors? RC-ul mai are pana iese pe strada?!

SEBASTIAN 10-12-06 16:09

Re: Polo GTI vs...
 
Cred ca in max o saptamana o sa mearga.
Mecanicul e la Essen sa vedem cand vine, motorul si cutia sunt deja gata.
Da parca 0,8 - 0,9 facea leonul meu top sport la 180cp dar mergea bine si la 1,3.
La aspiate cred ca pot surclasa majoritatea masinilor de 2000cc singura mai rapida probabil fiind batranul cielo.

Achim 11-12-06 03:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 655415)
Cred ca in max o saptamana o sa mearga.
Mecanicul e la Essen sa vedem cand vine, motorul si cutia sunt deja gata.
Da parca 0,8 - 0,9 facea leonul meu top sport la 180cp dar mergea bine si la 1,3.
La aspiate cred ca pot surclasa majoritatea masinilor de 2000cc singura mai rapida probabil fiind batranul cielo.

pacat ca a venit iarna... eh oricum, pana la primavara sper sa ma bag si eu ;) si am mai auzit de un CTR rosu care are "onoarea" de recapatat si care a primit ceva "cadouri" ;)

Achim 11-12-06 03:01

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 654784)
Bai eu zic sa stati cuminti ca altfel va iau pe toti la dans... si incep cu aia mica si portocalie a lu shefu... sa vedem ce poate;)

deci ... stiu ca e VR6 eu doar te intrebam ca sa stiu sigur ca asta e userul tau de pe forum...

am sa scot masina in curand si chiar o sa fie placerea mea sa ma dau cu tine... da' totusi... e mai bine sa te laude altii, ca stii tu vba cu lauda de sine...

SEBASTIAN 11-12-06 07:46

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 656174)
pacat ca a venit iarna... eh oricum, pana la primavara sper sa ma bag si eu ;) si am mai auzit de un CTR rosu care are "onoarea" de recapatat si care a primit ceva "cadouri" ;)

Cred ca dupa ce o sa vezi cum imi merge masina pana la primavara sau cand o sa fie gata a ta te vei sucii putin.

Achim 11-12-06 14:22

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 656215)
Cred ca dupa ce o sa vezi cum imi merge masina pana la primavara sau cand o sa fie gata a ta te vei sucii putin.

eu nu am afirmat nimic despre masina ta :p

sunt sigur ca o sa fie bomba da' doar ziceam ca pana atunci restul lumii nu o sa stea degeaba...

SEBASTIAN 11-12-06 15:37

Re: Polo GTI vs...
 
Hai ca glumesc o fac dar pana nu e pe strada nu pot afirma ca o sa aiba 1000cp iar eu sper la un modest 250.

mpa 11-12-06 21:38

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 656175)
deci ... stiu ca e VR6 eu doar te intrebam ca sa stiu sigur ca asta e userul tau de pe forum...

am sa scot masina in curand si chiar o sa fie placerea mea sa ma dau cu tine... da' totusi... e mai bine sa te laude altii, ca stii tu vba cu lauda de sine...

Din pacate momentan la prima liniuta cu Gti-ul sa dus si ambreiajul meu...
Astept inlocuirea si eventual niste cauciucuri noi si dupa aia nu e problema

WPP 11-12-06 22:03

Re: Polo GTI vs...
 
felicitari....sincer nu ma asteptam sa traga asa, ne mai vedem noi ;)

Zyx 11-12-06 22:35

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 657232)
Din pacate momentan la prima liniuta cu Gti-ul sa dus si ambreiajul meu...
Astept inlocuirea si eventual niste cauciucuri noi si dupa aia nu e problema

Credeam ca ne dam din mers - asa a ramas, dar... Hai, schimba piesele si vezi tu care e treaba.

Zyx 11-12-06 22:37

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by WPP (Post 657278)
felicitari....sincer nu ma asteptam sa traga asa, ne mai vedem noi ;)

LOL!!! 10x... mai faci si tu ajustari, mai fac si eu... :D Spor la treaba! Si tie iti trage "big time"!!!

SEBASTIAN 11-12-06 23:51

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 657343)
LOL!!! 10x... mai faci si tu ajustari, mai fac si eu... :D Spor la treaba! Si tie iti trage "big time"!!!

De ce vrei sa ne pacalesti cu softul?
Merge liniar la 1.1 si peste, iar ce ai tu e de inspiratie britanica a unui roman.
E bun merge bine si urca mai sus, iar anotimpul, temperatura influenteaza destul de mult parametrii.
Eu estimez un cuplu bun si cca 210cp reali.

Zyx 12-12-06 00:13

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 657412)
De ce vrei sa ne pacalesti cu softul?
Merge liniar la 1.1 si peste, iar ce ai tu e de inspiratie britanica a unui roman.
E bun merge bine si urca mai sus, iar anotimpul, temperatura influenteaza destul de mult parametrii.
Eu estimez un cuplu bun si cca 210cp reali.

