Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Saturn - 1-2.05.2004 (https://forum.4tuning.ro/43-saturn-1-2-05-2004.html)
-   -   Cum a fost cursa de la mare ?? (https://forum.4tuning.ro/43-saturn-1-2-05-2004/1077-cursa.html)

OVI 07-05-04 17:34

mx6 nu 5 parca asa scria :lol:

Gabi 07-05-04 17:38

My bad. 6, nu 5 :oops:

BogdanCMS 07-05-04 17:49

3 Attachment(s)
Sincer,n-am stiut ca exista asa ceva.Am cautat niste poze,si am gasit si un site cu totul despre masina: http://members.iinet.net.au/~ple/

Pozele(arata bine masina):

Gabi 07-05-04 18:07

In concluzie, parerea mea despre cursa de la Constanta nu e buna. Au fost multe puncte deficitare ale cursei, da' a avut si parti frumoase.

Sa speram la mai bine!

ZooM-ZooM 08-05-04 01:33

dragutza mazda aia...da nu stiam ca exista asa ceva....desi sunt fan.
cat despre constanta...imi pare rau ca nu am ajuns...dar mai mult imi pare rau ca nu va cunosc....poate trec si eu prin H vinerea...cine stie
oricum,eu am o idee,dar necesita multi bani..si anume de a face o pista de drag...undeva in afara bucurestiului....dar sa fim noi sanatosi pana atunci si poate cine stie....fac un S.A. sa participe mai multa lume la actiunea asta...sa fie pista NSL :) :D mai vedem

ZooM-ZooM 08-05-04 02:02

am uitat sa specific ca inca sunt \"aplaudici\" :) ,dar numai in sensul ca nu am permis...ca de condus....slava domnului...sa avetzi voi bafta sa nu imi stati in cale...:D glumeam,dar am totusi aprox 1800 km la activ (de acum un an,de cand numar). am si masina,dar din pacate sta in garaj...Momentan c yaaaa!

Hondarul 08-05-04 11:20

Frate, mai stiu si eu care zic... Nu am permis, dar daca ai sti cat am condus io !!!!! Mosule, fara suparare, asteapta si tu calm sa-ti iei tzidula si gata... Nu de alta, dar nu prea dai dovada de credibilitate. :wink:

Cat despre mare... Aceeasi parere: de cacat !!! :evil: :evil: :evil:

Tengu 08-05-04 12:19

Da e 6 nu e 5 modelul este destul de rar dar e super merge beton.

Imi pare rau pt ce sa intamplat la Tm dar pe langa faptul ca pista nu era foarte bine luminata te si orbeau toti cu faza lunga. La 210km/h nu am vazut finish-ul si nu stiam unde se termina cursa de aceea am franat atat de tarziu. Nu stiu cine este HHH dar imi cer scuze si promit sa ma revansez la urmatoarea cursa daca o sa ne intalnim!

Legat de Saturn
A-si fi vrut sa vad in actiune masinile care urmau dupa clasa D sau a-si fi vrut sa mai merg o tura pt un al doilea timp sau macar sa stiu ce timp a scos fiecare.

Eu cred ca organizatorii ar trebui apreciati pt eforturile lor si sunt ferm convins ca in viitor vor incerca sa mai acopere unele neajunsuri

Astept cu nerabdare cursa de la Baneasa!


MX6 THE BEST !!!!!!!!!!!!!

