![]() |
mx6 nu 5 parca asa scria :lol:
|
My bad. 6, nu 5 :oops:
|
3 Attachment(s)
Sincer,n-am stiut ca exista asa ceva.Am cautat niste poze,si am gasit si un site cu totul despre masina: http://members.iinet.net.au/~ple/
Pozele(arata bine masina): |
In concluzie, parerea mea despre cursa de la Constanta nu e buna. Au fost multe puncte deficitare ale cursei, da' a avut si parti frumoase.
Sa speram la mai bine! |
dragutza mazda aia...da nu stiam ca exista asa ceva....desi sunt fan.
cat despre constanta...imi pare rau ca nu am ajuns...dar mai mult imi pare rau ca nu va cunosc....poate trec si eu prin H vinerea...cine stie oricum,eu am o idee,dar necesita multi bani..si anume de a face o pista de drag...undeva in afara bucurestiului....dar sa fim noi sanatosi pana atunci si poate cine stie....fac un S.A. sa participe mai multa lume la actiunea asta...sa fie pista NSL :) :D mai vedem |
am uitat sa specific ca inca sunt \"aplaudici\" :) ,dar numai in sensul ca nu am permis...ca de condus....slava domnului...sa avetzi voi bafta sa nu imi stati in cale...:D glumeam,dar am totusi aprox 1800 km la activ (de acum un an,de cand numar). am si masina,dar din pacate sta in garaj...Momentan c yaaaa!
|
Frate, mai stiu si eu care zic... Nu am permis, dar daca ai sti cat am condus io !!!!! Mosule, fara suparare, asteapta si tu calm sa-ti iei tzidula si gata... Nu de alta, dar nu prea dai dovada de credibilitate. :wink:
Cat despre mare... Aceeasi parere: de cacat !!! :evil: :evil: :evil: |
Da e 6 nu e 5 modelul este destul de rar dar e super merge beton.
Imi pare rau pt ce sa intamplat la Tm dar pe langa faptul ca pista nu era foarte bine luminata te si orbeau toti cu faza lunga. La 210km/h nu am vazut finish-ul si nu stiam unde se termina cursa de aceea am franat atat de tarziu. Nu stiu cine este HHH dar imi cer scuze si promit sa ma revansez la urmatoarea cursa daca o sa ne intalnim! Legat de Saturn A-si fi vrut sa vad in actiune masinile care urmau dupa clasa D sau a-si fi vrut sa mai merg o tura pt un al doilea timp sau macar sa stiu ce timp a scos fiecare. Eu cred ca organizatorii ar trebui apreciati pt eforturile lor si sunt ferm convins ca in viitor vor incerca sa mai acopere unele neajunsuri Astept cu nerabdare cursa de la Baneasa! MX6 THE BEST !!!!!!!!!!!!! [/url] |
Mx6 te-am vazut la tm...frumoasa masina :lol:
|
e frumusica masina... ceva detalii despre ea... ? nici eu nu stiam ca exista :)
|
dap.. frumoasa mazda :wink:
|
Well,Hondarul nu zic ca sunt maestru,dar cei 1800 chiar ii am.asta nu inseamna ca tre sa ma creada careva...astia ii fac pt mine,ca sa stiu cat mai multe dupa ce imi iau permisu...ca doar nu o sa invatz sa conduc stand in casa....si cum nu prea mai am rabdare...In fine,nu asta conteaza,ci faptul ca am pornit de la premiza ca 30 de ore de condus la scala de soferi sunt f putzine,parerea mea....e strictul necesar.si de acolo ...pana la 1800 de km...nu e foarte mult :D mai ales ca eu nu prea am condus prin oras,80% in afara.
Cat despre \"brevet\" sa stii ca il astept cu nerabdare....:D :arrow: |
Quote:
|
MX6 se produce din 92 - 97 a mea are motorul de 2500cc V6 123kw 167cp nu foarte multi mai putini decat bmw-ul care l-am facut la Tm si chiar mai putini decat clio care l-am facut la Ct. Sunt super multumit de masina, la 200 000km inca mai scoate 7,5s 0-100 cat da producatorul.
Din ce masini am vazut eu la Tm si Ct la grupa D nu prea era vreuna care sa-mi dea emotii mx6 0-1000m 26s atat scot eu ! subaru wrx sti 0-1000m 25.5s atat da producatorul interesant nu ??? MX6 THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Acelasi motor l-a avut si un MX3 care venea la PRISMA...
Tot v6... Pe masina aia cred ca rupea tot... Cat despre masina ta... I-am auzit pe unii zicand ca e RX7... Numai bine !!! Japanese muscle... :wink: |
Japanese muscle????