Lol!!! Fratzioare (daca imi permiti sa iti spun asa... :D mai ales daca e sa ne privim, din punct de vedere fizic), ti-am mai spus: vorba lunga, saracia omului! Vino, scoate masina, ne dam si vedem, nu?! Acum, eu iti spun ce am vazut pe VAG, tu esti liber sa crezi ce vrei...
Si, sincer asa cred si eu legat de putere (dat fiind ca am totusi evacuare turbo-back Milltek). Cuplul, insa, nu trece de 290Nm - asta garantat! O sa o pun pe dyno dar putin mai incolo...
P.S.: Totusi, nu am spus unde am facut softul... tu de unde stii?!

SEBASTIAN 12-12-06 07:41

Re: Polo GTI vs...
 
Lumea e mica si informatia circula.
Nu stiu de la sursa.
Eu as vrea sa scot imediat masina insa nu e gata.

bogdan_kwx 12-12-06 08:53

Re: Polo GTI vs...
 
polo pleaca incredibil de bine, are ceva caluti si cuplu bun. s-a desprins ceva pe la troaca aia batrina dar o sa remediez eu si daca vremea mai permite o sa vedem exact cum sta treaba.pina una alta ai 1-0 sa zicem chiar 2-0.
Felicitati ca nu ti-ai luat golf 5 gti care e mai slaba ca a ta.

dogarel 12-12-06 10:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 657599)
...Felicitari ca nu ti-ai luat golf 5 gti care e mai slaba ca a ta.

Daca punem stock langa stock, nush care mai e povestea. Oricum am auzit ca trage bine. Felicitari si keep up the good work.

mpa 12-12-06 11:54

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 657340)
Credeam ca ne dam din mers - asa a ramas, dar... Hai, schimba piesele si vezi tu care e treaba.

Asa a ramas doar ca veneau masini din spate si neau indemnat aia sa ne dam mai repede:( My bad...

Zyx 12-12-06 13:29

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by dogarel (Post 657657)
Daca punem stock langa stock, nush care mai e povestea. Oricum am auzit ca trage bine. Felicitari si keep up the good work.

Am fost langa unul stock cand aveam doar evacuarea si, chestia este ca a ramas in spate... acum, tot caut unul cu soft (cel putin) dar... daca stii pe cineva care se da si si stie sa dea bine... astept!

piele_bps 12-12-06 13:41

Re: Polo GTI vs...
 
Ce importanta are fratilor ce soft are ZYX, cata presiune in turbina.....etc, important este ca masina fuge rau de tot. Meritul este al proprietarului. Asta este ....TURBO este TURBO. Bani putini investiti si cai multi.
Respect !

bogdan_wrc 12-12-06 13:44

Re: Polo GTI vs...
 
zyx, cu fuscobal inca nu ai incercat?
oricum, felicitari pentru masina !

dogarel 12-12-06 13:46

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 657835)
Am fost langa unul stock cand aveam doar evacuarea si, chestia este ca a ramas in spate... acum, tot caut unul cu soft (cel putin) dar... daca stii pe cineva care se da si si stie sa dea bine... astept!

Cu Speeder ai incercat? Cand ajung in Bucuresti ne dam cu cea mai mare placere, chiar daca sunt stock inca.

Zyx 12-12-06 14:41

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 657849)
zyx, cu fuscobal inca nu ai incercat?
oricum, felicitari pentru masina !

Inca nu am incercat... Cand voi avea ocazia o sa ma dau si cu el.
Quote:

Originally Posted by dogarel (Post 657851)
Cu Speeder ai incercat? Cand ajung in Bucuresti ne dam cu cea mai mare placere, chiar daca sunt stock inca.

Pai Speeder e stock sau nu?! Nu, nu m-am dat cu el. Ne dam cand vrei... si cum vrei...

bogdan_wrc 12-12-06 14:54

Re: Polo GTI vs...
 
oT: dogarel cand vii la Buc, sa anunti :D

Speeder e stock. asa zice.
https://forum.4tuning.ro/61-provocari/16566-gti-vs-everyone/page-16.html

hai ca poate te vezi cu fuscobal mai repede...

dogarel 12-12-06 14:55

Re: Polo GTI vs...
 
Speeder e stock (sau era ca nush ce pune el la cale).
Cand ajung in Bucuresti vb ca nu imi e rusine daca mananc bataie de la o masina/sofer mai buna/bun ;)

SpeedeR 12-12-06 15:05

Re: Polo GTI vs...
 
dap :) inca e, din pacate :D
nush cat de mult se vede akum kum trage , k am cauciucurile varza, si cre k pana vineri o sa pun gume de iarna si nu o sa mai fie la fel... dar daca e testam :D

dog..cand ajungi in buc? :)

dogarel 12-12-06 15:33

Re: Polo GTI vs...
 
Anunt din timp :D

Achim 12-12-06 15:58

Re: Polo GTI vs...
 
devine f interesant... e cazul sa ma grabesc :D

ma streseaza grav ceatsa si cu bruma asta de seara...

zGb 12-12-06 16:41

Re: Polo GTI vs...
 
vezi ca pierzi teren aspiratule :)

Zyx 12-12-06 22:24

Re: Polo GTI vs...
 
So... unii spun ca Speeder are soft, altii spun ca nu... de asta intrebam.
Acume, vremea din ultimul timp streseaza pe multi...
Joi ma intalnesc cu Fusco, la intalnirea VwForum. Poate, daca e vremea buna, vedem ceva...:)


All times are GMT +2. The time now is 07:21.

- Copyright 2026 4Tuning