[/url]

OVI 08-05-04 12:23

Mx6 te-am vazut la tm...frumoasa masina :lol:

EvLSant0S 08-05-04 13:07

e frumusica masina... ceva detalii despre ea... ? nici eu nu stiam ca exista :)

TheSinner 08-05-04 13:20

dap.. frumoasa mazda :wink:

ZooM-ZooM 08-05-04 14:36

Well,Hondarul nu zic ca sunt maestru,dar cei 1800 chiar ii am.asta nu inseamna ca tre sa ma creada careva...astia ii fac pt mine,ca sa stiu cat mai multe dupa ce imi iau permisu...ca doar nu o sa invatz sa conduc stand in casa....si cum nu prea mai am rabdare...In fine,nu asta conteaza,ci faptul ca am pornit de la premiza ca 30 de ore de condus la scala de soferi sunt f putzine,parerea mea....e strictul necesar.si de acolo ...pana la 1800 de km...nu e foarte mult :D mai ales ca eu nu prea am condus prin oras,80% in afara.
Cat despre \"brevet\" sa stii ca il astept cu nerabdare....:D :arrow:

BogdanCMS 08-05-04 15:35

Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
e frumusica masina... ceva detalii despre ea... ? nici eu nu stiam ca exista :)

Vezi ca am pus mai sus un link :wink:

Tengu 09-05-04 10:10

MX6 se produce din 92 - 97 a mea are motorul de 2500cc V6 123kw 167cp nu foarte multi mai putini decat bmw-ul care l-am facut la Tm si chiar mai putini decat clio care l-am facut la Ct. Sunt super multumit de masina, la 200 000km inca mai scoate 7,5s 0-100 cat da producatorul.
Din ce masini am vazut eu la Tm si Ct la grupa D nu prea era vreuna care sa-mi dea emotii

mx6 0-1000m 26s atat scot eu !
subaru wrx sti 0-1000m 25.5s atat da producatorul

interesant nu ???

MX6 THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hondarul 09-05-04 10:21

Acelasi motor l-a avut si un MX3 care venea la PRISMA...

Tot v6... Pe masina aia cred ca rupea tot...

Cat despre masina ta... I-am auzit pe unii zicand ca e RX7...

Numai bine !!! Japanese muscle... :wink:

ducu 09-05-04 14:58

Japanese muscle????
MX6:
Quote:

Din ce masini am vazut eu la Tm si Ct la grupa D nu prea era vreuna care sa-mi dea emotii
:shock: Eu am fost la grupa D la CT. ..... shi sincer cred ca ar trebui sa ai emotii! 8)
Shi voi mai veni cu 3-4 mashini care te vor face sa te razgindeshti!!!
Dar bineinteles ca pina la Baneasa... potzi spune orice pe forum :D

tanabe 09-05-04 16:36

Nu se putea organiza undeva pe patru benzi ? Totusi spectatorii au fost prea aproape de bolizi. La Timisoara era distanta mult mai mare pana la public ! Bine ca nu sa intamplat nimic.
Cand se publica rerzultatele ?

tanabe 09-05-04 16:39

Te invitam la Timisoara sa vedem cine va avea emotii cu adevarat ! :!:

Al3xius 09-05-04 20:04

da dc nu veniti voi la craiova si sunt eu arbitru ? :lol: :lol: ca la noi nu prea se mai face nimik :cry:

aicad 09-05-04 22:33

nic eu nu am vazut maza mx5 da oricum a fost prea tare ;la cursle de la mare, fiind prima oara cand ma duc la legale mi-a placut la nebunie, a fost super tare....

aicad 09-05-04 22:37

tanabe: hmm ce rezultate ?

BogdanCMS 09-05-04 23:45

:lol: :lol: Bine zis Aicad,ce rezultate?? :lol: :lol: Poate alea de la meci!

X-Ray-Eyes 10-05-04 03:25

Sau de la Barbut !
:peace:

Nu avem ce rezultate sa aflam ptr ca a fost oprita cursa .. sau cursele sa zic asha ... si nu s-au inregistrat timpii...
Anyway ... sa sarim peste ca nu are rost discutzia .. ce a fost a fost , sa ramanem cu amintirile frumoase ...Nu ?

Gabi 10-05-04 07:36

Amintiri frumoase sunt... cu siguranta sunt...