MX6: Quote:
Shi voi mai veni cu 3-4 mashini care te vor face sa te razgindeshti!!! Dar bineinteles ca pina la Baneasa... potzi spune orice pe forum :D |
Nu se putea organiza undeva pe patru benzi ? Totusi spectatorii au fost prea aproape de bolizi. La Timisoara era distanta mult mai mare pana la public ! Bine ca nu sa intamplat nimic.
Cand se publica rerzultatele ? |
Te invitam la Timisoara sa vedem cine va avea emotii cu adevarat ! :!:
|
da dc nu veniti voi la craiova si sunt eu arbitru ? :lol: :lol: ca la noi nu prea se mai face nimik :cry:
|
nic eu nu am vazut maza mx5 da oricum a fost prea tare ;la cursle de la mare, fiind prima oara cand ma duc la legale mi-a placut la nebunie, a fost super tare....
|
tanabe: hmm ce rezultate ?
|
:lol: :lol: Bine zis Aicad,ce rezultate?? :lol: :lol: Poate alea de la meci!
|
Sau de la Barbut !
:peace: Nu avem ce rezultate sa aflam ptr ca a fost oprita cursa .. sau cursele sa zic asha ... si nu s-au inregistrat timpii... Anyway ... sa sarim peste ca nu are rost discutzia .. ce a fost a fost , sa ramanem cu amintirile frumoase ...Nu ? |
Amintiri frumoase sunt... cu siguranta sunt...
|
Am primit confirmare de la organizatori cum ca se va face un clasament cu cei care au apucat sa se dea. De indata ce il primim il vom face public
|
Chiar daca multe din rezultate nu sunt corecte eu tot sunt curios sa vad ce timpi am scos :?: :?: :?: ... ca macar asta nu depinde de masina cu , care te intreci ... :peace: :peace: :peace:
Oricum la grupa A si B treaba a fost cat de cat normala in privinta desfasurarii chiar daca mai vedeai pe strada niste capuri iesind intrau repede cand vedeau ca te apropii de ei :twisted: :twisted: :twisted: |
Nu stiu pentru cati ( care stau la distanta de mare ) a meritat drumul dar pentru mine a meritat din plin si voi veni indiferent daca se imbunatateste sau nu organizarea ... :twisted: :twisted: :twisted:
P.S. Problemele cu organizarea nu vor disparea daca oameni nu inteleg ce pot pati cand se lungesc pe pista sa vada care masina e prima ... trebuie niste locuri de unde sa vada si ei ... si pe unde sa putem trece si noi , preferabil pe langa decat pe ei :!: :!: :!: |
Nici nu cred ca a notat cineva timpii... era suficient un sigur om ca sa noteze timpii, dar a fost un dezinteres total.
|
Da
|
Sunt sigur ca s-au notat timpii pt ca am fost la finish special sa vad ce se intampla. Pot sa va asigur ca era ceva aparatura electronica oricum.
Cine stie poate de data asta avem noroc si se afiseaza ceva rezultate. Sunt convins ca toti vin la curse din pasiune pt masini si atmosfera de acolo, nu pt premii sau altceva si indiferent cum o sa fie organizarea tot o sa vina chiar de aceea cei responsabili ar trebui sa considere ca macar niste rezultate meritam ! De acord ????? ducu insomnia racing club No ofence man! Despre ce masini vorbesti ?? O sa fiu bucuros sa ma dau cu tine la Baneasa! Indiferent de rezultat! Bafta! \"Japanese muscle\" :twisted: MX6 THE BEST !!!! |
bai .. ce pot sa zic .. a fost .. ce va fii ... este important .. !!! si keep it loud ... sa fim multzumitzi k nu a plouat .. si ... restu e de domeniu trecutului :D :twisted: :twisted: :twisted: noi sa fim sanatoshi !!!
|
Quote:
|
nonamee, tata tanabe are o masina cu motor de 2.4, 4 usi, cutie automatica si 2 tobe(una-n stanga, una-n dreapta)....pariez ca-ti da fum.. :wink: ...te tzine ?
|
Da fum la cine ?? akimoto
|
la nonamee cred ca-i da fum, ca doar nu tie...
tie...iti dau io :wink: |
akimoto da' tu ce masina ai ?
apropos, imi place avatarul tau e sugestiv :lol: |
2.3, 2 usi, cutie manuala, o singura toba si fo' 30 de cai mai putin decat a lu' tanabe
|
Akimoto, Ai uitat sa zici aceeasi marca !
|
Atunci Tanabe, ce Honda ai ??? :roll: :roll: :roll:
|
looolz.. uite ma cum se inmultzesc masinutzele.. congratz all! :D este un lucru bun.. :) abia astept sa vaz filmuletze, poze..
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:55. |
- Copyright 2026 4Tuning