ZoliaT 10-05-04 10:30

Am primit confirmare de la organizatori cum ca se va face un clasament cu cei care au apucat sa se dea. De indata ce il primim il vom face public

golf4tunat 10-05-04 19:38

Chiar daca multe din rezultate nu sunt corecte eu tot sunt curios sa vad ce timpi am scos :?: :?: :?: ... ca macar asta nu depinde de masina cu , care te intreci ... :peace: :peace: :peace:
Oricum la grupa A si B treaba a fost cat de cat normala in privinta desfasurarii chiar daca mai vedeai pe strada niste capuri iesind intrau repede cand vedeau ca te apropii de ei :twisted: :twisted: :twisted:

golf4tunat 10-05-04 19:47

Nu stiu pentru cati ( care stau la distanta de mare ) a meritat drumul dar pentru mine a meritat din plin si voi veni indiferent daca se imbunatateste sau nu organizarea ... :twisted: :twisted: :twisted:
P.S. Problemele cu organizarea nu vor disparea daca oameni nu inteleg ce pot pati cand se lungesc pe pista sa vada care masina e prima ...
trebuie niste locuri de unde sa vada si ei ... si pe unde sa putem trece si noi , preferabil pe langa decat pe ei :!: :!: :!:

GSi 10-05-04 19:47

Nici nu cred ca a notat cineva timpii... era suficient un sigur om ca sa noteze timpii, dar a fost un dezinteres total.

tanabe 10-05-04 23:03

Da

Tengu 11-05-04 06:55

Sunt sigur ca s-au notat timpii pt ca am fost la finish special sa vad ce se intampla. Pot sa va asigur ca era ceva aparatura electronica oricum.
Cine stie poate de data asta avem noroc si se afiseaza ceva rezultate.
Sunt convins ca toti vin la curse din pasiune pt masini si atmosfera de acolo, nu pt premii sau altceva si indiferent cum o sa fie organizarea tot o sa vina chiar de aceea cei responsabili ar trebui sa considere ca macar niste rezultate meritam ! De acord ?????


ducu
insomnia racing club

No ofence man! Despre ce masini vorbesti ?? O sa fiu bucuros sa ma dau cu tine la Baneasa! Indiferent de rezultat! Bafta!


\"Japanese muscle\" :twisted:


MX6 THE BEST !!!!

Psycho 11-05-04 13:42

bai .. ce pot sa zic .. a fost .. ce va fii ... este important .. !!! si keep it loud ... sa fim multzumitzi k nu a plouat .. si ... restu e de domeniu trecutului :D :twisted: :twisted: :twisted: noi sa fim sanatoshi !!!

n0namee 11-05-04 22:31

Quote:

Originally Posted by \"tanabe\"
Te invitam la Timisoara sa vedem cine va avea emotii cu adevarat ! :!:

tababe ... ce masina ai tu tata?

akimoto 12-05-04 12:34

nonamee, tata tanabe are o masina cu motor de 2.4, 4 usi, cutie automatica si 2 tobe(una-n stanga, una-n dreapta)....pariez ca-ti da fum.. :wink: ...te tzine ?

Tengu 12-05-04 17:43

Da fum la cine ?? akimoto

akimoto 12-05-04 18:52

la nonamee cred ca-i da fum, ca doar nu tie...
tie...iti dau io :wink:

CeReS 12-05-04 19:32

akimoto da' tu ce masina ai ?
apropos, imi place avatarul tau e sugestiv :lol:

akimoto 12-05-04 22:18

2.3, 2 usi, cutie manuala, o singura toba si fo' 30 de cai mai putin decat a lu' tanabe

tanabe 12-05-04 22:26

Akimoto, Ai uitat sa zici aceeasi marca !

Hondarul 12-05-04 22:39

Atunci Tanabe, ce Honda ai ??? :roll: :roll: :roll:

BoSsuL3TZ 12-05-04 23:10

looolz.. uite ma cum se inmultzesc masinutzele.. congratz all! :D este un lucru bun.. :) abia astept sa vaz filmuletze, poze..


All times are GMT +2. The time now is 12:55.

- Copyright 2026 4Tuning